Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dzieci na weselu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Nie 21 Lut 2010, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyraziłam się jasno, bardziej chodziło mi o przybycie z takim 3,4latkiem.
Dla mnie oczywistą sprawą jest, że jeśli nie ma w zaproszeniu określenia :
Sz.p. .................... z dziećmi to przychodzi się bez dzieci, ale co rodzina to inne obyczaje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gosia-1606
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 471
Skąd: ok. Gdańska (Kaszuby)

PostWysłany: Nie 21 Lut 2010, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie jesli w zaproszeniu nie ma wymienione dzieci a rodzic jednak bierze na wesele swojego szkraba to chyba sam rozumie że bierze to dziecko sobie na kolana bo jak wiadomo w restauracji płaci sie od talerzyka uśmiech co innego jak dziecko jest starsze ale wtedy chyba się zapyta pary młodej czy jest mozliwość zabrania tego dziecka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysmy wprost mowili ze bez dzieci. Jako powod mowilismy ze "wzgledy finansowe" lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my zapraszaliśmy z dziećmi. Dla tych starszych jest liczony talerzyk. Będzie jeden 2-latek, ale dla niego chyba nie ma sensu kłaść talerzyka. Uznaliśmy, że rodzice sami zdecydują czy zabiorą dzieci czy nie. Nam maluchy nie będą przeszkadzać. Większość osób powiedziała, że dzieciaki zostawi w domu. Przyjedzie chyba jedynie ten 2-latek, ale nie wyobrażam sobie żeby rodzice zostawili go na co najmniej 3 dni, zwłaszcza, że osoby z którymi mógłby zostać "bez bólu i płaczu" będą na weselu uśmiech

A jakbym dostała zaproszenie z wierszykiem, który mówi, że mam nie brać dzieci to chybabym się obraziła. Już lepiej na zaproszeniu nic o nich nie pisać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje drogie! Nie przekręcajcie proszę mojego pytania Shocked Nigdzie nie napisałam, że chcę powiadomić rodziców jakimś wierszykiem o tym, by nie zabierali ze sobą dzieci... To dla mnie totalna głupota wymyślać wierszyk do czegoś takiego... Zapytałam jedynie jak to ewentualnie sformułować i czy w ogóle trzeba. Jak dla mnie to, że na zaproszeniu widnieją tylko imiona rodziców nie jest równoznaczne z tym, że dzieci się razem z nimi nie pojawią. Najczęściej właśnie zaprasza się "kogoś z dziećmi", gdy dziecko ma już trochę lat i zaliczane jest jako osobny jedzący i zajmujący osobne miejsce gość. W przypadku mniejszych dzieci jest najczęściej właśnie tak, że nawet nie wymieniając ich w zaproszeniu, rodzice zabierają je ze sobą, bo przecież (jak to już sami wspomnieliście) będą siedzieć im na kolanach, nie będą zajmować miejsca, ani jeść z osobnego talerza. Najczęściej tacy rodzice się nawet nie pytają czy mogą te dzieci wziąć ze sobą czy nie, tylko je po prostu biorą. A my sobie tego nie życzymy. I to nie jest dylemat: są albo znajomi/rodzina ze swoim dzieckiem, lub nie ma ich wcale (bo uważam, że to nie jest aż tak wielki problem znaleźć opiekę dla dziecka na jeden wieczór), to raczej kwestia tego, że przyjęło się ogólnie, że małe dzieci z racji tego, że nie płaci się za nie, zabiera się wszędzie ze sobą. I nie ma co się nagle obrażać, że ktoś sobie ich nie życzy, bo ma takie prawo, szczególnie, że ja chcę się pobawić z moimi gośćmi na własnym weselu, a nie słuchać jak mi odmawiają, że nie mogą wyjść na parkiet, "bo dzieci..." albo muszą już wracać do domu, "bo dzieci..."
No nic, podejrzewam, że będziemy do wszystkich "dzieciatych" po prostu dzwonić i mówić o tym, że dzieci zostają w domach.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lila napisał:
I nie ma co się nagle obrażać, że ktoś sobie ich nie życzy, bo ma takie prawo

Oczywiście, że masz prawo zorganizować wesele bez dzieci - Twoje wesele, Twoje prawo. I nikt normalny nie powinien się na to obrażać, ale wszystko zależy w jakiej formie się to zrobi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Irenka
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 118

