Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak wyglądają oczepiny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Wto 13 Sty 2009, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się podoba kareta. Widziałam ją tylko raz, ale odniosła na mnie bardzo dobre wrażenie. Chciałabym mieć też "przyrzeczenia małżeńskie", tzn losowanie kto czym po ślubie będzie się zajmował, albo test na zgodność. Zespół od siebie po północy obiecał zrobić rundkę przyśpiewek biesiadnych.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 13 Sty 2009, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezły ubaw jest tez przy wycieczce do zoo. u mojej siostry to bylo ludzie normalnie pokladali sie ze smiechu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Wto 13 Sty 2009, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie kareta i wycieczka do zoo to ta sama zabawa, tylko trochę inna historyjka
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 13 Sty 2009, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak . wybiera sie raczej jedna z nich.chociaz wydaje mi sie ze przy zoo robi sie wiecej zamieszania. no ale kareta dla gosci po paru kielonkach tez nie jest prosta:P
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Wto 13 Sty 2009, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy mieli jedną super zabawę ala przedstawienie cienie za prześcieradłem, którą podobno robi tylko w moim województwie nasz zespół bo sami ją wymyślili (albo skądś przywieźli). Nie umiem jej opisać dokładnie, ale podobno po kilku latach nawet ludzie (goście) do nich przychodzili i mówili, że pamiętają tą zabawę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciola
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście będę miała w taki oto sposób:
zaczynają się o 24:00
Ponieważ wychodzę za mąż za pana Kaszuba, to na początku przywitają nas "Baba i Dziad" przebrani goście,lub zamówieni ludzie wcześniej)przważnie przez rodziców lub dziadków), którzy przychodzą z pełnym koszykiem upominków np:butelka,bwałek.chochla itp dla młodych i czytając co jest dla kogo i dlaczego i poco(w żartach,więc wszyscy się śmieją),poczym tańczymy z Baba i Dziadem i dajemy im w zamian ciasto,wódkę, i inne artykuły spozywcze.
Następnie młodzi rozstają się z Baba i dziadem i poźniej przystępują do rozstania się ze swoim welonem,bukietem,podwiązką(panna młoda),musznikiem, krawatem,muszką (pan młody) i wybierają nową parę młodą poprzez rzucanie swojej "garderowy" do panien,i do kawalerów np.w kółku w rytm muzyki.
Następnie jest taniec z młodymi i tzw. zbieranie na wózek...czyli panowie tańcza z panią młoda (za opłatą symboliczną) i tak samo panie z panem młodym.
Poźniej jest jakiś konkurs,zabawa,karoca, czy inne, i kolejny ciepły posiłek,bo to trwa ok. godziny, w zależności od wesela,i bawiących się gości.

Więc tak to wyglądało naweselach których byłam i będę miała prawie tak samo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas zabawy były w sumie 3 ale najlepiej sprawdziła się kareta.wszyscy prawie sikali po nogach ze śmiechu.naprawde rewelacja.a trwała ponad pół godziny tak sie goście rozbaliwili.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciola napisał:
Ja osobiście będę miała w taki oto sposób:
zaczynają się o 24:00
Ponieważ wychodzę za mąż za pana Kaszuba, to na początku przywitają nas "Baba i Dziad" przebrani goście,lub zamówieni ludzie wcześniej)przważnie przez rodziców lub dziadków), którzy przychodzą z pełnym koszykiem upominków np:butelka,bwałek.chochla itp dla młodych i czytając co jest dla kogo i dlaczego i poco(w żartach,więc wszyscy się śmieją),poczym tańczymy z Baba i Dziadem i dajemy im w zamian ciasto,wódkę, i inne artykuły spozywcze.


To przyjdą maszki. I oni wcale nie muszą być zamawiani, bo to może przyjść każdy, byle się przebrał, najlepiej tak, by nikt go nie poznał. Po drugie przychodzą przed północą, bo jeśli zostaną po północy, to goście mogą zdjąć z nich przebranie, żeby zobaczyć kto to.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciola
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przyjdą maszki. I oni wcale nie muszą być zamawiani, bo to może przyjść każdy, byle się przebrał, najlepiej tak, by nikt go nie poznał. Po drugie przychodzą przed północą, bo jeśli zostaną po północy, to goście mogą zdjąć z nich przebranie, żeby zobaczyć kto to.

Droga Agbar pisze tak jak bylo u mojego narzeczonego siostry.Tam byli zamowieni ludzie.Takie zwyczaje nie sa znane za bardzo w miescie...Przynajmniej ja ich nigdy nie znalam...pisze tak jak wiem i jak widzialam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Może w rodzinie Twojego narzeczonego jest tak, że zamawiają. A może to taki rejon Kaszub. W sumie to wcale niezły pomysł. Ostatnio maszki chodzą coraz rzadziej, a podobno ich przybycie wróży szczęście i powodzenie młodych Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 4 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group