Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co z bierzmowaniem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie wiecie przypadkiem jak szybko można zrobić bierzmowanie pytajnik

najlepiej w Krakowie .... ja mam ale mój mężczyzna nie i czuję że możemy mieć przez to problem w mojej parafii Rolling Eyes
jest gdzieś szybko i bezboleśnie pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
83kasiek
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: słupsk

PostWysłany: Sob 30 Sty 2010, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój T też jest bez bierzmowania, musiał podpisać tylko takie zobowiązanie, że w najbliższej przyszłości przystąpi do tego sakramentu Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pannanikt
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Kwi 2010, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w klasie 3 liceum nie uczęszczałam na religie z powodów czysto przyziemnych( ksiądz wmawiał nam, że kobiety nie są stworzone do myślenia, tylko do stania przy garach itp) i wyjaśniłam to proboszczowi wtedy i stwierdził, że to dla niego nie będzie problemem, lecz zmienił się proboszcz i nie chce mi udzielić przez to ślubu. Przez ten fakt, muszę brać ślub w innej parafii ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 19 Kwi 2010, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niestety wszystko zależy od księdza. Jest prawo kanoniczne i niektórzy surowo tego przestrzegają. A nie chciałaś przystąpić teraz do bierzmowania i ślubować jednak w swojej parafii?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 19 Kwi 2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet w innej parafii równie dobrze mogą zażądać papierów od bierzmowania Rolling Eyes Inna parafia chyba i tak nie załatwia sprawy..... mój parafialny proboszcz napewno nie przepuści nikomu więc Narzeczony będzie robił i to za niedługo Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 20 Kwi 2010, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak. Są ustalone jakieś przepisy kościelne i trzeba się do nich przystosować. To jak komunia bez chrztu, a w niektórych przypadkach nawet chrzest dziecka ludzi niezamężnych. Są sakramenty i kropka. Dla niewierzących, albo decydujących się na ślub cywilny są USC. W świetle prawa małżeństwo ma taką samą moc, obojętne czy zawarte przed księdzem, czy przed urzędnikiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justii
maniak
maniak


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1117

PostWysłany: Sob 15 Maj 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Justii dnia Czw 19 Maj 2011, 19:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 17 Maj 2010, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justii poprostu masz lajtowego księdza Cool Przepisy przepisami, można cisnąć i rzucać paragrafami.... ale przy złej woli to napewno dobrze nie wpłynie na atmosferę ślubu potem lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 17 Maj 2010, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
W świetle prawa małżeństwo ma taką samą moc, obojętne czy zawarte przed księdzem, czy przed urzędnikiem.


Tu sie nie zgodze oczko Slub konkordatowy owszem, ma moc prawną. Ale sam ślub koscielny, bez elementu cywilnego tj podpisywania aktu slubu sporzadzonego przez USC, nie ma mocy prawnej.

Ruda, moja kolezanka dostala od ksiedza ksiazeczke z listą zagadnien i modlitw do opanowania i ustaliła termin (to chyba byl jakis wyznaczony w parafii termin bo nie tylko ona podchodziła do tego sakramentu). Kiedy zaliczyla czesc formalną, podano im termin bierzmowania - parafie, date, etc i tego dnia stawila sie gdzie powinna, przyjechał ksiadz biskup i bierzmowania tej grupce udzielił oczko Takze najlepiej wywiedziec sie wszystkiego w swojej parafii bo czasem terminy moga byc odlegle.. Poza tym skoro A i tak zamierza uzyskac ten sakrament to nie ma co zwlekac uśmiech Niech juz ma to za sobą, wtedy bedziecie mogli oczekiwac w spokoju na zielone swiatlo na slub i ruszysz porzadnie ze swoimi przygotowaniami język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 17 Maj 2010, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liziii napisał:
straszna_dama napisał:
W świetle prawa małżeństwo ma taką samą moc, obojętne czy zawarte przed księdzem, czy przed urzędnikiem.


Tu sie nie zgodze oczko Slub konkordatowy owszem, ma moc prawną. Ale sam ślub koscielny, bez elementu cywilnego tj podpisywania aktu slubu sporzadzonego przez USC, nie ma mocy prawnej.


Liziii, dokładnie miałam na myśli ślub konkordatowy, nie sam kościelny. Jeśli ludzie się chcą pobrać nie idą do kościoła tylko po błogosławieństwo, ale po to, by w świetle prawa zostać mężem i żoną. Chyba nie ma na tym forum nikogo, kto by chciał zawierać małżeństwo bez podpisywania stosownych dokumentów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group