Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co myślicie o intercyzie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HubaBuba
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 97

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakbyś zaproponowała mu, że to Ty w związku trzymasz kase? I zrobilibyście tak jak my? Jedno konto, z którego kasy nie ruszacie. A drugie na codzienne wydatki. My na początku miesiaca płacimy rachunki, tankujemy paliwo, kupujemy to, co potrzebne do domu, a reszta pieniędzy pozostaje na wydatki. I niestety na koniec miesiąca czasami bywa, że zostaje 20 zł. A takim wypadku na piwko z kolegami nie ma już za co iść.

Wyjady do Włoch? Bez Ciebie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeździ do Włoch na mecze, proponował kilka razy, że weźmie mnie ze sobą, ale nie bardzo kręci mnie oglądanie meczów piłki nożnej,więc nie skorzystałam z propozycji. On mnie zna i wie, że nie będę zabraniała mu po ślubie wychodzić z kolegami. Tu chodzi o jego rozrzutność, ona mnie trochę przeraża.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anitek
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: gdzies tam

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koniecznie intercyza. jezeli uznasz z czasem ze faktycznie sie zmienil to postanowicie zniesc ta intercyze- ustanowic wspolnosc i po problemie.
w twpoim przypadku kolezanko bym nie ryzykowala
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na jakiej podstawie ta intercyza? chyba tylko o rozdzielność majątkowa, bo z tego co zrozumiałam to żadne z nich nie wnosi jakiegoś wielkiego kapitału do małżeństwa, ani mieszkania czy jakiegoś super samochodu. Poza tym wszystko czego się dorobią jako małżeństwo będzie ich wspólną własnością.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie z innej beczki. Te wyjazdy na mecze. Na ile jest to rozrzutność a na ile pasja?
Dla wyjaśnienia, u nas przykładowo duuużo pieniędzy idzie na moje hobby - psy. Wyjazdy na wystawy (także zagraniczne), zawody, szkolenia etc. To są ogromne koszta. Ktoś patrzący z boku mógłby stwierdzić, że to rozrzutność. I faktycznie za tę kasę moglibyśmy kupić wiele rzeczy. Ale dla mnie jest to pasja. Nie wyobrażam sobie całkowitej rezygnacji z tego wszystkiego (ewentualnie, kiedy pojawi się dziecko, ale to raczej ze względu na czas). Mój TŻ o tym wie i to akceptuje. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy on stawia mi ultimatum - kończysz z tym. Inna sprawa, że jak na razie mogliśmy spokojnie sobie na to pozwolić (dodatkowo chwilowo zarabiam więcej, więc nikt mi nie może zarzucić, że "żeruję" na moim TŻ). Jeśli trzeba byłoby zacisnąć pasa, pewnie trochę jednak ograniczyłabym wojaże. Ale zupełnie zrezygnować - nie ma szans.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna bardzo dobre pytanie uśmiech u mnie w domu jest podobnie jak u Ciebie - tata ma dość kosztowne hobby - ma zespół muzyczny i gra np na weselach ( na moim tez zagra ale w poprawiny bo w pierwszy dzień będzie miał dużo na głowie) wydaje sporo pieniędzy na sprzęt i ktoś mógłby powiedzieć że to głupie i kosztowne ale sprawia że jest szczęśliwy i spełniony uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HubaBuba
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 97

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny macie racje. Można mieć pasje, która kosztuje. Ale w momencie kiedy nie ma pieniędzy na jej realizacje, ponieważ potrzebne są one na coś innego, pasja powinna zostać odstawiona na bok.

Czy Twój przyszły m. będzie potrafił zrezygnować z wyjazdu na mecz w momencie kiedy nie będziecie mieć na to kasy, czy zapożyczy się i stanie na głowie, żeby pojechać?

Moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że od czasu do czasu facet wyskoczy gdzieś z kumplami- mecz, piwo etc. Ale musi potrafić też z tego zrezygnować, w momencie, kiedy są ważniejsze sprawy na głowie.

Rozpoczynając wspólne zycie, obieramy sobie wspólne cele. My postanowiliśmy za swoje pieniądze wyprawić wesele. I skutecznie na nie odkłądamy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mój facet, pomimo tego, że wie, że musimy oszczędzać traci kase na piwko i jakieś wyjazdy, a ja oszczedzam na czym się da
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HubaBuba - jasne, w zupełności się zgadzam. Dlatego podkreślam, że jeśli musiałabym, w imię "wyższego dobra" ograniczyć wydatki związane ze swoim hobby zrobiłabym to. Pytanie tylko, co kto rozumie przez "wyższe dobro". Ja, przykładowo, wolę nie wynajmować specjalnie samochodu na ślub, żeby w to miejsce pojechać ze swoim psem na klubówkę do Francji, dwa miesiące później uśmiech Pewnie wiele osób mnie za to zlinczuje. No bo przecież ślub jest raz w życiu!
Na szczęście mój TŻ nie ma nic przeciwko uśmiech

Nie znam sytuacji finansowej Pusi i jej narzeczonego. Ale może warto się zastanowić czy ich priorytety się pokrywają...
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenno dobrze prawisz tak
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HubaBuba
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 97

PostWysłany: Nie 9 Sty 2011, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna napisał:
HubaBuba - jasne, w zupełności się zgadzam. Dlatego podkreślam, że jeśli musiałabym, w imię "wyższego dobra" ograniczyć wydatki związane ze swoim hobby zrobiłabym to. Pytanie tylko, co kto rozumie przez "wyższe dobro". Ja, przykładowo, wolę nie wynajmować specjalnie samochodu na ślub, żeby w to miejsce pojechać ze swoim psem na klubówkę do Francji, dwa miesiące później uśmiech Pewnie wiele osób mnie za to zlinczuje. No bo przecież ślub jest raz w życiu!
Na szczęście mój TŻ nie ma nic przeciwko uśmiech

Nie znam sytuacji finansowej Pusi i jej narzeczonego. Ale może warto się zastanowić czy ich priorytety się pokrywają...


Wolisz jechać z psem na wystawę, zamiast wynajmowac samochód na wesele, ale Twój TŻ zgadza się na to. Najważniejsze żeby jedna strona akceptowała to, co robi druga( i to na co wydaje pieniądze) Very Happy Najważniejsze jest zaufanie i parnterstwo na całej lini.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group