Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile kosztuje substytucja (zgoda na ślub w innej parafii)?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Pią 1 Lut 2013, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byliśmy dzisiaj po zgodę i dostaliśmy bez problemu Very Happy
ksiądz nawet nie pytał dlaczego chcemy w innej parafii wziąć ślub,
mamy tą samą formułkę co Agula85, nasze nazwiska, adresy i nazwę parafii w której chcemy wziąć ślub
zostawiłam 50zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomóżcie, bo już cholery z tymi formalnościami dostaję!
Bierzemy ślub w parafii, która nie jest ani moja, ani jego (kiedyś była moja, ale już tam nie mieszkam). Chcemy załatwiać zgodę w parafii narzeczonego, bo w mojej obecnej prawdopodobnie robiliby problemy. Najpierw chcieliśmy spisać protokół w parafii M. i z nim jechać do parafii ślubu. Ale tamtejszy proboszcz powiedział, że nie będzie nam pisał tego protokołu, tylko da nam zgodę, jak już będziemy znali konkretną datę spisywania protokołu w parafii ślubu. Jednocześnie nie powiedział, jakie dokumenty mamy mieć do uzyskania tej zgody, my zapomnieliśmy zapytać, a teraz nie możemy się dodzwonić. Jechać do niego nie będziemy, bo to 300 km.
Czy on nam wystawi tę zgodę bez niczego, czy już musimy mieć te wszystkie akty chrztu, urodzenia, brak przeciwwskazań itd.?
Jak się okaże, że musimy to wszystko mieć, będziemy musieli pięć tysięcy razy popierdzielać 300 km w te i wewte Evil or Very Mad
I czy te wszystkie dokumenty, które są ważne 3 miesiące, mają być ważne tylko w chwili spisania protokołu, czy w momencie ślubu też muszą być jeszcze ważne?
Autentycznie nie ogarniam tego tematu Crying or Very sad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lioness, jeśli chcesz spisać protokół w parafii któregoś z Was, to potrzebujecie licencji, nie zgody.
Zaś co do zgody, to nam ksiądz mówił, że potrzebujemy zgodę z mojej parafii, bo zwyczajowo bierze się ślub w Kościele młodej, więc młody jest z automatu 'zwolniony'.

Jeśli będziecie mieć zgodę, to potem potrzebujecie akty chrztu z adnotacją o bierzmowaniu, zaświadczenie z USC o tym, że nie macie przeszkód, aby wziąć ślub i z tym idziecie do parafii, w której ma odbyć się ślub i wtedy spisujecie tam protokół.
To bardzo wygodne spisać go w parafii, gdzie ślub się odbędzie, bo nie trzeba licencji, a tylko wystarczy zgoda uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Zaś co do zgody, to nam ksiądz mówił, że potrzebujemy zgodę z mojej parafii, bo zwyczajowo bierze się ślub w Kościele młodej, więc młody jest z automatu 'zwolniony'.

Jeśli ślub jest w parafii młodej lub młodego, to nie potrzeba żadnej zgody. Jeśli poza nimi, to z którejkolwiek parafii może byc zgoda uśmiech Zwykle bierze się z tej "mniej problemowej" oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
nheledore napisał:
Zaś co do zgody, to nam ksiądz mówił, że potrzebujemy zgodę z mojej parafii, bo zwyczajowo bierze się ślub w Kościele młodej, więc młody jest z automatu 'zwolniony'.

Jeśli ślub jest w parafii młodej lub młodego, to nie potrzeba żadnej zgody. Jeśli poza nimi, to z którejkolwiek parafii może byc zgoda uśmiech Zwykle bierze się z tej "mniej problemowej" oczko


No my mieliśmy ślub w 'obcej' parafii i tak nam ksiądz powiedział.
wesoły
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebujemy zgodę.
Najpierw chcieliśmy licencję, ale ksiądz z parafii M. nie chciał spisywać protokołu, tylko powiedział, że da nam zgodę. O to mi się rozchodzi, czy wszystkie papierki potrzebuję już do udzielenia tej zgody, czy dopiero jak protokół będziemy spisywać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa uśmiech
No to do udzielenia zgody potrzebna jest Wasza wola wejścia w sakrament uśmiech Przynajmniej u nas tak było, poszłam, powiedziałam o co chodzi i dostałam tę zgodę, nic więcej ze sobą nie miałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My początkowo braliśmy zgodę i żadne dokumenty do tego nie były potrzebne uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też żadnych dokumentów nie trzeba było mieć, na dodatek byłam sama bez M. a i tak bez problemu wypisali uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Czw 21 Mar 2013, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram, do zgody nic nie trzeba. Tylko dane Waszych parafii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group