Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co myślicie o intercyzie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damo też zwróciłam uwagę na tą albo literówkę,albo niedoczytanie Very Happy I hmm zdecydowanie zaleciało formaliną Very HappyVery Happy

PUSIU obejrzyj sobie w czwartek na polsacie o godzinie 21 film "Miłosna zagrywka". Jak dla mnie to cały film jest o Tobie i Twoim narzeczonym...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie intercyzę albo rozdzielność majątkową bierze się wtedy gdy np małżonek prowadzi jakiś biznes i w razie gdyby coś nie wyszło to żona i dzieci są bezpieczne bo komornicy im nic nie zrobią natomiast w takim przypadku jak u Pusi to po prostu brak zaufania i obawa o przyszłość.
Nie wiem czy na takim gruncie można budować rodzinę smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
justynam198
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 125

PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Cóż... chyba lepiej mieć odpowiedzialnego mężczyznę, niż nieodpowiedzialnego i małżeństwo z intercyzą - takie moje zdanie...


ja tylko tyle powiem że w pełni się w tym zgadzam uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiula napisał:

Nie wiem czy na takim gruncie można budować rodzinę smutny


Dokładnie... niestety ;/ ja bym nie potrafiła... jeśli Twój narzeczony uzna to za hmm jakiś atak w stosunku do niego, to później może być jeszcze tak, że będziecie małżeństwem, będziecie mieli dziecko, a on Ci powie żebyś sama pokrywała koszty związane z wydatkami na ubranka, pampersy itd...

Więc poważnie się zastanów nad tym wszystkim uśmiech Ja np mieszkam już z moim M. rok i Tobie też radzę najpierw zamieszkać uśmiech Jeśli się nie da to zawsze można coś innego wykombinować - np tymczasowe mieszkanie u niego w domu np na 2 tygodnie, albo on u Ciebie - jak się chce, to się wszystko da uśmiech To jest bardzo dobre dla poznania się bliżej i dla sprawdzenia jaka ta osoba jest w życiowych sytuacjach uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, obawiam się, że Pusia się zaparła i nikt ani nic Jej nie przetłumaczy, że ten wybór jest trochę nierozsądny. Tak uważam od początku - przecież to nie pierwszy wątek z Pusią. A im dłużej śledzę te wypowiedzi, tym bardziej jestem tego pewna.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety Kaja ma rację Pusia się zaparła, zresztą to jest jej decyzja i jej życie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też to zawsze ja mam kase a mój A. niebardzo. Ale ja sobie to tłumacze tym że ma kredyt do spłacenia, musi do auta za coś wlać (ja jestem bez prawa jazdy więc nie mam takiego kłopotu póki co) a ja mam jeszcze pół roku szkoły, więc to jest mój jedyny wydatek (żeby sobie studia opłacić), ale nigdy nie myśleliśmy o intercyzie.
Wiem że siostra A ma podpisaną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaparłam się? Dlaczego? Bo chcę ślubu z osobą, którą kocham? Przecież to normalne. Swoje obawy wypisuje tu, bo wiem, że mojego narzeczonego martwią moje obawy. Ja wiem, jak nam się razem mieszka, spędzam u niego wakacje, ferie,itd. Właśnie wtedy jest między nami super, bo mamy się na co dzień. Kłócimy się, gdy nie widzimy się ponad tydzień. Drażni nas to, że jesteśmy tak ograniczeni odległością, dlatego mój narzeczony nalega na ślub, bo chce mieć mnie blisko.
Skąd moje wątpliwości? Od roku słyszę od matki, że po ślubie będzie tak i tak...Staram się nie brać to siebie jej gadania, ale zawsze coś tam zostaje. Intercyza to też jej pomysł.
Ps. Ja słyszałam już wersje, że po ślubie mój T. zamknie mnie w domu na klucz i zabroni mi kontaktować się z rodziną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
justynam198
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 125

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 20:47    Temat postu: Re: Co myślicie o intercyzie? Odpowiedz z cytatem

pusia85 napisał:
...coraz częściej myślę o podpisaniu intercyzy małżeńskiej

Tzn aż tak Cię mama namawia że o tym coraz częściej myślisz?
Pusiu, większość osób tutaj (w tym ja) pewnie bierze Cię przez pryzmat tego tematu o tych wątpliwościach, teraz piszesz o intercyzie. Poprostu wychodząc za kogoś za mąż (i na odwrót faceci żeniąc się z kimś) nie powinno się mieć żadnych wątpliwości, żadnych obaw i najwidoczniej nie tylko ja tak myślę...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że coś jest nie halo, albo Pusia nie pisze całej prawdy tak jak jest i chce od nas porady, albo nie wie co ma myśleć i chce się dowiedzieć czy jej mama ma rację, zamiast sama przemyśleć wszystkie argumenty na surowo i bez emocji (przynajmniej się postarać). W tym wypadku powinna pomyśleć o sobie i jak ona sobie wyobraża dalsze życie bo niestety to nie sielanka i są też problemy z którymi trzeba sobie poradzić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group