Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub w kościele nie będącym kościołem parafialnym
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Smużka
maniak
maniak


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 1386

PostPosted: Thu 17 Mar 2011, 10:06    Post subject: ślub w kościele nie będącym kościołem parafialnym Reply with quote

Ponieważ pogubiłam się totalnie (a do niedawna myślałam, że to ogarniam) proszę o radę.

Bierzemy ślub w parafii innej niż nasza, w kościele dominikanów (należącym do innej parafii).
1. spisaliśmy protokół w naszej parafii, daliśmy na zapowiedzi
2. za 2 tygodnie mamy się zgłosić po licencję na ślub w parafii, do której należy kościół zakonny, w którym mamy brać ślub.

... z licencją chyba mamy się udać do tejże właśnie parafii, tak?
Tu niby jest instrukcja: http://www.freta.dominikanie.pl/bootstrap.php/faq/slub
Ale przeczytałam to już setki razy, a im więcej czytam, tym bardziej nie rozumiem.
Gdy czytałam w zeszłym roku, to wszystko było dla mnie jasne.
Już stres mi rozum odbiera, czy co?!

Powiedzcie mi, co dalej..
Z licencją do parafii na Przyrynku 2, tak?

A co i kiedy mamy zrobić w kurii na Miodowej?
Bo na dole strony jest wspomniane:
"Tego typu ofiarę składa się również w kurii przynosząc podanie o pozwolenie na ślub w kościele św. Jacka".
W którym momencie mamy tam iść?
Tzn. najpierw na Przyrynek z naszą licencją, tak?
A potem z Przyrynku do kurii ze zgodą otrzymaną na Przyrynku (dobrze rozumiem?).

Przerasta mnie to.. Crying or Very sad
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Back to top
View user's profile Send private message
Smużka
maniak
maniak


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 1386

PostPosted: Thu 17 Mar 2011, 20:07    Post subject: Reply with quote

Nikt mi nie pomoże?

smutny
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Back to top
View user's profile Send private message
Agata85
guru
guru


Joined: 27 Sep 2010
Posts: 4318

PostPosted: Thu 17 Mar 2011, 22:47    Post subject: Reply with quote

Smużko,
my też bierzemy ślub w innej parafii, dziś - spisaliśmy protokół w parafii miejscowej i dostaliśmy licencję, następnie mamy ją zawieźć po prostu do parafii, w której jest ślub. Tak jest w Szczecinie, nie mam pojęcia jakie zwyczaje panują w Warszawie, ale myślę, że powinno być chyba podobnie uśmiech
Co do Kurii to wydaje mi się, że dokumenty muszą przejść przez nią wtedy, gdy ślub jest zawierany za granicą. W każdym razie po prostu zanieście licencję do parafii, której ma odbyć się ślub i na pewno Dominikanie Wami pokierują.
Back to top
View user's profile Send private message
nimfa
moderator
moderator


Joined: 02 Jul 2009
Posts: 10588

PostPosted: Fri 18 Mar 2011, 8:48    Post subject: Reply with quote

też zgłupiałam....i też myślę Smużko, że jak pójdziesz do parafii z licencją itd...to zapytaj się o tą kurię język


też mieliśmy w palanch barać ślub w klasztorze, który nie należy do naszej parafii....ale jak się zorientowaliśmy ile to jest zachodu i biegania to zrezygnowaliśmy lol
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
Smużka
maniak
maniak


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 1386

PostPosted: Fri 18 Mar 2011, 17:53    Post subject: Reply with quote

Tu chodzi o to, że kościół zakonny nie tylko nie należy do naszej parafii, ale sam w sobie też nie jest żadną parafią i trzeba wszystko załatwiać poza nim.
Ale nic to. Z licencją pójdziemy na Przyrynek i mam nadzieję, że tam nam powiedzą, co dalej..
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Back to top
View user's profile Send private message
dorotam
guru
guru


Joined: 10 Mar 2010
Posts: 3470
Location: :))

PostPosted: Fri 18 Mar 2011, 19:13    Post subject: Reply with quote

Smużko...tutaj jest temat w którym znajdziesz podpowiedz mam nadzieję

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059&start=0
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
Smużka
maniak
maniak


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 1386

PostPosted: Fri 18 Mar 2011, 20:20    Post subject: Reply with quote

Znam ten temat i niestety nie ma w nim odpowiedzi na moje pytania. smutny
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Back to top
View user's profile Send private message
penelope
uzależniony
uzależniony


Joined: 25 Jan 2010
Posts: 574

PostPosted: Thu 19 May 2011, 8:19    Post subject: Reply with quote

Smużka, nie wiem, czy tu zaglądasz jeszcze, czy cię szukać na drugim forum oczko Ale jeśli jesteś, daj znać, jak u Ciebie w końcu było. Musieliście angażować kurię? My dziś idziemy do parafii, żeby zanieść licencję i mam stracha, bo tam w kancelarii bywa naprawdę nieprzyjemnie, mam paranoję, że nam odmówią w ogóle...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
oliwka2014
początkujący
początkujący


Joined: 23 Oct 2013
Posts: 2

PostPosted: Wed 23 Oct 2013, 13:04    Post subject: Reply with quote

Hej dziewczyny! Wygląda na to, że już dawno się w tym wątku nic nie działo, ale mam nadzieję, że ktoś się skusi na odpowiedź na moje pytanie uśmiech

Otóż na wiosnę przyszłego roku mamy termin ślubu. I również wybraliśmy obcą parafię. Mamy już tam zaklepaną datę. Poczytałam trochę na temat różnych formalności itd, ale mam jeszcze dodatkowy "kłopot". Otóż mój przyszły mąż nie jest Polakiem i nie mieszkamy w Polsce. Czy w takim wypadku też wystarczy tylko zgoda jego proboszcza na pobranie się w innej parafii niż moja i jego? Czy jednak w tym wypadku zgoda tylko jednej ze stron nie wystarczy? Co do dokumentów - czy ich tłumaczenie leży po naszej stronie? Czy w tym wypadku to parafia mojego przyszłego męża po prostu wysyła je do tej, w której się pobierzemy?

I jeśli chodzi o formalności w USC - rozumiem, że mój narzeczony musi w swoim mieście załatwić te same formalności, które ja muszę załatwić w Polsce? Czy w tym wypadku wymagane jest tłumaczenie? A może tłumaczenie przysięgłe?

Może któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji i mi trochę podpowie? Wink

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
Escherichia
guru
guru


Joined: 21 Jul 2013
Posts: 3165
Location: Gdańsk

PostPosted: Wed 23 Oct 2013, 13:12    Post subject: Reply with quote

Tak jak wyżej, ktoś już podałał link do tematu, gdzie takie pytania powinny być zadawane:

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059&start=0
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group