Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny - w tajemnicy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seleena
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 10:25    Temat postu: Ślub Cywilny - w tajemnicy Odpowiedz z cytatem

Witam,
razem z moim chłopakiem postanowiliśmy wziąć ślub cywilny.
Z racji takiej, że moi rodzice nie akceptują tego związku (chcieli bym wyszła za ojca mojego synka, ale nasz związek się rozpadł jak jeszcze byłam w ciąży, a rodzice do tej pory mi tego nie wybaczyli i każdy inny chłopak jest nieodpowiedni dla mnie) ani rodzice mojego chłopaka (szczególnie jego ojciec, robi wszystko żebyśmy jak najrzadziej się widywali, a najlepiej wcale) postanowiliśmy więc wziąć ślub w tajemnicy.
To znaczy tylko my i świadkowie.

*chciałabym się dowiedzieć jaki czas mam na wymianę dokumentów po ślubie ?
*w którym USC powinien odbyć się ślub - w moim czy jego ?
* jak wygląda sprawa z zameldowaniem ? - narazie mieszkam z rodzicami i dopiero jakiś czas po slubie zamieszkamy razem - mogę poczekać do tego momentu z wymianą dokumentów ?

z góry dziękuję za pomoc !
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

USC obojętnie, ale osoba z poza musi mieć akt urodzenia odebrany w swoim USC koszt 22zł
możesz zaczekać z wymianą dokumentów aż się przeprowadzisz i zameldujesz



Od dnia 1 stycznia 2009 r. obowiązują nowe zasady dotyczące obowiązku wymiany oraz unieważniania dowodów osobistych .

Art. 40 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych w nowym brzmieniu nakłada na posiadacza dowodu osobistego obowiązek jego wymiany w przypadku:

● zmiany danych zamieszczonych w dowodzie - w terminie 14 dni od dnia doręczenia dokumentu potwierdzającego zmianę danych (w przypadku osób przebywających za granicą termin ten wynosi 3 miesiące);
● uszkodzenia dowodu osobistego lub zaistnienia innej okoliczności utrudniającej ustalenie tożsamości osoby - niezwłocznie;
● upływu terminu waŜności dowodu osobistego - nie później niż na 30 dni przed upływem tego terminu.


czyli jak otrzymasz akt małżeństwa masz 14 dni na złożenie wniosku o wymianę... znam takich co po roku zmieniają ....


Osoba która otrzyma dowód osobisty jest obowiązana powiadomić właściwy urząd skarbowy o serii i numerze dowodu osobistego poprzez wypełnienie i przekazanie formularza NIP-3 (w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej), NIP-1 w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, mogą dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego za pośrednictwem organu wydającego dowód osobisty, a emeryci lub renciści także za pośrednictwem płatnika podatku dochodowego (np. ZUS).
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group