Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Seb Kam Sosnowiec uwaga !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mar82 napisał:
...Masa ogólników ponieważ chciałem tylko ostrzec resztę potencjalnych klientów przed nimi, nie chciałem tutaj wylewać swych żalów i opisywać już w pierwszym poście co dokładnie zaszło.

A jednak przyznasz, że bez tych informacji niewiele można było powiedzieć, a za to dużo gdybać? uśmiech

Szkoda, że osoba trzecia (pośrednik) nie wypowie się, uzupełniając brakujące info na temat zamówienia raw - dobrze rozumiem, że tylko żona fotografa przyjęła to do wiadomości i co ważniejsze, potwierdziła możliwość oddania raw?

Mar, czy możesz jeszcze dokładniej wyjaśnić dlaczego w umowie nie zostało zawarte (i podpisane potwierdzenie) o oddaniu raw? Pytanie retoryczne, coby następni wiedzieli że takie info jest istotne w umowie oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mar82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Mar, czy możesz jeszcze dokładniej wyjaśnić dlaczego w umowie nie zostało zawarte (i podpisane potwierdzenie) o oddaniu raw? Pytanie retoryczne, coby następni wiedzieli że takie info jest istotne w umowie oczko


Cała "umowa" to była rozmowa z Panią na 5 minut przed ślubem. Ja, jak to Pan Młody, byłem podekscytowany całą sytuacją i przez myśl mi nie przeszło, żeby usiąść z Panią, wypić herbatkę i dopilnować, żeby sobie zapisała w kajecie, że chcę RAW. Cała sytuacja wyglądała tak, że po oddaniu dowodów urzędnikowi zostałem poproszony do stolika, przy którym siedziała Pani i pytała co sobie życzymy. Oznajmiłem, że opcję #1 (zdjęcia wyłącznie na płycie CD) tylko spytałem przy tym czy jest możliwość aby te zdjęcia były w RAW. Cały plan polegał na tym, że otrzymujemy wspaniałe zdjęcia ze ślubu na płycie, ja je obrabiam po swojemu np. Lightroomem, oddajemy do wywołania do punktu foto blisko domu i koniec.

Cały misterny plan wziął w łeb bo Pani nie zrozumiała, nie zapisała, nie kontaktowała, nie wiem............... Jeszcze bezczelnie powiedziała, że "oczywiście nie będzie problemu, niech Pan się nie martwi".

Żeby nie było, że mi się to wszystko przywidziało świadkami rozmowy była moja żona oraz świadkowie ślubu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny robi się Pan obraźliwy i nieprzyjemny.
Cytuję:
Przecież jesteście zupełnymi amatorami – świadczy o tym chociażby język jakim się posługujecie i nieznajomość podstaw fotografii i terminologii, co skreśla Was jako profesjonalistów! Zajmijcie się czymś innym a fotografowanie zostawcie zawodowcom!!
Na koniec – w prywatnej korespondencji nie śmiałem, ale tutaj – jeśli wchodzicie na publiczne forum to wypadałoby znać zasady ortografii i gramatyki języka ojczystego...

Bardzo proszę o zaprzestanie rozgłaszania nieprawdy odnośnie formatu zamówionych zdjęć, żałuję że nie miałam możliwości nagrania naszej rozmowy podczas podpisywania umowy w której zaznaczał Pan wielkość zdjęcia lecz nie jego format!
Przypominam, iż pliki RAW stanowią własność i prawo autorskie zakładu. Z tego względu pliki wydawane w naszym zakładzie są w JPEG.

Po raz kolejny zapraszamy do zakładu w celu złożenia reklamacji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mar82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Foto Design SebKam napisał:
Po raz kolejny robi się Pan obraźliwy i nieprzyjemny.
Cytuję:
Przecież jesteście zupełnymi amatorami – świadczy o tym chociażby język jakim się posługujecie i nieznajomość podstaw fotografii i terminologii, co skreśla Was jako profesjonalistów! Zajmijcie się czymś innym a fotografowanie zostawcie zawodowcom!!
Na koniec – w prywatnej korespondencji nie śmiałem, ale tutaj – jeśli wchodzicie na publiczne forum to wypadałoby znać zasady ortografii i gramatyki języka ojczystego...

Bardzo proszę o zaprzestanie rozgłaszania nieprawdy odnośnie formatu zamówionych zdjęć, żałuję że nie miałam możliwości nagrania naszej rozmowy podczas podpisywania umowy w której zaznaczał Pan wielkość zdjęcia lecz nie jego format!
Przypominam, iż pliki RAW stanowią własność i prawo autorskie zakładu. Z tego względu pliki wydawane w naszym zakładzie są w JPEG.

Po raz kolejny zapraszamy do zakładu w celu złożenia reklamacji!



Dziwicie się? Jedyny taki dzień, pamiątka na całe życie... Mówiłem wyraźnie o negatywach, wyraźniej się nie dało, nie moja wina, że nie wiecie co się do Was mówi, ani nie znacie terminologii. Trzeba było od razu powiedzieć, że to nie jest możliwe i przynajmniej wiedziałbym, że nie dostanę RAW tylko czekałbym na JPEGi - proste!. Dla mnie jest to niezgodność towaru z umową, która była taka jak napisałem powyżej.

