Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Uroczysta Przysięga Przyszłych Teściów ?
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lauraire
guru
guru


Joined: 23 May 2012
Posts: 8431

PostPosted: Thu 19 Jul 2012, 8:40    Post subject: Reply with quote

nheledore wrote:
przyrzeczenia to nie są "należne honory".


Po tym Wink
Back to top
View user's profile Send private message
nheledore
moderator
moderator


Joined: 15 Jul 2011
Posts: 6798
Location: K/T

PostPosted: Thu 19 Jul 2012, 8:44    Post subject: Reply with quote

Shocked
Dobra, pasuję. Dyskutując odnoszę się do całości, przede wszystkim głównego tematu oraz tego, co później dodałaś.
Back to top
View user's profile Send private message
lauraire
guru
guru


Joined: 23 May 2012
Posts: 8431

PostPosted: Thu 19 Jul 2012, 8:51    Post subject: Reply with quote

Gwoli jasności, żeby nikt sobie nie pomyślał, nigdzie nie napisałam, że taka 'przysięga' to należyte honory dla rodziców Rolling Eyes
A jeśli ktoś już chciałby się odnieść do tematu to może wreszcie ktoś odpowie zgodnie z nim, jakie podpunkty można by dodać/zamienić uśmiech


Last edited by lauraire on Tue 7 Aug 2012, 21:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Tęczówka
maniak
maniak


Joined: 12 Jan 2012
Posts: 1822

PostPosted: Thu 19 Jul 2012, 8:56    Post subject: Reply with quote

lauraire wrote:
A były inne niż te tutaj ?
Sam pomysł uważam, za ciekawy i fajny i chętnie byśmy go zrealizowali zamiast głupkowatych pląsów w kółeczku, tyle że kompletnie nie mamy pomysłu na konkretne podpunkty, bo te, które znalazłam i wkleiłam nie do końca mi odpowiadają...

Lauraire, serio, nie powiem Ci, bo nie pamiętam tego kompletnie.

Najpiękniejsze są podziękowania tego typu, co u nhele, czyli przywołanie różnych momentów z całego życia i okazanie wdzięczności rodzicom.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
kaczka
guru
guru


Joined: 19 Feb 2012
Posts: 2365

PostPosted: Thu 26 Jul 2012, 6:50    Post subject: Reply with quote

a mi się to nawet podoba, moja teściowa to jajcara więc na pewno bawiłaby się świetnie, u mnie jest taka sytuacja że M. ma dwoje rodziców a u mnie mama nie żyje więc nie wyobrażam sobie tradycyjnych podzękowań z piosenką typu "cudownych rodziców mam" bo wesele zmieniłoby się w stypę, musi być na wesoło
Back to top
View user's profile Send private message
Justyna***
maniak
maniak


Joined: 13 Nov 2011
Posts: 1442

PostPosted: Fri 27 Jul 2012, 7:16    Post subject: Reply with quote

Mi się wydaje, że jeśli ma coś ma być alternatywą dla tradycyjnych podziękowań to musi mieć to także formę podziękowania. A przysięga teściów chyba nie spełnia tego założenia bo po pierwsze sama jej forma zakłada, że nie Wy im za coś dziękujecie tylko czegoś od nich wymagacie, po drugie nie odnosi się do wspólnych lat z przeszłości spędzonych z rodzicami ale do tego co będą robić jako teściowie.
Jest mnóstwo alternatyw dla tego tradycyjnego kółka z akompaniamentem "cudownych rodziców mam". Możecie powiedzieć od siebie kilka słów podziękowania, wręczyć prezenty a w tle może przecież lecieć inna melodia. Możecie nagrać fajny teledysk. Możecie zadedykować rodzicom jakiś taniec z fajnym układem, jakąś piosenkę (jeśli umiecie śpiewać). Grzebnijcie w internecie i poszukajcie.
U nas też nie było tradycyjnych podziękowań z kółkiem (bo nie mogło być z innych obiektywnych względów o których nie chcę tu pisać). Kręcenie się w kółku odpadało. Zamiast tego wymyśliłam prezentację ze wspólnych zdjęć z dzieciństwa z rodzicami, potem kilka słów podziękowań i wręczenie prezentów. Rodzice byli ogromnie wzruszeni i szczęśliwi a przede wszystkim tak zaskoczeni, że nikt nawet nie wspomniał że "Cudownych rodziców..." nie było.
Nie bójcie się też tak strasznie tych łez przy podziękowaniach bo to tradycyjnie bardzo wzruszający moment i nikogo to nie dziwi, że ktoś popłacze. U nas wzruszyli się nie tylko rodzice i my oczko
Back to top
View user's profile Send private message
malutka239
kandydat
kandydat


Joined: 16 Jan 2013
Posts: 59
Location: Jarosław

PostPosted: Fri 18 Jul 2014, 19:46    Post subject: Reply with quote

A ja to wymyśliłam tak żeby zawołać rodziców na środek....zaśpiewać im sto lat...potem zrobić pasowanie na teścia...a po tym dać kwiaty i zatańczyć w kółeczku cudownych rodziców mam...

Czyli połączę jedno z drugim i będzie na wesoło i może potem juz tak płakać nie bedziemy uśmiech
_________________


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group