Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-------------------------------------------

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 14:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja co prawda wierząca jestem, ale myślę sobie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ludzie niewierzący przyjęli błogosławieństwo - nie muszą się przecież żegnać (mam tu na myśli znak krzyża). Ja będąc na Ukrainie przyjmuję błogosławieństwa przed podróżą od znajomych Rosjan, czy Ukraińców, a przecież greko-katolicka ani prawosławna nie jestem i nie modlę się w ich sposób. A z drugiej strony - jeśli rodzicom ma to sprawić przyjemność to czemu nie Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----------------

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 14:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 6:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, w pierwszej chwili nie zalapalam kontekstu uśmiech
Myślę, że powinnaś szczerze porozmawiać z rodzicami, przecież z choinki się nie urwałaś, wiedzą jaki jest Twoj stosunek do wiary, więc napewno to zrozumieją. Nie zostawiałabym jednak sprawy na zasadzie "jakoś to będzie", bo wtedy może się okazać, że jedna albo druga strona będzie rozczarowana.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co prawda nie widzę, jaki to tak naprawde ma związek z wiarą, bo to bardziej element tradycji niż jakiegoś wyznania, ale uważam, że w tej sytuacji to bardziej liczy się to czego Ty chcesz, a czego nie. oni powinni zrozumieć. zwykła rozmowa powinna załatwić sprawę. Młodzi nie powinni czuć się zobligowani do robienia czegoś, co jest dla nich niewygodne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,,,,,,,,,,,,

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 14:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goodnight dla mnie sprawa błogosławieństwa nie jest absolutnie kwestią wiary. W naszej rodzinie są śluby cywilne (co nikogo przecież nie dziwi), i wszyscy wychodzili do ślubu po błogosławieństwie. Ja to odbieram nieco inaczej niż TY. Dla mnie to dobre, życzliwe słowo moich rodziców i przyszłych teściów na nowe życie i tylko tak to rozumiem.

Poza tym, wiem,że dla mojej mamy jest to bardzo ważne - aby przekazała mi dobre słowo przed najważniejszą chwilą w moim życiu, więc nie mam zamiaru sie buntować.

Myślisz,że te 5 min błogosławieństwa bedzie dla Was tak trudne do zniesienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykro mi się trochę zrobiło, jak napisaś, jakie masz relacje z rodzicami tylko dlatego, że nie jesteś wierząca. jeśli nie chcesz mieć błogosławieństwa musisz postawić sprawę jasno i, niestety, przygotować się pewnie na kolejną sprzeczkę. niektórzy rodzice są naprawde trudni we współżyciu. już pomijając kwestię błogosławieństwa, jakby moja mama tak się zachowywała, jak to opisałaś, to nie wytrzymałabym z nią godziny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxx

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 14:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 15 Cze 2010, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goodnight napisał:
ale zdarzyło jej się stwierdzić ze nie my będziemy decydowac o naszym ślubie tylko własnie rodzice nasi. bez sensu. i nie da sobie wytłumaczyc - taka już jest.

uuuu u mnie byłby za to sajgon Twisted Evil goodnight, może warto jej teraz udowodnić, że podjęta przez Ciebie decyzja o wystapieniu z KK nie jest jakąś zabawą czy wyrazem buntu?? nie na zasadzie "ja jej pokażę!" tylko tak ustaliliście i tak postepujecie. jak mama będzie chciała zrobić minę i komentować to niech komentuje. a Wy róbcie swoje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group