Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

dzidziuś
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

czy planujecie potomstwo??
tak, zaraz po ślubie
47%
 47%  [ 27 ]
tak, ale kilka lat po ślubie
29%
 29%  [ 17 ]
nie planujemy dzieci
3%
 3%  [ 2 ]
nie wiem
3%
 3%  [ 2 ]
mamy już dziecko/dzieci
15%
 15%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 57

Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech ona ma idee ze np moglabym jej wnuka/wnuczke zostawic np na wakacje 3-4 mce i miec spokoj. Problem w tym ze ona sama ma problemy zdrowotne. Kilka razy juz ladowala w szpitalu. Co jesli tak jej sie znowu przydazy? Zabiora ja do szpitala i gdzie moj maluch by poszedl? Babcia moze juz wtedy obserwowac nas z nieba, moje kuzynki tez daleko i nie mamy ze soba bliskich kontaktow. Poza tym moj A sie na to nie zgadza i ja nie chce zeby ona miala zbyt duzy wplyw na wychowanie i psychike mojego dziecka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, najwazniejsze jest wiedziec w co sie wchodzi, potem nalezy miec nadzieje, ze bedzie dobrze. Teraz mam 28 lat i zastanawiamy sie nad drugim oczko. Wiedzac dokladnie w co sie pakuje, ale tym razem z doswiadczeniem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie balas sie porodu za pierwszym razem? Mnie to przeraza
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe o co chodzi z ta psychika i wychowaniem... Ja tez nie wyslalabym Miski do mojej mamy, nie ze wzgledu na wychowanie i psychike (choc i E czasami tez sie czepia mojego polskiego wychowania i mentalnosci) ale na odleglosc. Czulabym sie zle, jesli moja niunia bylaby tak daleko ode mnie (tu we Wloszech, jest to berdzo rozpowszechnione wsrod Rumunek , wysylaja dzieci do Rumuni i jest oki). Wlasciwie teraz zastanawiamy sie czy, jak moja mama pojdzie na emeryture, nie wizasc jej do nas...choc bedzie to trudne i ciezkie przezycie..moja mama ma charakterek, a nie charakter.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porod? Moze troche z ignorancji, ale podeszlam do niego pozytywnie. Poza tym z obietnica znieczlenia epiduralnego (tutaj nie jest za dodatkowa oplata, ale placi sie tylko oplate urzedowa (23€ wliczajac w to rozmowe z anestezjologiem)) jest o wiele latwiej. W momencie kulminacyjnym nie moglam sie doczekac az mi ja stamtad wyciagna (porod naturalny, od pierwszych boli do porodu 16 godzin), bo cisnienie bylo niesamowite. Byl to najpiekniejszy momnet w moim zyciu i... zaraz potem zapytalam sie mojego E (ktory mi towarzyszyl), kiedy zrobimy nastepne. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwi napisał:
Ciekawe o co chodzi z ta psychika i wychowaniem... Ja tez nie wyslalabym Miski do mojej mamy, nie ze wzgledu na wychowanie i psychike (choc i E czasami tez sie czepia mojego polskiego wychowania i mentalnosci) ale na odleglosc. Czulabym sie zle, jesli moja niunia bylaby tak daleko ode mnie (tu we Wloszech, jest to berdzo rozpowszechnione wsrod Rumunek , wysylaja dzieci do Rumuni i jest oki). Wlasciwie teraz zastanawiamy sie czy, jak moja mama pojdzie na emeryture, nie wizasc jej do nas...choc bedzie to trudne i ciezkie przezycie..moja mama ma charakterek, a nie charakter.



