Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Intercyza przedmałżeńska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

głupie Confused
ja nie mam takiego problemy bo oboje nie mamy oszczędności Shocked może to i dobrze bo o kase się nie kłócimy Wink
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prada jeśli ktos już cos takiego doświadczył, stracił taką kwotę to wcale sie nie dziwie, że za "drugim podejściem" chce taki domunet sporządzić, jeśli jedno z pary jest "bogatsze" , jestesmy młodzi, pobieramy się pierwszy raz, to nie wiem czy wtedy ktoś naprawde się nie urazi, ja np. bym czuła się dotknięta, gdyby Mój Skarbuś cos takiego zaproponował. Dobrze, że jesteśmy na tym samym poziomie finansowym uśmiech To zależy od wielu czynników, jeśli ludzie naprawde się "przejechali" rozumiem, że chccą taki papierek sporzadzić. Ja bym nie chciała. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie spisujemy intercyzy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*AGNIESZKA* napisał:
Prada jeśli ktos już cos takiego doświadczył, stracił taką kwotę to wcale sie nie dziwie, że za "drugim podejściem" chce taki domunet sporządzić, jeśli jedno z pary jest "bogatsze" , jestesmy młodzi, pobieramy się pierwszy raz, to nie wiem czy wtedy ktoś naprawde się nie urazi, ja np. bym czuła się dotknięta, gdyby Mój Skarbuś cos takiego zaproponował. Dobrze, że jesteśmy na tym samym poziomie finansowym uśmiech To zależy od wielu czynników, jeśli ludzie naprawde się "przejechali" rozumiem, że chccą taki papierek sporzadzić. Ja bym nie chciała. uśmiech


Wiesz czasami lepiej uczyć się na błędach innych oczko Fakt, jeśli startujecie z tej samej pozycji to raczej nie sporządza się intercyzy. Jesli natomiast jest spora różnica w tym co wnosicie do małżeństwa (dom, akcje, nieruchomości) to nie ważne, że to 1 ślub i przy (odpukać) 2 będę mądrzejsza lepiej być mądrzejszym i mniej pochopnym za pierwszym razem.

Nie napisałam tego tematu bo podpisuję intercyzę. Napisałam go, ponieważ mnie nikt o tym, wtedy ...naście lat temu nie powiedział, że coś takiego w ogóle jest... i może gdyby ktoś szepną mi słówko, że może lepiej się zabezpieczyć, nie popełniłabym błędu.
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prada zgadzam się z Tobą, tym bardziej że jestem pewna, że są osoby na tym forum które nie mają pojęcia co to właściwie jest
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Wloszech nie ma mozliwosci zporzadzeniaintercyzy przedmalzenskiej. Pomimo to mamy rozdzielnosc majatkowa (ktora orzeka sie lub nie, wg. uznania podczas slubu cywilnego). I , biorac pod uwage fakt, ze pomiedzy nami byla spora roznica majatkowa podpisalam tez u notariusz dokument w ktorym zrzekam sie praw do majatku mojego meza. Nie wychodzilam za maz dla pieniedzy. Poza tym mam nadzieje, ze nigdy nie dojdzie do rozwodu. W miedzyczasie staram sie sama cos odlozyc, zainwestowac, kto wie, moze kiedys i ja bede miala spora kupke kasy pytajnik oczko
Poza tym intercyze przedmalzenska podpisuje sie albo przynajmniej powinno podpisywac sie bez wzgledu na posiadany majatek w chwili slubu. Nigdy nie wiadomo jak potocza sie losy i nalezy zabezpieczyc sie , gdyby nie dzialo sie tak , jak tego sobie zyczymy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwi nie koniecznie się z Tobą zgodzę. My np zdecydowaliśmy, że póki nie będzie takiej potrzeby ja będę zajmowała się domem i dziećmi gdy te się pojawią, póki co pracuję ale dorywczo, jak znajdę coś co będę chciała robić to i tak zajmę się tym max na pół etatu ale za to mój wkład w nasz wspólny dom jest ogromny i bardzo podoba mi się to co powiedział mój Ł., że dzięki temu, że ja dbam o niego i dom on może się skupić na zarabianiu pieniędzy dla nas obojga
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też0 o intercyzie nie mysleliśmy,zresztą nie było o czym myśleć bo oszczędności raczej nie mieliśmy a te które były to poszły w wesele.Ale nawet gdyby któreś z nas miało jakiś mająteczek to intercyzy i tak by nie było.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caliope8, nie chce zapeszac, zycze wam wszystkiego najlepszego, i mam nadzieje, ze to , co teraz powiem nie obroci sie przeciwko mnie: takie mowienie jest oki dopoki pomiedzy wami wszystko uklada sie tak , jak powinno. A jesli z czasem, tfu..tfu..tfu..pukajac w niemalowane i gdzie popadnie, sytuacja ulegnie zmianie?
Intercyza dotyczy tez majtku, ktory ewentualnie pojawi sie podczas malzenstwa, nie tylko tego, co juz byl.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwi jasne że sytuacja zawsze może się zmienić ale tego nigdy się nie przewidzi. Ja przeciwniczką intercyzy nie jestem,ale powiem szczerze że gdyby K. wyskoczył z takim pomysłem przed ślubem to bym sie poczuła dziwnie. Niewiem,może gdyby pieniądze były dla mnie najwazniejsze to bym myślała inaczej,albo gdybym rzeczywiście coś miała.Ale ciesze się że u nas takich pomysłów i problemów nie było.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
Strona 2 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group