Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co podać gościom?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 10 Lut 2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeju, śledzie, kurczak.... mniaaaaam! Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Wto 10 Lut 2009, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe i bogate menu weselne
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 95

PostWysłany: Wto 10 Lut 2009, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca śląsk napisał:
WERONIKA jak możesz napisz mi koszt od osoby , bo jestem ciekawy ile zapłacisz za te nazwy.


170 zł od osoby. oczko chcę trochę "skrócić" menu, ale jeszcze nie wiem jak, bo same jak to powiedziała moja mama frykasy będą na stole... Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 10 Lut 2009, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

japcio_80 napisał:
magdaberbec napisał:
a co sądzicie o modnym ostatnio na weselach kąciku wiejskim z pieczoną świnką, gorzałką własnej roboty, kiełbasami, ogórkami kiszonymi i smalcem? ja jestem jak najbardziej za chociaż kurcze kurcze...kolejny wydatek...


Pieczony prosiak będzie u nas atrakcją po północy. Przygaśnie światło i wjedzie płonący na salę w asyscie szefa kuchni. Chcemy także mieć kącik na sali z wiejskim chlebem, smalcem, ogórkami. Polską zagrychą pod wódeczkę uśmiech


Chleb ze smalcem to podstawa na weselu. Mimo iż nasze przyjęcie będzie bardzo eleganckie nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło właśnie chleba, smalcu i ogórkówuśmiech
Co do prosiaka, to fajnie to wygląda, ale niestety ile razy jadłam, tyle razy mi nie smakowało i w większości goście zostawiali na talerzach.
U nas menu jest tradycyjne, ale będzie bardzo elegancko podane. Właśnie w przyszłym tygodniu jedziemy na degustację naszego menu i zdecydujemy ostatecznie co będzie a czego nie.
Co do flaczków to MNIAMMMMMMMMMMMMM:)
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Doradca śląsk
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 57
Skąd: Czeladź / Śląsk

PostWysłany: Czw 12 Lut 2009, 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no flaczki na weselu sa super ,ale mozenie jako jedno z pierwszych dań jak ktoś tu napisał ,ale pod wieczór jako gorący posiłek czemu nie ,dużo osób lubi.

A jeżeli chodzi o wiejski stól to bardzo modny i cieszące sie coraz większą popularnością dodatkowy stoliczek własnie ze smalcem i innymi frykasami wiejskimi , naprawde super sprawa .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alysza
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 500

PostWysłany: Czw 12 Lut 2009, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie będą i flaki i rosół do wyboru- jako pierwsze danie. Każdy będzie mógł wybrać to, co akurat bardziej lubi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 135
Skąd: Bydgoszz/Gdańsk

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja flaków nielubię, nigdy nie jadłam, ale miaąłm często kontakt, bo mieliśmy nieraz jako zupę na praktykach w lesie...
też mieliśmy je do wyboru, ale wolimy strogonoff zamiast tego.
co do pieczonego prosiaka, to jadłam takiego z ognia na turnieju rycerskiem(moje hobby) i był przepyszny. obsługa przywiozła, zaczeła kroić i zostawiła nad ogniskiem reszte, , nad ranem był równie smaczny, pyszne mięsko.polecam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
encefalo
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: wieliczka

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my np wychodzimy z założenia że napewno niczego niebędzie czego sami nielubimy a obieżemy kierunek polskie klimaty napewno tradycyjna wędlina starym sposobem robiona mogę dać namiar może niekosztuje najmniej ale na pewnych rzeczach niechce oszczędzać, a co do dań ciepłych napewno to co się sprawdza i każdy lubi wyłącze pewne pomysły które sporo kosztują a się niesprawdziły u rodziny i znajomych no a z tego co zostanie przy szykowaniu zmontuje się bigosik który według tradycji na końcu się podaje i kazdy wie że się imprezka kończy i trzeba odespać przed poprawinami uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xenia-1
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musimy wziąśc po uwagę gości w kwesti menu wiekszość z nich nie wyobraża sobie uczty bez tradycyjnych polskich potraw takich jak:bigos flaczki, śledziki ,tatar,dewolaje itp.Wiem to z doświadczenia ponieważ ostatnio byłam na kilku weselach i jako pszyszła panna młoda przeprowadziłam mały wywiad wśród gości weselnych,więc myśle żę tu się najbardziej sprawdzi tradycyjna kuchnia polska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiesia19
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 41

PostWysłany: Sob 20 Cze 2009, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja flakow nie cierpie!wykrzyknik rosol z makaronem - pycha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group