Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problem z ksiedzem Pomocy !!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sro 13 Maj 2009, 17:49    Temat postu: Problem z ksiedzem Pomocy !!! Odpowiedz z cytatem

Witam mam 21 lat moja dziewczyna ma 19 znamy sie od 5 lat i tak wyszlo ze bedziemy miec dzidzie uśmiech Kochamy sie chcemy Miec dziecko i byc razem i oczywiscie chcemy sie pobrac. Tylko ze ja niemam bierzmowania ale nie w tym sprawa bo bierzmowanie zrobie. NAJWIEKSZY PRROBLEM Z KSIEDZEM BO JESTEM NIEPRAKTYKUJACY i z tego powodu nie chce dac mi slubu (mieszkam na wsi a on zna kazdego i wie kto chodzi a kto nie) I kilka pytan

-czy on moze mi nie dac slubu z tego powodu pytajnik
-czy moge jakos go ominac i wziasc slub w innej parafi pytajnik
-Czy ktos juz byl w takiej sytuacji ?
Bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 13 Maj 2009, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że da sie to ominąc....jeśli twoja dziewczyna jest z innej parafi to mozecie wziąść ślub w jej parafi
..można też poprosić innego księdza..ogólnie to z tego co wiem miejsce ślubu mozna sobie wybrać jesli ma sie jakieś uzasadnienie....
...zawsze warto iśc do innego księdza i powiedziec jak sprawa wygląda...niepowinien odmówić....
...oczywiście "twój " ksiądz moze dalej robić problemy ale myśle ze kościół niemoze wam zabronić ślubu i da sie to rozwiązać..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaklina89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 711
Skąd: Jastrzebie Zdrój

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiądz nie ma prawa odmówić ci ślubu możesz to zgłosić do kurii ! wyspowiadasz się z tego i obiecasz poprawę więc nie ma prawa ci niczego zabraniać >
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet gdybys byl niewierzacy, a Twoja dziewczyna tak, to ksiadz nie moze odmowic wam slubu. Ale jesli byles chrzczony, a tylko nie chodzisz do kosciola, to dalej katolikiem jestes i slubu musi udzielic.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bulkowsky, a czy Twoja dziewczyna jest z innej parafii?? jeśli tak to możecie po prostu wziąć ślub w jej parafii, albo ostatecznie w kazdej innej parafii w Polsce. a w razie jakichkolwiek problemów pisz do kurii, bo nie może być tak że ksiądz, ot tak, nie chce Ci dać ślubu, skoro jesteś członkiem KK.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bulkowsky
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 7

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za pomoc wiec biore sie za bierzmowanie i slub uśmiech A dziewczyna jest z tej samej parafii ja jestem jego sasiadem i ona uśmiech tylko Moja Dziewczyna mieszka przednim a ja za nim uśmiech Wiec on ma mi dac slub jak nie to bede pisal do kurii tylko ze on jest jakis taki wysoko postawiony ma wszedzie znajomych nawet ktorys z kaczynskich byl w odwiedziny u niego. wiec w kurii tez moze miec znajomosci :(On jest do wszystkiego zdolny, Kiedys mialem sasiadke polke ktora mieszkala w kazachstanie byla polka tylko ja wywiezli za czasow wojny i byla prawoslawna, na stare lata udalo jej sie powrocic do polski i dlugo tu nie pozyla wiec jej rodzina poszla do ksiedza w sprawie pochowku on powiedzial ze nigdy w zyciu jej nie pochowa bo jest z wiary prawoslawnej. Wiem ze to nie na temat ale chce wam naswietlic jak zlym czlowiekiem jest ten ksiadz ! Pozdrawiam serdecznie Konrad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ja bym miała takiego ksądza.... Evil or Very Mad jak czytam takie rzeczy to jestem wdzięczna Bogu za swoją parafię i księży w niej.

nie, ksiadz nie ma prawa oceniać Ciebie i Twojej wiary. jak dla mnie to, wybaczcie, sodówka uderzyła mu do głowy. ma jakąś władzę nad wiernymi z racji fukncji jaką pełni Confused i jej nadużywa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę wytrwałości z "załatwianiem" księdza uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teoretycznie ślub możecie mieć w każdym kościele w Polsce ale...za zgodą (zaświadczenie) swojego proboszcza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze ja bym normalnie skarge złożyła na niego
eh szkoda gadać Ciekawe czy ten ksiądz to taki święty zawsze był wykrzyknik!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group