Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kto wybiera pierścionek?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 68, 69, 70  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 31 Paź 2011, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
Dyskusja o pietruszkę, moim skromnym zdaniem. Każdemu na jego podwórku co innego się sprawdza i dla każdego inne rozwiązanie jest odpowiednie. Skoro np. Karolinie i jej narzeczonemu przyjemność sprawiła taka wspólna organizacja, czemu mieliby sobie tego odmawiać? Dla zasady? W imię jakichś abstrakcyjnych standardów?
Mój mąż pierścionek wybrał sam, i faktycznie zależało mu na tym, żeby dokonać tego zakupu osobiście. Ma dobry gust i wie, co mi się podoba, więc wybrał idealnie. Z kolei mój przyjaciel i świadek, który oświadczył się swojej dziewczynie tydzień przed naszym weselem, poprosił mojego męża (nie siostrę czy chociażby mnie), żeby mu towarzyszył u jubilera i doradził przy zakupie. Każdemu wedle upodobań i tyle.


Dokładnie... i nie ma co podkładać tu jakichś innych treści. Mnie nie przeszkadza zupełnie to, że jestem banalna, że brak niespodzianki w czyichś oczach jest zbrodnią... Ale już jak ktoś uważa, że kobieta wyciąga faceta do jubilera, żeby pierścionek był odpowiednio drogi... no takich poglądów nie można tolerować, jak i jakichkolwiek innych, które nadinterpretowują zwykłą w gruncie rzeczy czynność kupna pierścionka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 31 Paź 2011, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ART. DECO JUBILER napisał:
Dokładnie tak,ale przecież wszystko kręci się wokół naszego gustu i jeżeli facet go zna,to wie jaki pierścionek kupić i nie będzie z tym żadnego problemu:)


No bo tu nie ma żadnego problemu, każdy robi tak, jak sam uważa za słuszne. Problem jest, gdy ktoś się upiera, że "moja racja jest najmojsza", na zasadzie ja miałam/łem tak i to jest najbardziej właściwe.

Argumenty są jak zawsze: i te za i te przeciw. Niektórzy uważają, że te "za" przeważają, a niektórzy, że "przeciw" i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sklep-Jubilerski
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 155

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego związek dwojga ludzi to sztuka kompromisu,nieprawdaż? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia33
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 45
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 11:09    Temat postu: Zaręczyny Odpowiedz z cytatem

Ja pierścionek wybrałam sobie sama. Nie mówię, że mój już obecny mąż nie ma gustu, bo ma, ale ja dokładnie wiem jakie pierścionek sobie wymarzyłam i taki chciałam dostać. Poza tym ten pierścionek noszę razem z obrączką więc chce nosić coś co mi się podoba uśmiech. Teraz jest taki wybór pierścionków, że na pewno nasi mężczyźni byliby nam wdzięczni za jakąś podpowiedź uśmiech
_________________
www.weddcards.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
angela3107
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma inne doświadczenia i zwykle uważa, że jego zaręczyny były najlepsze, najpiękniejsze itd. a to jak bardzo różni się punkt widzenia męzczyzny i kobiety mogę zilustrować na własnym przykładzie. W wielkim skrócie- mieszkaliśmy z chłopakiem 2 lata ze sobą, byliśmy 5, kiedy ja (ponieważ wydawało mi się to naturalne, że skoro mieszkamy ze sobą, jest nam dobrze, to planujemy razem przyszłość), zaczęłam wspominać o ślubie. Co prawda rozmawialiśmy luźno na ten temat wiele razy, ale bez konkretów. Po jakimś czasie zaczęłam się frustrować, że tak sobie gadamy gadamy i nic z tego nie wynika i wtedy okazało się, że mój mężczyzna obrał sobie za punkt honoru zaskoczenie mnie zaręczynami, pierścionkiem i tego typu romantyczne historie, a że ja ciągle coś tam wspominałam o ślubie to biedak czekał, czekał i czekał (na okazję żeby mnie zaskoczyć, co wydawało mi się zupełnie kuriozalne. Zaskakiwać można kogoś kto się nie spodziewa, że mężczyzna myśli poważnie i chce spędzić z kobietą resztę życia, a ja przecież to wiedziałam i wiedziałam też, że prędzej czy później ślub nastąpi) no ale cóż... a niech tam mu będzie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady Aga
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 143

PostWysłany: Sob 10 Gru 2011, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wybieraliśmy pierścionek razem, narzeczony sam mnie o to poprosił, bo zupełnie nie zna się na pierścionkach. Co do naciągania na droższy pierścionek to w ogóle się nie zgadzam, bo ja wiedziałam za jaką kwotę mam sobie wybrać pierścionek, ale gdybym miała sama o tym decydować to na pewno wybrałabym tańszy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Sro 28 Gru 2011, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jeżeli dobrze rozumiem,to dostałaś przydział na ten droższy,tak? W takim razie pochwal się w odpowiednim wątku,chętnie zobaczę jak wygląda uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady Aga
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 143

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm może nie przydział, ale jak wczesniej oglądałam (bo wiedziałam że wkrótce się oświadczy) to oglądałam tańsze. Potem on podał kwotę, która mnie zaskoczyła. Nie był jakiś mega drogi, ale jak dla mnie to i tak dużo. A już się pochwaliłam, tylko akurat wątek został zamknięty.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Różowa_Mysz
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 32

PostWysłany: Sro 4 Sty 2012, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Narzeczony pierścionek wybrał sam, ale czy z tego tytułu jestem z niego bardziej dumna? Pierścionek jest śliczny, niewyobrazałam go sobie nawet takiego, ale czy to kwestia pierścionka? Czy tej jego magiczności, bo to nie zwykły pierścionek tylko ten jedyny, niepowtarzalny i cały mój, zaręczonowy uśmiech Gdyby był inny, powiedzmy, że nawet brzydszy to i tak byłby najcudowniejszy uśmiech Wracajac zaś do "samodzielnosci" mojego K. w tym tematcie, to gdyby mnie poprosił o czynny udział w wyborze i tak byłabym najszczęśliwszą Różową_Myszą na świecie uśmiech
Ile kobiet i ilu mężczyzn tyle pomysłów i racji uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 4 Sty 2012, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różowa_Mysz napisał:
Mój Narzeczony pierścionek wybrał sam, ale czy z tego tytułu jestem z niego bardziej dumna? Pierścionek jest śliczny, niewyobrazałam go sobie nawet takiego, ale czy to kwestia pierścionka? Czy tej jego magiczności, bo to nie zwykły pierścionek tylko ten jedyny, niepowtarzalny i cały mój, zaręczonowy uśmiech Gdyby był inny, powiedzmy, że nawet brzydszy to i tak byłby najcudowniejszy uśmiech Wracajac zaś do "samodzielnosci" mojego K. w tym tematcie, to gdyby mnie poprosił o czynny udział w wyborze i tak byłabym najszczęśliwszą Różową_Myszą na świecie uśmiech
Ile kobiet i ilu mężczyzn tyle pomysłów i racji uśmiech


oklaski
Bardzo ładnie i mądrze napisane uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 68, 69, 70  Następny
Strona 62 z 70

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group