Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele z własnej woli czy woli rodziny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elizusiek
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 464
Skąd: Ząbki k/Warszawy

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas rodzice płacą, ale za naszych gości, a nie zapraszają swoich - co dla mnie byłoby chore.... Bo to nie ich wesele, tylko nasze, a jak Nam pomagają to chwała im za to, ale nie chcę mieć u siebie na weseleu obcych.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze chcieliśmy tradycyjne wesele, żeby było co wspominać przez lata. Wesele robimy na około 75 osób, więc nie jest to bóg wie ile osób, ale będzie można się fajnie pobawić na weselu z rodziną Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcieliśmy wesela - mieszkamy sami, planując ślub rozglądaliśmy się za zakupem mieszkania, więc nie chcieliśmy wydawać pieniędzy na jedną noc.. Początkowo chcieliśmy obiad dla rodziny, ale też uczcić to potem ze znajomymi. Ostatecznie robimy obiadoprzyjęcia dla rodziny i znajomych. Teść coś tam marudził, że to nie wesele - w ramach kompromisu znaleźliśmy restaurację z miejscem na tańce. Mam nadzieję, że będzie szaleć na parkiecie, skoro to on najbardziej chciał;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sisi
bywalec
bywalec


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 158
Skąd: Stolica Podbeskidzia

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My osobiście od początku mówiliśmy raczej o przyjęciu weselnym i nikt nam nie miał tego za złe - choć przyszła Teściowa co rusz próbowała wkręcić to jednego dodatkowego pociotka oczko Jednak ostatecznie się uspokoiła, jak stwierdziłam, że w takim razie co by było sprawiedliwie jak ona chce tyle naspraszać to niech zapłaci za "swoich" gości. Od tego czasu - spokój. A My spokojnie sfinansujemy nasze małe przyjęcie na około 40 osób uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 16:27    Temat postu: Re: Wesele z własnej woli czy woli rodziny? Odpowiedz z cytatem

slubna_dziennikarka napisał:
Organizujecie wielkie wesele, bo chcecie czy dlatego, że "tak trzeba" i inaczej wszyscy się obrażą?


A ja odpowiem tak: oboje mamy duże rodziny- najbliższych osób wypada po 60 na mnie i na Niego. Summa summarum wychodzi 120 osób plus kilkoro znajomych.

Jeśli o mnie chodzi to chciałam małe przyjęcie, ale jak zaczęłam pisać listę gości, chcąc nie chcąc wyszło 130 osób. Stanęło więc na tym, że u nas małego wesela zrobić się nie da. Rodzice nie mają wiele do tego, powiedzieli kogo chcieliby zaprosić- jest to dodatkowe 8 osób. Spełni się marzenie mojego wybranka o wielgachnym weselichu uśmiech

Inną sprawą jest to, że nasze rodziny nie mają wielu okazji do spotkania się- ślub i wesele jest takim zdarzeniem, gdzie rodzina/bliscy mogą ze sobą się zobaczyć, porozmawiać, potańczyć czy dobrze zjeść.

Na pewno jeśli nie byłoby nas stać, nie zdecydowalibyśmy się na taką ilość gości. I na pewno nie przejmowałabym się tym, że jakaś ciotka obraziłaby się na śmierć i życie. Nasze wesele to nasza sprawa- i zrozumiem, jeśli ktoś biorąc ślub nie weźmie nas pod uwagę.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zadłużamy się na kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy, tylko dlatego, by móc zaprosić sto czy więcej osób. Jaki ma sens rozpoczynanie nowej drogi życiowej z kredytem na kilka lat?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sob 14 Maj 2011, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My początkowo ze względu na koszt chcieliśmy skromne wesele. Mojej rodzinie to się nie spodobało. Zresztą ja sama czułam, że coś tracę, dlatego postanowiliśmy wyprawić wesele i nie żałuję tej decyzji, choć pieniądze straasznie uciekają Crying or Very sad
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".


Ostatnio zmieniony przez kiniac dnia Nie 15 Maj 2011, 11:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sob 14 Maj 2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żałujesz, czy nie, bo jedno piszesz, a z kontekstu wynika inaczej. oczko
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sob 14 Maj 2011, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 19:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 5:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My robimy tradycyjne wesele z zespołem, tańcami i poprawinami. Chociaż nie będzie to jakieś wielkie przyjęcie bo planujemy zaprosić ok. 60 osób plus kilkoro dzieci. W sumie to będzie chyba dopiero okazja żeby nasze rodziny się poznały, ponieważ wcześniej raczej do tego nie dojdzie. Ja lubię wesela, lubię tańczyć i bawić się. I uważam, że nie każde wesele musi oznaczać kicz i tandetę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie będzie wesele ale małe na 60 osob i bardzo je chciałam nie wyobrażałam sobie inaczej, teraz nie żałuję tego, ale wolałabym zrobić taki bankiet najlepiej na dworze pod namiotem.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group