Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zrozpaczona 19.05.2012 sala została sprzedana przed weselem Sosnowiec
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Diusia
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 21:38    Temat postu: Zrozpaczona 19.05.2012 sala została sprzedana przed weselem Sosnowiec Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny! Jestem załamana. Ślub mamy 26 maja 2012. Dzisiaj dostałam telefon od kobiety, która wynajmuje nam sale, że mam jej napisać maila z nr konta bo ona SPRZEDAŁA sale! Zero wytłumaczenia. Tylko tyle że mam jej maila wysłać bo ona zaliczkę chce mi odesłać. Na niecałe 6 miesięcy jestem bez sali ;( co ja mam zrobić? Czy orientuje się ktoś jak to z prawnego punktu wygląda? Dlaczego ona coś takiego mi zrobiła? Dlaczego poinformowała mnie dopiero teraz? Jak już sprzedała, przecież dużo wcześniej pewnie o tym wiedziała, z dnia na dzień się nie sprzedaje budynków smutny Dodam, że była to jedyna sala, którą mogliśmy wynająć bez obsługi... Mieliśmy mieć wszystko swoje... kucharki, produkty itd...
_________________
Zaręczona 27.10.2010 - w dzień moich 25 urodzin na Gran Canarii

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie mi przykro smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz się sądowa z kobietą która zachowała się w stosunku do Ciebie uczciwie. Ty się powinnaś cieszyć, że kobita chce Ci zaliczkę oddać. Nie sprzedaje się sali bez powodu, może zbankrutowała...

Raczej zacznijcie szukać czegoś nowego, może jakaś remiza strażacka? Tam tez nie ma kucharek i kateringu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diusia
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczciwie? To jest uczciwe zachowanie? Dlaczego wcześniej nie dała znać? Dzisiaj się dowiedziała, że sprzedaje sale? Mogła zadzwonić, że ma jakieś problemy, przeprosić i powiedzieć, że musimy niestety szukać innej sali. A ona od razu nr konta proszę podać bez żadnego przepraszam jak by to była moja wina.
_________________
Zaręczona 27.10.2010 - w dzień moich 25 urodzin na Gran Canarii

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 6:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że do końca uczciwe to nie jest, bo nie bankrutuje się z dnia na dzień i mogła wcześniej przewidzieć taką sytuację. Jeśli już nosiła się wcześniej z takim zamiarem, mogła wywiązać się z terminów, które ma zapisane, ew. nie wpisywać nowych par.

Diusia, prawdopodobnie ona sprzedaje tę salę na ten sam cel, więc nic straconego. Ja próbowałabym się dowiedzieć, kiedy ją sprzedaje i kiedy nowy właściciel zamierza ją oddać do użytku ponownie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:

Diusia, prawdopodobnie ona sprzedaje tę salę na ten sam cel, więc nic straconego. Ja próbowałabym się dowiedzieć, kiedy ją sprzedaje i kiedy nowy właściciel zamierza ją oddać do użytku ponownie.

dokładnie skontaktuj się z nią i poproś o namiary na nowego kupca... powinna Ci je udostępnić - zadzwoń do niego i wypytaj się co i jak!

co do uczciwości to wcale uczciwie nie postąpiła... macie bowiem zobowiązania względem innych... co z tego, że zwróci Ci zaliczkę, jeżeli masz zabukowanego kamerzystę, kucharki, czy cokolwiek co wymagało nakładu finansowego w postaci zaliczek. Sprawdz w swojej umowie jak to jest tam określone.
Ja jednak bym do babki zadzwoniła, poprosiła o kontakt do nowego właściciela, rozmowa z nim bardzo dużo Ci wyjaśni ( dowiesz się na co wykupił ten lokal i czy będzie możliwość zrobienia mimo sprzedaży przepisania umowy na wynajem pod Twoje wesele. Mało tego ja bym się go zapytała od kiedy trwały rozmowy w sprawie kupna z właścicielką tego lokalu- to Ci wiele powie. Jednak najpierw musisz wyegzekwować nr do tej osoby) . Potem wypytałabym się baby od kiedy wiedziała, że chce sprzedać lokal i dlaczego nie informowała Was o tym.
Jedyne co Ci mimo tego pozostaje to również szukać nowego lokalu...
Jest jeszcze troszkę czasu więc może się coś uda zorganizować.
Wyegzekwować cokolwiek od baby ( np kasę za zapłacone zaliczki) będziesz mogła jedynie uzyskać drogą sądową .... wiele ludzi się tego boi ale niepotrzebnie ... teraz jest dużo biur które piszą podania do sądów w imieniu poszkodowanego, płaci się im jedynie po wygranej sprawie jakiś tam procent ale zawsze to jakieś wyjście...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie.. Zachowała się nie do końca fair, jakby była w porządku, to zadbałaby o to, żeby te podpisane umowy były wykonane. Masz jakiś kontakt do nowego właściciela? Może okaże się, że nie potrzebnie się stresujesz?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diusia
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już troszeczkę więcej wiem. Sala będzie przerobiona na przedszkole czyli całkowicie odpada. Byłam w pracy od 9 do 17 więc miec nie mogłam zrobić, ale na szczęście moi rodzice zadziałali. Pojeździli po salach. Jest jedna za Siewierzem, to troche daleko od nas. Ale chcą za wynajęcie dwa razy więcej. W starej mieliśmy 1500 a tu 3000. No i jeszcze byśmy musieli zmieniać termin na 19 maja. Jedyny plus to to że sala jest piękna.
Będę chciała się spotkać z Tamtą kobietą i rozmawiać. Jestem tego zdania że zawaliła na całej lini i powinna oddać zaliczkę plus pokryć różnicę. Przecież to dodatkowe koszty są. Musimy jeszcze wynająć autokary żeby ludzi przewieźli a tego nie było w ogóle w planach. No i jeszcze trzeba dzwonić po wszystkich z którymi mam umowy pozawierane. Czyli foto, video, dekoratorka, DJ, i zespół do kościoła plus msza... Wszystko trzeba zmieniać...
Nie dokończyłam myśli o zwrocie różnicy... Nie wydaje mi się żebym to wynegocjowała.
_________________
Zaręczona 27.10.2010 - w dzień moich 25 urodzin na Gran Canarii

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie masz w umowie określonej kary umownej?
U nas z tego co pamiętam jest aneks,że jeżeli któraś ze stron zrezygnuje musi zapłacić drugiej stronie bodajże 20% wartości wynajmu.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diusia napisał:

Nie dokończyłam myśli o zwrocie różnicy... Nie wydaje mi się żebym to wynegocjowała.

wynegocjować na pewno nie... ale tak jak Ci pisałam możesz od babki wyegzekwować to w sposób sądowy ....

dobrze, że tak się sprawy mają .... podniesie to koszt wesela o kilka tysiaków... ale patrz na to pozytywami - sala ładniejsza no i SZYBCIEJ ZOSTANIESZ ŻONĄ Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group