Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sob 29 Mar 2008, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak badanie krwi... nie no po prostu to jest dla mnie przegięcie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a według mnie nie Magdo, my tego nie robimy ale u mojej babci był konflikt krwi dziadek był rh - a babcia rh + i ich syn zmarł w babci... było podejrzenie że już nigdy nie będą mieli dzieci, po latach udało się mieć córkę.. ale moja babcia opowiadała jak ciężko było przetrwać ciąże.. a syn zmarł chyba dlatego że miał grupe krwi mojego dziadka - tak lekarze mojej babci powiedzieli...

uniknęliby tego teoretycznie gdyby mieli badania przed ślubem, o ile ich wynik "zmienił by ich zdanie o poślubieniu się"
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2008, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok rozumiem na czym polega konflikt serologiczny ale w życiu nie pomyślałabym aby przez to rezygnować ze ślubu. no cóż, ciążę też można donosić w takiej sytuacji gdy odpowiednio się lekarze zaopiekują kobietą. moja mama tak urodziła 3 córki, a ja jestem jedną z nich.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2008, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem Magdo, wiem że w Hiszpanii tez tak jest.. a dla niektórych moze to być powód do rozstania...

a co do donoszenia ciąży, czasów naszych rodziców nie można porównywać do czasów naszych dziadków...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hanka
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś byliśmy u księdza w angielskiej parafii, powiedział, że bez problemu możemy załatwić wszystkie formalności z nim: kurs przedmałżeński zaczynamy już za 2 dni (4 spotkania), a z dokumentami mamy się do niego zgłosić pod koniec miesiąca, zapowiedzi możemy mieć tylko w Anglii, lub o dziwo możemy z nich zrezygnować. Ale co to za ślub bez zapowiedzi;) Protokół przedślubny zostanie potem wysłany do kościoła w Polsce, gdzie odbędzie się ślub.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech ciesze sie ze wszystko wam sie tak ladnie uklada i torche zazdroszcze ze wszystko tak szybko uśmiech ja musze sobie czekac i juz czekam troszke język zareczylismy sie 1 stycznia 2007 a slub w sierpniu 2009r..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hanka
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję, że wszystko zdążymy dopiąć na ostatni guzik:) Bo już teraz się martwię, czy np. dokumenty o chrzcie i bierzmowaniu nie będę wyciągać z parafii 2 razy. Ksiądz w Anglii chce je zobaczyć pod koniec kwietnia, więc we wrześniu stracą ważność?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest troszkę zachodu z tym. no ale dla chcącego nic trudnego. powodzenia!wykrzyknik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haniu obawiam się ze te dokumenty maja waznosc - sa aktualne przez 3 miesiace.. wiem ze nam ksiadz powiedzial przy zamawianiu daty ze dokumenty nalezy przyniesc do kosciola najwczesniej na 3 miesiace przed slubem, bo inaczej straca waznosc...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kobylasty
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 17
Skąd: z serwerowni

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2008, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Anglii prawdopodobnie nie ma zapowiedzi tylko wydaje się narzeczonym tzw. Letter of freedom. Oni po prostu sprawdzają czy nie mają Cię w księgach i wystawiają papier, który jest równoznaczny z polskimi zapowiedziami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group