Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Naturalne Planowanie Rodziny
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 13:32    Temat postu: Naturalne Planowanie Rodziny Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam problem z kobietą z kursu narzeczeńskiego i liczę na waszą pomoc.
Czy któraś z Was ma sporą wiedzę na temat NPR i odpowie na kilka moich pytańpytajnik

Głównie interesuje mnie w jaki sposób można stosować tą metodę pracując na 3zmiany??

Czy jest sens w dokonaniu tych obserwacji biorąc tabletki antykoncepcyjne??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może sporej wiedzy nie mam, ale odpowiem.

Jeśli chodzi o pracę w systemie zmianowym, to:
-ś luz badasz niezależnie, on się nie zmienia w zależności od pory snu.
- Jeśli chodzi o temperaturę, to znalazłam info, że musisz przez dłuższy czas mierzyć temperaturę w różnych porach dnia, ale po spoczynku (nie pamiętam ile on ma trwać). Nie musi to być sen, ale siedzenie w fotelu przed TV wchodzi w gre. Chodzi o to, żeby temperatura osiągnęła bieżący poziom PTC, a nie żeby pokazywała, że akurat się zgrzałaś, bo robiłaś pranie ręczne. Notujesz na wykresie kilka róznych wartości temperatur i po uzyskaniu kilku cykli w ten sposób możesz zauważyć, która pora dnia i sposób mierzenia jest najbardziej miarodajny

To teoria, w praktyce, to nie wiem, czy bym się skusiła.

W trakcie brania tabletek- moim zdaniem- nie ma sensu. Bo one blokują możliwość jajeczkowania, więc temperatura nie wzrośnie. Czy cykl śluzu będzie zachowany? nie wiem, nigdy nie brałam tabletek.


A tak w ogóle to już jest taki temat :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakim śluzie mówicie? Śluz mam chyba tylko wtedy gdy się podniecę. Robi się jakieś wymazy z pochwy? "Śluz" to magiczne słowo w przypadku nauk przedmałżeńskich, więc jakoś się nie zagłębiałam, ale teraz się zastanawiam jaki śluz, skąd i jak się go bada? Paluchem?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka szukałam takiego tematu i nie mogę znaleźć smutny jak wiesz gdzie jest to daj namiar. Dziękuje za chęć pomocy. A kobiecie od nauk chcę udowodnić że obserwacje w mojej obecnej sytuacji nie są możliwe gdyż będą mało wiarygodne więc nie mam zamiaru nimi się zajmować a jej podziękuję za przekazanie zdawkowej wiedzy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=6199
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:
O jakim śluzie mówicie?

W kontekście NPRu mowa o śluzie z szyjki macicy. Nawilżenie wynikające z podniecenia, to coś innego. Antykoncepcja hormonalna zmienia strukturę błony śluzowej macicy, więc kobiety ją stosujące mogą nie odczuwać zmian śluzu, albo mogą go w ogóle nie mieć.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Juliette dnia Sob 10 Mar 2012, 13:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Pralinka napisał:
O jakim śluzie mówicie?

W kontekście NPRu mowa o śluzie z szyjki macicy. Nawilżenie wynikające z podniecenia, to coś innego. Antykoncepcja hormonalna zmienia strukturę błony śluzowej macicy, więc kobiety ją stosującą mogą nie odczuwać zmian śluzu, albo mogą go w ogóle nie mieć.


Wyjaśniłaś mi Juliette, dzięki. To by tłumaczyło brak śluzu.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
veritas
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio możesz stosować NPR pracując na 3 zmiany. Najważniejsza zasada: przed pomiarem temperatury musi być minimum 5 godzin snu. Ważne żeby to była pierwsza czynność jaką wykonasz. Polecam termometr owulacyjny Microlife. Jeśli chcesz zacząć stosować tę metodę musisz zrezygnować z pigułek antykoncepcyjnych. Pigułki sprawiają, że kobieta przyjmując je jest bezpłodna, dopiero pod ich odstawieniu wraca normalny cykl, a co za tym idzie płodność. Polecam z całego serca! Wprawdzie dopiero się tego uczę ale wiem, że chcę stosować tę metodę. Fajnie jest mieć świadomość co się dzieje w moim organizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

veritas napisał:
Fajnie jest mieć świadomość co się dzieje w moim organizmie.

A ja nie wiem co się dzieje w moim organizmie mimo obserwacji smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi, witam w klubie.
Zapisuję, bo zapisuję- już trzeci cykl.
Nic mi to nie mówi, nawet nie wiem, gdzie mam skok, a jakieś odczucie śluzu to dla mnie czarna magia wykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group