Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przetapiane vs. kupione
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Skąd macie obrączki
przetapiane (własne złoto)
49%
 49%  [ 34 ]
kupione np. Apart
49%
 49%  [ 34 ]
ktoś da Wam z rodziny
1%
 1%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 69

Autor Wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że obrączki to wartość przede wszystkim uczuciowa, sentymentalna. My kupiliśmy w Aparcie. Ja bym mogła przetopić lub mieć od kogos, ale nie mieliśmy takiej możliwości- nie mieliśmy złota na przetopienie
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marylka
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 334
Skąd: Derby, Wielka Brytania

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję uśmiech Też do nas wypukłe nie przemawiają. Co mnie bardzo rozbawiło podczas rajdu po jubilerach, że za identyczne obrączki w salonie tzw. "masówki" liczą sobie 1700 zł, oczywiście własnego złota nie, bo taka polityka. U naszego złotnika te obrączki (wykonane z jego złota) wychodzą niecały 1000. Więc po co przepłacać za taką samą jakość? Szlag mnie trafił z miejsca. Jeśli o mnie chodzi, to wolę mieć wygrawerowaną datę ślubu bez znaczka firmowego salonu. oczko
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Marylko. Nasze wybrane klasyczne obrączki w salonie, który mamy upatrzony (a dodam, że żadne tam podwórkowe złotnictwo, tylko sklep w samym centrum miasta), kosztują plus minus 1,5 tysiąca. Za identyczny model (bo cóż to za różnica w klasyce) w Aparcie musielibyśmy zapłacić z tysiąc więcej. Za co tu przepłacać? Żeby się później chwalić, że ma się firmowe obrączki? Po co?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marylka
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 334
Skąd: Derby, Wielka Brytania

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, złoto jest złoto więc nie rozumiem takich różnic w cenie.
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo tu płacisz za reklamę Wink Złoto to jedno, a katalogi, zdjęcia w gazetach, spoty reklamowe to druga sprawa. Firma musi kreować swój wizerunek, bo nie ma jeszcze tak mocnej pozycji na rynku jak na przykład Kruk, a reklama jest najlepszym ze sposobów dotarcia do klienta.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te nasze, które my sobie z Połówkiem wybraliśmy, w salonie kosztowały ok. 1800zł. Mieliśmy jednak złoto, które dostaliśmy od rodziny i mamy znajomego złotnika, którego firma - uwaga - wykonuje obrączki dla tych markowych salonów. No więc skoro nie ma różnicy w ich wykonaniu, bo i tak tworzy je ta sama osoba i jeszcze zrobi nam to zdecydowanie taniej, to po co przepłacać? uśmiech

owszem, w salonach płaci się jeszcze za markę, ale to jest dla nas najmniej istotna sprawa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marylka
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 334
Skąd: Derby, Wielka Brytania

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie. Tak jak już pisałam: firmowy znaczek mi do szczęścia niepotrzebny. uśmiech
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 4 Wrz 2010, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale są i tacy, którzy muszą mieć ten znaczek. Na kurtce, bluzie, spodniach, obrączce... Rolling Eyes

Metko, super, że tak Wam się udało uśmiech Ach, zazdroszczę, że już je masz i możesz sobie czasem popodglądać oczko My mamy w planach zakup w grudniu. Kolejny powód, że już się tego grudnia nie mogę doczekać oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 5 Wrz 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damo, jeszcze nie mam naszych obrączek. uśmiech
niedawno, gdy przylecieliśmy do PL i mój Połówek był jeszcze ze mną, złożyliśmy zamówienie, powiedzieliśmy co chcemy i jak, zmierzył nam facet rozmiar i opowiedział, co proponuje i jak ogólnie wygląda praca nad tworzeniem obrączek (to już ja podpytałam, z czystej ciekawości Wink ). Teraz, jak mój Połówek przyleci na chwilę, będziemy mieć pierwszą przymiarkę i jeśli wszystko będzie jak należy, w listopadzie lub grudniu odbierzemy już gotowe uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 5 Wrz 2010, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem uśmiech Zatem w grudniu będziemy się z nich cieszyć równocześnie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 7 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group