Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub mieszany wyznaniowo
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 23 Sty 2011, 18:39    Temat postu: Ślub mieszany wyznaniowo Odpowiedz z cytatem

Czy macie może jakieś doświadczenia związane z załatwianiem formalności ślubnych gdy pobierają się osoby wyznania katolickiego i ewangelickiego? Słyszałam różne opinie, jedni mieli problemy, głównie ze strony katolickiej, inni natrafili na bardzo w porządku księży... Sama za niedługo będę się z tym musiała uporać więc chciałabym wiedzieć jakie 'doznania' dominują oczko dzięki Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pon 24 Sty 2011, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy takimi "mieszańcami".
Współpraca z księdzem ewangelickim bez problemu (nawet ksiądz się cieszy że kolejne małżeństwo będzie zawierane w naszym kościele, więc żadnych problemów nie ma z jego strony). U księdza katolickiego w sumie póki co (i mam nadzieje że tak pozostanie) bez problemu. Dzisiaj byliśmy nawet spisać protokół przedślubny (martwiliśmy się, ale bez kłopotów wszystko przebiegło).
Teraz musimy (tzn. bardziej mój A. musi niż ja, bo ja to powiedział ksiądz- "on mnie zmuszać nie będzie") pójśc na nauki przedmałżeńskie i do poradni małżeńskiej. Ksiądz napisze o dyspenze i tyle ;- )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesamowite, katolik i tak musi iść na nauki? Shocked to dla mnie nowość, wydawało mi się ze w takich sytuacjach tego nie wymagają, ze w przypadku ślubu w kościele ewangelickim pastor poucza o tym co to jest małżeństwo itp itd i nauki nie są konieczne.
Tak samo myślałam że o dyspensę trzeba ubiegać się samodzielnie. Ale jeśli nie to tym lepiej Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą dyspenzą to wygląda różnie, w zależności od księdza. Bo jeden jest w porządku i pomoże Młodym a inny nic nie zrobi i musisz sama pisać pisma.
A co do nauk to jak jest małżeństwo katolickie to i tak muszą pójść na te nauki; > więc w małżeństwach mieszanych wg mnie zdaniem kościoła katolickiego właśnie tym bardziej powinno się pójść na te nauki (takie są przynajmniej moje odczucia, bo jak wcześniej w poście napisałam ksiądz katolicki nie zmusza mnie abym na to chodzi, tylko mój A. musi iść)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak jestem zaintrygowana tymi naukami, sądziłam że ksiądz katolicki nie narzuca odbywania nauk jeśli ślub jest w kościele ewangelickim, no ale dobrze wiedzieć, teoretycznie coś w tym jest że ksiądz może uznać że takie nauki są tym bardziej konieczne w takim przypadku Wink a jak wygląda ustalanie ceremonii z pastorem? Macie to już za sobą?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co mamy godzinę ustaloną. A na takie konkretne spotkanie dotyczące samej uroczystości, jak i kiedy się zachować itp, jesteśmy umówieni na tydzień przed całą uroczystością. W rodzinie i wśród znajomych były 3 wesela w kościele ewangelickim więc jako tako mamy jakies tam rozeznanie jak to wygląda. Ale tak jak juz pisałam wszystko dokładnie ustalimy na spotkaniu tydzień przez ślubem ;- )
Jeśli Cie to interesuje to mam opisany przebieg takiego ślubu więc możesz podac maila to Ci wyśle ;- )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 1 Lut 2011, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe to masz lepiej, u mnie takich doświadczeń w zasadzie nikt nie ma i zastanawiam się jak to wszystko połapać i zrobić żeby było dobrze Very Happy a przebieg ceremonii znalazłam jakiś w necie, plik z rozpisanymi tekstami do wyboru itp, masz to samo?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro 2 Lut 2011, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przebieg ceremonii znalazłam w necie. Składa się z części A (zapowiedzi), część B- ślub, który składa się z kilku części (wejście, pozdrowienie, liturgia słowa bożego, modlitwa przed ślubowaniem...). Też to znalazłaś?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 3 Lut 2011, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no, właśnie taki, kilkadziesiąt stron w .doc Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pią 4 Lut 2011, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pozostaje Ci zapoznać się z tym i czekać na spotkanie z księdzem i na ten Wasz dzień! Wink
Powodzenia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group