Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Sztuczne dzieci- lalki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 9:03    Temat postu: Sztuczne dzieci- lalki Odpowiedz z cytatem

Wczoraj oglądałm program o ludziach którzy z różnych podwodów (śmierci dziecka/zabrania dziecka babci przez matkę/braku posiadania własnych)zamawiali sobie sztuczne dzieci, które niesamowicie przypominają prawdziwe niemowle, może ono nawet mieć mechanizm specjalny który powoduje że lalka jest ciepła, oddycha, ma puls. Mnie to zszokowało, a co wy sądzicie na ten temat.

Zobaczcie same:






_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to przerażające i na pewno nie jest to normalne.
Taka lalka po części zastępuje dziecko, ale ile można? To musi niesamowicie oddziaływać na psychikę człowieka.
Pamiętacie film 'Sztuczna inteligencja' ? To coś na tej zasadzie - wszystko jest świetnie, ale tylko na początku.
Ja jeszcze po części potrafię zrozumieć rodziców, którym dziecko zmarło, ale reszta? Czy naprawdę nie lepiej byłoby zaadoptować takiego brzdąca? Po co wpędzać się w chorobę psychiczną - a takie skutki na pewno będą jak ktoś zacznie raktować taką lalkę jak prawdziwe dziecko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinesska oglądałam ten reportaż już kilka miesięcy temu i byłam w szoku, momentami chciało mi się okropnie płakać. Najbardziej popularne jest to w Anglii, gdzie praktycznie co któraś para starszych małżeństw chodzi na spacery właśnie z takimi "dziećmi". Jest to przykre,bo Ci ludzie żyją w swoim odizolowanym świecie i nie dopuszczają do siebie myśli,że mieliby skończyć z wychowywaniem takiej lalki ... Osobiście uważam,że takie osoby powinny mieć przymus leczenia się,bo można się jeszcze bardziej pogrążyć w tej chorobie :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jest wygodnictwo.
Nie oglądałam tego reportażu, nie wiem dlaczego ci ludzie kupują te lalki. Wydaje mi się, że są wygodni. Kupią lalkę, poniańczą ją trochę, a jak im się znudzi to wyłączą i schowają w szafie. Z prawdziwym dzieckiem by tak nie zrobili.
Co innego gdy taką lalkę niemowlaka dają młodzieży, by ta dowiedziała się jak ciężko zająć się tak małym dzieckiem, by ich uchronić przed wczesnym macierzyństwem, a co innego gdy lalkę sprawia sobie małżeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też to ogladałam, na poczatku myslałam ( zaczęłam odladać w połowie) że jakaś babcia opiekuje się wnusiem - tak ealistycznie to wygladało.
Dla mnie jest to straszne, w repotrarzu tym było widac jak kobiety przywiązują sie do takich lalek-dzieci i traktuja je jak normalne żywe dziecko!
Niedługo dojdzie do tego, ze zaczną produkowac już nie tylko dzieci ale też dorosłych i taka kobieta wdowa powiedzmy zamknie się w 4 ścianach z taką lalką i popadnie w chorobę! to nie jest zycie
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita8503 napisał:

Niedługo dojdzie do tego, ze zaczną produkowac już nie tylko dzieci ale też dorosłych i taka kobieta wdowa powiedzmy zamknie się w 4 ścianach z taką lalką i popadnie w chorobę! to nie jest zycie


Takie rzeczy to w Japonii się dzieją. Mężczyźni zakochują się w bohaterkach filmów anime, kupują czy to poduszkę z nadrukiem bohaterki w skali 1:1 czy takie dmuchane lalki (broń boże nie z sex-shopu) i z nimi żyją. Zabierają na spacery, do restauracji - traktują jak prawdziwe partnerki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzyłam teraz z ciekawości na allegro ile kosztują takie lalki i ok. 1300 zł.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to jakieś rozwiązanie na początek.. Ale przecież sytuacja się nie zmieni, a potem będzie gorzej. Myślę, że jednak od początku - jeżeli sobie z tym nie radzi - lepiej szukać pomocy u specjalistów, bo można sobie bardziej zaszkodzić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tylko jak tu taką osobę przekonać do leczenia kiedy tak jak w przypadku kobiet sporo po 50tce taka lalka zastępuje obecność wnuka, który mieszka z rodzicami gdzieś na drugim końcu świata? Kobieta rozmawia normalnie przez internet ze swoim wnuczkiem i pokazuje mu dosłownie jego kopię jak był malutki :/ To jest przerażające..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też oglądaliśmy ten program,ale już dawno. Wydało nam się to trochę nienormalne,a te kobiety były dziwne, jakby nie wszystko pod deklem stykało. Jedna z nich zamówiła lalkę na podobieństwo wnuka(bo żadko go widywała) i niańczyła ją jak prawdziwego noworodka. Inna woziła lalkę w foteliku w samochodzie żeby nic jej się nie stało.. Rolling Eyes

Ps.temat przenoszę, bo to ani ciąża, ani poród Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group