Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Skladanie życzeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leniczka
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 187

PostWysłany: Sro 11 Kwi 2012, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też jest zwyczaj składania życzeń pod kościołem, ale u lubego na sali. Z początku mnie to dziwiło, ale po pierwsze kościół jest maleńki a na dworze (polu lol ) to nie wiadomo jak z pogodą. Po drugie mamy dom z psem po drugiej stronie ulicy więc z prezentami nie będzie problemu. I tak ktoś pewnie będzie ciągle do domu kursował uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj ksiądz mówił o składaniu życzeń. Powiedział, że śluby odbywają się jeden po drugim i jeśli jest ładna pogoda, to życzenia są składane na placu przed kościołem, a jeśli pada, to na sali. Chodzi o porządek w kościele i że świątynia nie jest miejscem na składanie życzeń, bo robi się chaos, a poza tym goście kolejnej pary wchodzą do kościoła. Wtedy robi się zamieszanie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, to widzę fajnie przemyśleli to w naszym USC, że jest ładna, oddzielna salka i śluby rozplanowane tak, że my wyszliśmy, a na przyszły ślub nikt się jeszcze nie kręcił. Widziałam - wprawdzie w USC, bo akurat trafiałam na kościelne śluby w ładną pogodę - takie zamieszanie w korytarzu w naszym rodzinnym mieście i rzeczywiście nie fajnie to wygląda, jak między ludźmi składającymi gości przepychają się goście chcący zająć dobre miejsce (tak, przecież 10 minut stania w USC kogoś zabije). Dlatego rozwiązanie księdza chyba najlepsze;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sensowne i logiczne. Prosił, żebyśmy byli na miejscu 10 minut przed, ani wcześniej, żeby nie czekać i się nie stresować, ani później, żeby świadkowie podpisali dokumenty i potem, żeby nie powstał efekt domina i nie opóźnił się przez to kolejny ślub.
Podobnie jest z dekorowaniem kościoła: jest osoba, która przygotowuje dekoracje za 100zł (podejrzewam, że tyle bierze od każdej pary). No i nie ma mowy o sypaniu ryżem (argument księdza - uważam, że słuszny- jedzenie się marnuje), konfetti itp.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KathyLaPoz napisał:
Sensowne i logiczne. Prosił, żebyśmy byli na miejscu 10 minut przed, ani wcześniej, żeby nie czekać i się nie stresować, ani później, żeby świadkowie podpisali dokumenty i potem, żeby nie powstał efekt domina i nie opóźnił się przez to kolejny ślub.
Podobnie jest z dekorowaniem kościoła: jest osoba, która przygotowuje dekoracje za 100zł (podejrzewam, że tyle bierze od każdej pary). No i nie ma mowy o sypaniu ryżem (argument księdza - uważam, że słuszny- jedzenie się marnuje), konfetti itp.


i ktoś ten ryż musi sprzątać i inne latające rzeczy uśmiech Ale to nie Kościelny ? on tez zgarnia haracz?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
KathyLaPoz napisał:
Sensowne i logiczne. Prosił, żebyśmy byli na miejscu 10 minut przed, ani wcześniej, żeby nie czekać i się nie stresować, ani później, żeby świadkowie podpisali dokumenty i potem, żeby nie powstał efekt domina i nie opóźnił się przez to kolejny ślub.
Podobnie jest z dekorowaniem kościoła: jest osoba, która przygotowuje dekoracje za 100zł (podejrzewam, że tyle bierze od każdej pary). No i nie ma mowy o sypaniu ryżem (argument księdza - uważam, że słuszny- jedzenie się marnuje), konfetti itp.


i ktoś ten ryż musi sprzątać i inne latające rzeczy uśmiech Ale to nie Kościelny ? on tez zgarnia haracz?


Jeszcze była mowa o tym, że ktoś może się potknąć, poślizgnąć (w informacji o ślubie i dokumentach potrzebnych zostało napisane, że za wypadki odpowiadają Państwo Młodzi). Myślę, że kościelny będzie nieodzowny i opłata...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olicho0
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 210

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie życzenia bedziemy składać na sali lub przed nią bo jest ładny duży wjazd na sale bo na sale mamy 5 min z kościoła wiec nam bedzie wygodnie a pozatym jest kilka ślubów przed nami i po nas i po co my mamy komus przeszkadzać a ktos nam oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group