Nie umiecie się wybronić nawet przed oczywistym i zasłaniacie się rzekomą moją nieuprzejmością. Rzeczowo proszę! Na list, który napisałem do Was nadal nie ma odpowiedzi (a tam było dużo trudnych wyrazów) - rozumiem, że nadal go czytacie? Ale rozumiem, że skoro zdecydowaliście się tutaj przenieść naszą prywatną dyskusję, ujawniając część mojego listu, to zdajecie sobie chyba sprawę z konsekwencji tegoż.

podczas podpisywania umowy
...jeśli blankiet z ceną, nazwiskiem i Państwa adresem nazywa Pani umową. Dla mnie umowa była ustna z Panią osobiście i również żałuję, że nie miałem możliwości jej nagrania. Nie moja też wina, że nie znacie Państwo pojęć oraz ojczystego języka w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

...a może mnie Pani myli z kimś innym z kim Pani de facto podpisała umowę? 11:20, sobota 27.08.2011, nazwiska tutaj nie napiszę, ale chyba macie tam jakąś ewidencję, przecież widziałem, że coś tam Pani jednak w tym kajecie zapisywała (szkoda, że nie informacji o negatywach cyfrowych).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam dodać, iż na ostatnie sprawy formalne państwo młodzi proszeni są o przyjazd 20 minut przed ślubem.
Skoro miał Pan życzenie w tak bardzo szczegółowy sposób omówić zakres zamówionych usług, istniała możliwość na podstawie naszej oferty i umieszczonego na niej numeru telefonu oraz adresu zakładu, skontaktować się z nami w dogodnym dla Pana terminie nie zostawiając tak istotnej sprawy na 5 minut przed ślubem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytuję: "...Na list, który napisałem do Was nadal nie ma odpowiedzi (a tam było dużo trudnych wyrazów) - rozumiem, że nadal go czytacie? ..."
To tylko świadczy o Pana wychowaniu i kulturze oraz o wiarygodności Pana wypowiedzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mar82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Foto Design SebKam napisał:
Chciałam dodać, iż na ostatnie sprawy formalne państwo młodzi proszeni są o przyjazd 20 minut przed ślubem.
Skoro miał Pan życzenie w tak bardzo szczegółowy sposób omówić zakres zamówionych usług, istniała możliwość na podstawie naszej oferty i umieszczonego na niej numeru telefonu oraz adresu zakładu, skontaktować się z nami w dogodnym dla Pana terminie nie zostawiając tak istotnej sprawy na 5 minut przed ślubem.


Jeśli Pani potrzebuje 20 minut na zrozumienie pytania "czy będzie możliwość otrzymania zdjęć w formacie RAW" i sformułowanie odpowiedzi to ja nie mam nic do dodania...

Tutaj nie chodzi o czas, ponieważ Wy jako ""solidna"" firma polecana przez samego kierownika USC wywarliście na mnie wrażenie firmy znającej się na rzeczy i nie sądziłem, iż trzeba tydzień przed dzwonić do Was, jeździć, umawiać się na to by te 15 biednych zdjęć było w formacie RAW zamiast JPG. Teraz wiem, że tak trzeba było zrobić.. mea culpa!

Co innego gdybyśmy chcieli się umówić na sesję/reportaż z wesela, plener, itd.. Wtedy każdy najdrobniejszy szczegół byłby dograny, ponieważ jestem perfekcjonistą i nie dopuściłbym do powstania jakichkolwiek wątpliwości co do jakiegokolwiek szczegółu ceremonii i fotoreportażu z niej.

Ale to była robota na 5 minut, zresztą byłem pewien, że ktoś kto robi zdjęcia w Urzędzie Stanu Cywilnego od lat, wie jak to się robi (nie chodzi o same RAW, ale też o ustawienie, kadry i inne techniczne sprawy).

Zawiodłem się, jest mi w związku z tym przykro i chciałbym wyjaśnić do końca dlaczego tak się stało.
Proszę się postawić w mojej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że wtrącę trzy grosze, ale chyba nigdzie nie praktykuje się, aby zakład fotograficzny oddawał RAWy... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mar82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Przepraszam, że wtrącę trzy grosze, ale chyba nigdzie nie praktykuje się, aby zakład fotograficzny oddawał RAWy... Rolling Eyes


Pierwszy raz w życiu brałem ślub i nigdy nie korzystałem z takiej usługi. Mogła Pani o tym wspomnieć przy przyjmowaniu zapłaty z góry za usługę. Klient, który "przychodzi z ulicy" nie ma obowiązku wiedzieć takich rzeczy, więc kiedy prosi o negatywy cyfrowe powinien usłyszeć, że ich nie dostanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, spokojnie uśmiech To nie ja Ci cyknęłam te zdjęcia.
Nie wiem, gdzie leży racja ale przebrnęłam przez wątek i widziałam, że napisałeś o sobie, że jesteś fotografem- amatorem. A zatem nie do końca "przychodziłeś z ulicy".
Ja w ogóle nie fotografuję, ale jako, że ostatnio sama potrzebowałam kogoś, kto zrobi zdjęcia na moim ślubie kilku rzeczy się najpierw dowiedziałam.

I nie oceniam, ani nic.
Mówię tylko ku informacji, że nie praktykuje się, aby fotograf oddał RAWy. Mówię to po to, bo kilka osób przeczyta i nagle będzie szukało takiego fotografa, który im je da i wszędzie się będą głupio upierać, aby je dostać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group