Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problem z ksiedzem Pomocy !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehh ostatnio byla uroczystosc na zewnatrz no i byla msza itd w koncu zaczelo padac a on powiedzial ze andrzej bobola w przyszla srode ma mu powiedziec przez kogo padal deszcz Surprised pytalem o bierzmowanie on mowil ze przez pol roku bedzie mnie przygotowywal do bierzmowania (a ja chce jak naszybciej miec to z glowy) co mam zrobic pytajnik Czy jest mozliwosc slubu bez bierzmowania pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez bierzmowania nie da rady! ale ten ksiądz to w kulki leci! ja miałam troszkę inna sytuację ale też potrzebowałam pilnie bierzmowania i to trwało...2 tyg. A mianowicie pojechałam do diecezji(wtedy jeszcze z rodzicami) znaleźliśmy jakiegoś księdza za to odpowiedzialnego,a on kazał się przygotować(dał taką książeczkę dla bierzmowanych) i umówiliśmy się bodajże za 2lub3 dni.Pojechałam,zadał kilka pytań ja odpowiedziałam na nie lepiej lub gorzej i dostałam skierowanie na bierzmowanie do parafii gdzie akurat miało ono być w najbliższym czasie czyli za 2 tyg. Parę dni przed pojechałam własnie do tej parafii,wręczyłam skierowanie proboszczowi a on kazał przyjechać na samo bierzmowanie. Pojechałam,stanęłam,biskup mnie wybierzmował i wszystko. uśmiech

Radzę c się pośp[ieszyć bo właśnie teraz jest okres bierzmowań
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kat8 napisał:
bez bierzmowania nie da rady! ale ten ksiądz to w kulki leci! ja miałam troszkę inna sytuację ale też potrzebowałam pilnie bierzmowania i to trwało...2 tyg. A mianowicie pojechałam do diecezji(wtedy jeszcze z rodzicami) znaleźliśmy jakiegoś księdza za to odpowiedzialnego,a on kazał się przygotować(dał taką książeczkę dla bierzmowanych) i umówiliśmy się bodajże za 2lub3 dni.Pojechałam,zadał kilka pytań ja odpowiedziałam na nie lepiej lub gorzej i dostałam skierowanie na bierzmowanie do parafii gdzie akurat miało ono być w najbliższym czasie czyli za 2 tyg. Parę dni przed pojechałam własnie do tej parafii,wręczyłam skierowanie proboszczowi a on kazał przyjechać na samo bierzmowanie. Pojechałam,stanęłam,biskup mnie wybierzmował i wszystko. uśmiech

Radzę c się pośp[ieszyć bo właśnie teraz jest okres bierzmowań


W Przemyślu jest co miesiac bierzmowanie chce tylko w tym calym cyrku ominac mojego ksiedza czy da rady tak zrobic zeby on mnie nie przygotowywał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przecież sam się nauczysz czego trzeba,dzieckiem nie jesteś oczko
radzę ci-jedź do diecezji i wszystkiego się dowiedz a jak cię zapytają o twojego proboszcza to powiedz,że zwyczajnie się nie dogadujecie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale on powiedzial ze mnie musi przygotowac do bierzmowania a u niego bedzie to trwalo pol roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez bierzmowania można wziąść ślub kościelny. Bierzmowanie nie jest wymagane. Przynajmniej tak mówił mi mój szanowny były ksiądz od religii.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i tak ale tylko wtedy gdy ksiadz ma dobra wole wobec ciebie a w moim przypadku tak nie jest.

Czyli moge nauczyc sie do bierzmowania i co dalej jechac do kurii i zapisac na nie pytajnik bez wiedzy proboszcza pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie do końca ale jak ja bym miała problem z proboszczem to waliła bym do kurii od razu

no a moi(było kilku) twierdzili,że i do chrztu i do ślubu bez bierzmowania nie da rady
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bulkowsky napisał:
moze i tak ale tylko wtedy gdy ksiadz ma dobra wole wobec ciebie a w moim przypadku tak nie jest.


I Tu święta racja. Jak masz wrednego księdza to gorsza sprawa.

bulkowsky napisał:
Czyli moge nauczyc sie do bierzmowania i co dalej jechac do kurii i zapisac na nie pytajnik bez wiedzy proboszcza pytajnik


Możesz złożyć skarge do kurii, że ksiądz nie chce Ci dać ślubu, pomimo tego, ze bierzmowanie nie jest wymagane.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bierzmowanie jest wymagane

http://www.kosciol.pl/article.php/20040901214408677
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group