Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

BRAK NAGRANIA NA MATERIALE WYJŚCIOWYM co dalej?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forumowi kamerzyści proszę o radę.

Na moim filmie ze ślubu brakuje 15 min nagrania. Kamerzysta mówi, że to błąd nośnika (nie wiem na co tam się teraz nagrywa). Kamera działała, nie pokazywała żadnego błędu, a nagle na nośniku nie nagrało się 15 min. Pozostały materiał jest ok, nie ma żadnego przycięcia, błędu itp. Wszystko wyszło dopiero przy zgrywaniu materiału. Próbowali to odzyskać, ale mówią, że się nie da, że to jakaś wada czy błąd tego nośnika.
W ciągu wieloletniej praktyki zdarzyło im się to podobno drugi raz.

Nawet nie chcecie wiedzieć którego momentu brakuje smutny

Ja jestem laikiem w tych sprawach, chciałabym wiedzieć czy może zdarzyć się to, o czym mi powiedzieli, czy takie wady czy błędy mają miejsce.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze wydzieliłem tą sprawę do osobnego tematu, gdyż tamten temat był poświęcony konkretnej firmie. Myślę, że nie masz mi tego za złe.

A co do sedna sprawy: jest taka sytuacja możliwa, że w kamerze niby wszystko ok, a w rzeczywistości tak nie jest. Kamera pokazuje błędy w przypadku dużej wilgotności, zaparowania sprzętu i brudów na głowicy lub taśmie, lub w przypadku poważniejszej awarii.
Ja miałem podobny przypadek /na szczęście nie dotyczyło to nagrania ślubnego- nagranie można było powtórzyć/, a przyczyną tego była wada techniczna na kasecie. Oczywiście ja takie kasety wywalam na śmietnik. A nie jest to tania rozrywka, bo kaseta DV-CAM trochę kosztuje.

W Twoim przypadku tak mogło być i nagrania się nie odzyska.
No właśnie, w którym momencie to się stało, aż boję się pytać.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stało się to w najważniejszym momencie całego nagrania.
Jestem pewna, że kamerzysta na pewno to nagrywał, że nie uciął sobie tego momentu. Czyli mogą mieć rację w tym, ze to wada techniczna kasety, na którą nie mają wpływu?

Jakiego zadośćuczynienia mogę się spodziewać?

Wychodzi na to, że przydarzył mi się ogromny, mega ogromny pech.

Nie chciałam, żeby ktokolwiek z rodziny kręcił się wokół ołtarza i nagrywał na swój aparat - teraz żałuję smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to faktycznie masz pecha. Najgorsze jest to, że tego nie można powtórzyć. Chociaż- na upartego bez udziału publiczności tylko ksiądz i Wy. Very Happy ?
No cóż- sytuacja jest bardzo nieciekawa. A jak Twoja ekipa filmowa myśli z tego wybrnąć? Ale też widzę,że chyba ten sprzęt u nich nieźle jest ganiany, skoro takie rzeczy mają miejsce. Kamerę trzeba zawsze sprawdzić przed nagraniem, włożyć kasetę czyszczącą, od czasu do czasu dać na serwis i robić na nowych kasetach a nie przechodzonych ileś tam razy.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No oni raczej mają dużo zleceń, ale też do tej pory było bez zarzutu (4 wesela w rodzinie i wśród znajomych filmowane i zawsze bez najmniejszych zastrzeżeń).

Ja dziś od nich wyszłam ze łzami w oczach i na niczym nie stanęło. I tak z realizacją mamy czekać na zdjęcia od fotografa, bo prawdopodobnie będą wstawione z ładnym podkładem w miejsce brakującego fragmentu.
Coś wspominał o zadośćuczynieniu, ale nie chciałam na razie poruszać tematu.

Chyba będziemy chcieli upust finansowy (no bo czego innego?).

Jeżeli awaria byłaby całkowicie niezależna od nich to jedna sprawa, ja nie należę do mściwych. Ale jeżeli (tak jak piszesz) sprzęt i taśmy "zajechane" to już inaczej stawia całą sprawę. Jeśli nagrywali na nowej kasecie i coś się schrzaniło, to trudno, ale jeżeli nagrywali po raz kolejny na już użytej to się wścieknę. Tylko jak to sprawdzić?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie właśnie jaką rekompensatę usługodawcy uznają za odpowiednią. Z jednej strony wykonali pracę, a z drugiej jednak odpowiadają za takie zdarzenia, a najważniejszego momentu filmu finansowo się nie zrekompensuje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwię się, że nerwy Ci puszczają. Nie sprawdzisz tego, czy kaseta była nowa czy stara. Tego Ci nie powiedzą. Pewnie, że nie ma się co mścić, bo to do niczego nie prowadzi. Tu raczej trzeba obmyśleć plan jak zrobić na filmie żeby ta sekwencja była. Rozumiem, że nie ma części sakramentu małżeństwa. Ja bym na Twoim miejscu pogadał z księdzem, zamknąć się w kościele, nagrać co trzeba, tą część co śpiewa organista nagrać z innych materiałów lub w każdą sobotę aby złapać dźwięk, podłożyć trochę motywów kościoła, Ty oczywiście i Twój mąż tak samo ubrani nawet bez świadków- no tak sobie głośno myślę....
A co ma z kościoła nagrane? Może napisz więcej szczegółów. A jeżeli nie chcesz tu na forum, możesz się ze mną pozorumieć nawet telefonicznie to coś wymyślimy. No bo czego masz mieć okaleczone nagranie. Oczywiście wszystko musi być zagrane tak jak było w dniu ślubu. No nie wiem, to jest taki mój pomysł na ratowanie sprawy. A może koledzy filmowcy z naszego grona coś wymyślą.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z perspektywy panny młodej powiem, że to nie ma sensu. W filmie ślubnym raczej drugorzędne znaczenie ma obejrzenie odegranej sceny. Ona tam była, widziała, słyszala. Chodzi o faktyczne emocje towarzyszące tej chwili, a zagranie ich jest raczej nierealne. Chyba lepszym wyjściem będzie wkomponowanie zdjęć.
popr.pisownię/mod/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko: w sumie racja, ale co dalej z nagraniem?
Ale widzisz, nagranie będzie ktoś tam jeszcze oglądał, to jest już w plecy tej firmie.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Czw 9 Sie 2012, 8:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni proponują mi wklejenie zdjęć z podłożonym podkładem. Nie jest to najgłupsze wyjście z tej sytuacji. Zdjęcia byłyby profesjonalne, od fotografa, a jako tło można jakąś pieśń kościelną. Myślałam też nad nagraniem przysięgi i podłożeniem jej pod zdjęcia.
Nie wiem, pomyślimy, mamy czas bo i tak na zdjęcia od fotografa czekamy.

WIDEOFILM napisał:

Ale widzisz, nagranie będzie ktoś tam jeszcze oglądał, to jest już w plecy tej firmie.

Oni już i tak mają w plecy. Tu nie brakuje fragmentu zabawy weselnej czy chociażby kazania. Tu brakuje przysięgi. I choćby na rzęsach stanął nie da się już tego zastąpić i ja przed każdym oglądającym będę się musiała tłumaczyć dlaczego są zdjęcia a nie film...

Oczywiście firmy nikomu już nie polecę, choć do tej pory wśród mojej rodziny i znajomych opinię mieli nieskalaną. Oczywiście daleko mi do żądania zwrotu całej kasy pod groźbą oczerniania w necie język No ale jakoś będziemy musieli to załatwić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group