Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele z własnej woli czy woli rodziny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od zawsze chciałam mieć tradycyjne wesele z zespołem, tańcami i przyśpiewkami. No i nie chciałam kameralnego przyjęcia dla kilkunastu osób. Gdybyśmy jednak musieli finansować wesele sami to nie mogłoby to tak wyglądać, bo nas zwyczajnie nie stać. Na szczęście nasi rodzice mają taki sam obraz wesela jak my, więc zaoferowali się, że nam pomogą. Będę im za to dozgonnie wdzięczna uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My musieliśmy na wszystko sami zarobić, właściwie ja, bo mój T. dostał pieniądze od ojca...W ogóle rodzice nam nie pomagają, do wszystkiego musimy dochodzić pracą własnych rąk, dlatego trudno nam wejść w dorosłe życie...
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam wątpliwości, ale doszłam do wniosku, że wesele jest raz w życiu i chciałabym mieć dużą imprezę. poza tym, będzie się to łączyło z moją wyprowadzką do Francji, więc jest to dobry moment na takie duże rodzinne pożegnanie. no i rodzina od strony mojego R pozna polskie tradycję. co do niego, to jest mniej zapalony do dużego wesela, ale ostatecznie potraktował to trochę jak wyzwanie i mamy 130 gości.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniac, ale nam rodzice oprócz wsparcia ślubnego (bez którego zresztą byśmy się obyli) tez nie pomagają. Ale nigdy nie miałam z tego powodu żalu. Po prostu nie są w stanie kupić nam mieszkania czy podarować działki pod dom. Cóż, życie. Samemu tez damy radę uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko wy same na wszystko musicie pracować. Nie ukrywam, że rodzice będą finansować nam większą część wesela, ale już mieszkanie jest na kredyt (na razie P., w przyszłości wspólny). Rodzice, choć bardzo by chcieli, nie byli nam w stanie dać nic na początek wspólnej drogi. Nie mamy do nich o to żadnego żalu ani roszczeń w tym kierunku. Nasze życie, nasza dorosłość, nasz obowiązek. W mniejszych wydatkach chcą pomagać (np. dołożyli do pralki czy lodówki), zapraszają na pyszne jedzonko często, dają "wałówkę" do domu - dbają o nas, jak to mamusie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My płacimy sami. Ja chorobliwie nie znoszę wesel, przyśpiewek, orkiestry zawodzącej jakieś piosenki disco z pola, tańcujących gości w stylu z prawa w lewo, itd. Za to mój M. można powiedzieć "zarządził", że wesele nie jest dla nas, a dla rodziny, że tradycja, że obiad wcale nie wyjdzie taniej, zwłaszcza, że trzeba zrobić na prawie taką samą liczbę gości i cóż było robić - spuściłam pokornie głowę i uległam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez owiraptorek dnia Sro 8 Cze 2011, 18:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba każde trochę ewoluuje Very Happy U nas miał być najpierw skromny obiad, potem wesele na 40 osób, za chwilę doszło kolejne 10osób, a w ostateczności jest tych osób 60 język
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, nasze też ewoluowało. uśmiech Spodziewaliśmy się cichego, choć wesołego przyjęcia, a wyszło prawdziwe, piękne wesele. Co prawda tylko 30 osób i tylko do 1 w nocy, ale to było niezapomniane i cudowne i przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, wszyscy wspaniale się bawili. Gdybym miała jeszcze raz wyjść za mąż, (oczywiście za mojego męża Very Happy ), zrobiłabym dokładnie tak samo uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my, jak tylko napomknęliśmy, że może jakieś "małe, skromne", usłyszeliśmy, że "nie ma takiej możliwości " i że Rodzice nam pomogą. A w związku z tym, że jest to dla nas obojga spełnienie marzeń i nie stronimy od takich imprez, przyjęliśmy pomoc Rodziców z wdzięcznością uśmiech. Poza weselem jesteśmy całkowicie samowystarczalni - oboje mamy mieszkania z małym kredytem, samochód i od wielu lat sami się utrzymujemy, więc nie mieliśmy jakichś wielkich skrupułów - i to jest plus brania ślubu w późniejszym wieku uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group