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasnym jest, że jak napiszesz Kasia i Konrad Nowak to zrozumieja, że bez dzieci. ALe... Jesli maja np roczne dziecko, to juz gorzej..moga nie zrozumieć oczko Mozna ich zapytać, czy maja z kim zostawic dziecko,czy cos zasugerować. A jesli mają starsze to na pewno (moim zdaniem) zrozumieja, że nie ma ich na zaproszeniu.
Jednak ... u nas tez beda małżeństwa z dzieciakami. I te dzieciaki to od 6 miesięcy w górę. Nie mają jak ich zostawic, bo jadą na wesele 250 km, więc albo z dziecmi albo wcale. Oczywiście, że wole by przyjechali z dziecmi. W ogóle nam przeszkadzac nie będą. Nawet szwagierka i jej siostra zabieraja mamę by jak maluchy zasna to ona mogła z nimi zostać w pokoju.
Nie, nie zdecydowałabym sie zapraszac bez dzieci. Takie jest moje zdanie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lila napisał:
I nie ma co się nagle obrażać, że ktoś sobie ich nie życzy, bo ma takie prawo



To jest spojrzenie z Waszej perspektywy. I absolutnie nie mowie ze nie macie takiego prawa. Ale nie mozna tez oczekiwac od gosci ze sie nie obrazą - bo to jest ich prawo oczko Wg mnie nie ma dzieci w zaproszeniu = nie bierzemy dziecka na wesele. Jesli chcemy na nim byc - sami organizujemy opieke dla dziecka na ten dzien i noc.
Ale to jestem ja i ja bym tak zrobila. Wielu ludzi odbierze to inaczej i sie obrazi jesli powiecie im wprost ze dzieci zostają w domach. Nawet jesliu ubierzecie to w ładne słowka. I mają prawo sie obrazic. Bo beda patrzec z pubnktu widzenia: jak to? a nasze dziecko nie jest mile widziane? w takim razie i my nie przyjdziemy.

Tacy sa ludzie i trzeba sie liczyc z kazda mozliwoscia ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia-1606
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 471
Skąd: ok. Gdańska (Kaszuby)

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się w tej kwestii z Liziii w 100%

ja sama mam dziecko i na nie jednym weselu juz bylismy wiec wiem co to znaczy załatwic opieke dla dziecka, ale do nas nikt nie musial dzwonic i nam tego mówić (chyba na szczeście bo nie wiem sama czy bym nie poczuła sie urażona)

Cytat:
W przypadku mniejszych dzieci jest najczęściej właśnie tak, że nawet nie wymieniając ich w zaproszeniu, rodzice zabierają je ze sobą, bo przecież (jak to już sami wspomnieliście) będą siedzieć im na kolanach, nie będą zajmować miejsca, ani jeść z osobnego talerza. Najczęściej tacy rodzice się nawet nie pytają czy mogą te dzieci wziąć ze sobą czy nie, tylko je po prostu biorą. A my sobie tego nie życzymy.


Lila a czy w waszej rodzinie jest zwyczaj zabierania dzieci bez ich wzmianki w zaproszeniu? Bo moze nie potrzebnie sie martwisz?
Ja myslę ze wesele jest taką imprezą dla rodziców ze sami myslą o tym że beda mogli sie pobawić i zarazem odpoczać od codziennosci jak również odżywić kontakty z rodziną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 24 Lut 2010, 17:26    Temat postu: Re: Dzieci na weselu Odpowiedz z cytatem

Lila napisał:
Mam nadzieję, że nie powielam istniejącego już wątku oczko

Razem z narzeczonym stwierdziliśmy, że nie chcemy, by na naszym weselu pojawiły się dzieci. Ograniczają bardzo w zabawie rodziców, powodują, że ci wychodzą z wesela bardzo wcześnie i...niszczą dekoracje weselne język z oczkiem A my chcemy, żeby rodzice choć na tę jedną noc mogli się pobawić i potańczyć, a nie zajmować dzieciaczkami. Wiadomo, że jest to możliwe (dziećmi w ten dzień może się zaopiekować rodzina lub niańka), ale jak zaznaczyć to na zaproszeniu, żeby nie urazić znajomych/rodziny, którzy mają dzieci? Myślimy o tym, żeby dodać do odpowiednich zaproszeń karteczki z taką notką, ale nie wiemy jak ją sformułować, żeby było delikatnie, ale stanowczo oczko Macie jakieś pomysły? Albo spotkałyście się już z czymś takim na jakimś weselu?


Moja droga, powielasz wątek, ale nie szkodzi język język
powiem Ci, co my zrobiliśmy i mieliśmy gdzieś, mówiąc szczerze, czy się ktoś obrazi - jego problem Evil or Very Mad
My po prostu w zaproszeniach dodaliśmy karteczkę, że nie zapraszamy dzieci z uwagi na dobrą zabawę nas wszystkich. Tylko tyle. Również gościom, do których osobiście pojechaliśmy z zaproszeniem, asertywnie w twarz patrząc wypaliłam jak wyżej język język język
Nikt nam nic nie powiedział i wszyscy się bawili świetnie BEZ DZIECI do końca wesela. Lubię dzieci (najlepiej jedno na raz ), ale absolutnie nie na takiej imprezie. I to zakomunikowałam gościom. Przeżyli język język
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group