Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele z własnej woli czy woli rodziny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas było tak pół na pół. Konkretnie, w mojej rodzinie robi się duże wesela a u mojego narzeczonego wesel się nie robi wcale. Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia, ostatecznie zdecydowaliśmy, że zrobimy wesele na 100 - 120 osób. W mojej rodzinie takie wesele uznawane jest za małe, w rodzinie mojego A. za duże ale można to nazwać kompromisem. Wybraliśmy po prostu osoby, z którymi chcieliśmy podzielić się naszym szczęściem i staramy się to zorganizować "po naszemu". Na szczęście w większości sami pokrywamy koszty więc mamy wolnoć podejmowania decyzji oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej rodzinie przyjęte są wesela, u Połówka także. Także będzie wesele uśmiech Ale w sumie bardziej robimy to dla nich niż dla siebie. Nikt nam jednak nic nie mówił, sami zdecydowaliśmy, że zorganizujemy przyjęcie uśmiech
Chociaż tak w głębi to najchętniej byśmy gdzieś wyjechali i wzięli ślub na plaży tylko w towarzystwie świadków (ew. rodziców.. ) Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas śluby bez wesela są bardzo rzadkie, wesela na ok. 130 osób to norma. I tak naprawdę czekamy z niecierpliwością również na nasze wesele, nie wyobrażamy sobie inaczej, skoro nie ma dużej bariery finansowej dzięki pomocy Rodziców uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 5:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga, chyba przegapilam, ale zapytam, bo aż mnie skręca z ciekawości - ile lat macie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale przecież avatar zobowiązuje uśmiech. Ja jestem lekko przed trzydziestką, a mój Narzeczony lekko po uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga, ten teges, ja też jestem lekko przed 30 i jakoś nie czuję, żebym brała ślub w późnym wieku język język język język
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tenteges, ja też nie, ale mówię tak porównawczo - jednak najwięcej osób w skali kraju hajta się w wieku ok. 25 lat uśmiech. Ja się czuję naprawdę młodo i jestem generalnie przeciwniczką wczesnych ślubów i drogi życiowej dom Mamy --> wspólny dom. Ale odbiegam od tematu, sorki uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 21 Maj 2011, 18:01    Temat postu: Re: Wesele z własnej woli czy woli rodziny? Odpowiedz z cytatem

slubna_dziennikarka napisał:
Witajcie,

Chciałam Was zapytać o jedną ważną dla mnie kwestię...

Coraz częściej słyszę od znajomych, że się zaręczyli, ale nie chcą "tradycyjnego" wesela, bo to kicz i tandeta. Potem jest poważna rozmowa z rodziną i młodzi ze spuszczonymi głowami zabierają się za organizację imprezy na 150 osób...

Jak jest z Wami? Organizujecie wielkie wesele, bo chcecie czy dlatego, że "tak trzeba" i inaczej wszyscy się obrażą?

my organizujemy tylko to co chcemy i jak chcemy. jakby nie było to nasze wesele i to my za nie płacimy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zdania,że lepiej wziąć ślub później niż wcześniej i potem tego żałować. Wiek około 30 stki jest jak najbardziej odpowiedni i nikt nie ma prawa czuć się w nim staro uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 29 Maj 2011, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My organizujemy wesele na około 100 osób. Na początku myśleliśmy o przyjęciu tylko dla najbliższej rodziny, ale po rozmowie z rodzicami doszliśmy do wniosku, że zrobimy normalne wesele. Jeżeli chodzi o koszty to część my pokrywamy, a część nasi rodzice.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group