Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

To rodzice panny młodej organizują wesele?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My obrączki kupowaliśmy ze wspólnych pieniędzy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milionka
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 67

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My podzieliliśmy wszystko dokładnie na pół - a dodatkowo za strój młodego płacą jego rodzice a za młodej jej rodzice uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ITmen napisał:
Od zawsze rodzice panny młodej organizują wesele uśmiech tak było jest i będzie.



To zależy od kultury. Kiedyś tak było, szczególnie na wsi, że rodzice wydawali córkę za mąż i w społeczeństwie tak było utarte, że to oni płacili za wesele. Teraz mamy XXI wiek, zmieniło się społeczeństwo i zmieniła się kultura. Młodzi gdy są jeszcze niesamodzielni finansowo korzystają z pomocy rodziców jednej i drugiej strony, ale też sami coś od siebie dokładają. Nie spotkałam jeszcze panny młodej, której rodzice płacili za całe wesele, to nie te czasy. Nie możesz napisać, że tak jest i będzie. Teraz ludzie decydujacy sie na ślub najczęściej są ok. 30-stki, mieszkają ze sobą, mają wspólne finanse i są samodzielni. Często sami płacą za ślub i wesele.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 7:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady, nie żyjemy w średniowieczu. W moim przypadku rodzice pomogli mi niewiele. To ja uzbierałam pieniądze na wesele, bo jestem oszczędna, mojemu mężowi dołożył nieco ojciec, ale nie liczyliśmy sobie ja tyle, ty tyle, to były po prostu wspólne pieniądze, na wspólny cel;)
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też było pół na pół. kiniac, może podzielisz się z nami wrażeniami z tego dnia w odpowiednim wątku? tup tup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edytowane Shocked

Ostatnio zmieniony przez Karolina1984 dnia Nie 21 Paź 2012, 14:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda?
Każda rodzina jest inna i każdy ma inną sytuację a mówienie, że tak ma być i już brzmi jak lincz..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 74
Skąd: Śląsk/Wodzisł.Śl

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas na początku mówili że zapłacą wszystko...teraz naglę zdanie zmienili rodzice M moi dalej na tym ale M płaci sobie sam
a ja sobie zapłace suknie,buty,welon,fryzjer,kosmetyczka
_________________


Najsilniej kochają Cię te osoby,które najmniej o tym mówią...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nasze wesele składają się moi Rodzice i Piotrek. Jego ojciec postanowił kupić dla nas alkohole i napoje, to i tak duża pomoc. Koszty Rodziców tak ogólnie to jedzenie, ciasta, sala- czyli katering i moja sukienka.
Piotrek płaci za orkiestrę, kamerzystę i fotografkę (bo się uparł, by ich zatrudnić) i obrączki- no i swoje ubranie.

Ja nie mam swoich oszczędności, studiuję, nie pracuję- jednak ile mogę zrobić własnymi rękami to staram się obniżać koszty, np. teraz tworzę zawieszki na alkohol i podziękowania dla Rodziców i gości. Zawsze to parę groszy w przód uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group