Moj A nie ma nic przeciwko polskiej mentalnosci. Sam nawet powiedzial ze gdybysmy sie zdecydowali na dziecko to on by chcial zeby znalo polski jezyk tak samo jak angielski. Problem z moja mama jest ze jest dziwna. Ja jej nie rozumiem, jej mama jej nie rozumie, jej brat jej nie rozumie. Nikt z rodziny.Nie wiem z czego to wynika. Poza tym za kazdym razem jak z Polski wracam zabiera mi tydzien zeby byc na powrot tym kim jestem. A mowi ze jestem roztrzesiona, nadwrazliwa, nerwowa. On nie lubi tego w jaki sposob mama na mnie dziala i nie chce zeby na badz co badz tez jego dziecko miala taki wplyw. Nasze zasady wychowawcze byly by inne niz mojej mamy i nie chcemy zeby ktos prace ktora wlozylibysmy w wychowanie dziecka zepsul w miesiac. Poza tym nie chcielibysmy zeby nasze dziecko spedzalo z dala od nas tak dlugi czas. A ja juz napewno 3 mcy z mama pod jednym dachem nie wytrzymam. Tydzien to mi duzo.
Tez myslalam o tym zeby po przejsciu na emeryture mama z nami zamieszkala. Ale widzisz ona ma nastroje pt potrafi spedzic TYDZIEN w pokoju placzac!wykrzyknik Ja nie wiem o co chodzi, A nie wie o co chodzi. I szczerze powiedziawszy nie mam czasu sie zaglebiac. Chce zyc a nie roztrzasac czyjes bezpodstawne problemy. Majac jeszcze dziecko martwilabym sie ze musze sie zajmowac dwojka.Jedno 57 lat drugie 1 roczek. Nie mam na to czasu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie porod przeraza.Tyle rzeczy moze pojsc zle.... Poza tym nie bardzo masz nad tym kontrole, nad swoim cialem. A tego ja nie lubie. No i te wszystkie ograniczenia...Nie zegniesz sie za szybko,nie wstaniesz w mgnieniu oka z kanapy itd.Nie poskaczesz z psem. Zanudzilabym sie na smierc nie moc robic ulubionych rzeczy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dopoki moglam ganialam po podworku z moja seterka (jak mi napiszesz jak sie zdjecia wstawia, to je wkleje do galerii), pod koniec nie chcialam tylko, zeby mi sie na brzuchu opierala, wiec wlazila mi na kolana..przynajmnije poki bylo tam miejsce.
Moja mam przyjechala na miesiac jak sie Miska miala urodzic. Po dwoch tygodniach mialam ochote ja wsadzic w samolot i odeslac do Polski. Bardzo nam pomogla, ale doszlo tez do kilku spiec pomiedzy E i mamuska (ale nie o wychowanie dziecka) z powodu przepasci jezykowej (mama nie chce sie nauczyc wloskiego a moj E wlada podstawowym polskim). Tez ma dziwne nastroje (moja mama) , nikt w rodzinie jej nie rozumie i wydaje mi sie, ze jedynie ja jestem w stanie z nia przebywac pod jednym dachem bez klotni. Troche boje sie co to bedzie, jesli zamieszkalaby z nami, ale jestem jak najlepszej mysli.
Jedno jest pewne: na pierwszym miejscu malzenstwo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja mama tez sie nie chce uczyc angielskiego mimo ze zglosilam chec zaplacenia za kurs dla niej. I nikt ale to absolutnie nikt nie jest w stanie przebywac z nia pod jednym dachem. Ja nie mam czasu zyc za nia, jesli nie chce to nie i ja jej nie bede namawiac. Byloby latwiej gyby z nami zamieszkala biorac pod uwage ze miejsce jest i przeciez za jedzenia nie musialaby placic.Ale jej niezdolnosc do ewolucji, rozwoju i zrozumienia dla mnie i mojej drogi sprawia ze nic z tego nie bedzie.Andy nie chce mnie widziec w kiepskim stanie 24/7 i pomimo tego ze jest lagodnym czlowiekiem moglby sie w nim odezwac pan domu i na powaznie nalozyc embargo na pobyt mojej mamy w jego domu. Nie zdawalam sobie sprawy jak bardzo on przezywa moj zly stan ducha. Zeby mnie przed tym ochronic posunalby sie dowolnie daleko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem dobrze, co masz na mysli. JA probowalam mojej mamie tkumaczyc, ze jakikolwiek jezyk (mam na mysli angielski albo wloski) moglby jej sie bardzo przydac, tez zaproponowalam jej kurs, ale ona nie chce. Mowi, ze przeciez jestem ja, a ja nie dam rady tak fizycznie jak psychicznie siedziec z nia 24/doba. Obie sa jeszcze mlode (mam na mysli tak moja jak i Twoja), patrzac przez pryzmat spoleczenstwa wloskiego i moglyby duzo zdzialac a tym czasem...
Rozumiem z opisow, ze Twoja mama jest samotna ( nie ma meza), moja tez. Moze to jakos ciezko dziala na psychike kobiet, moze porazka w milosci (mam na mysli moja) niszczy tak strasznie od srodka. NIe wiem , jak mam to rozumiec. Boje sie momentu jej przeprowadzki do nas, ale z drugiej strony chcialabym zeby moja Misia miala kontakt z babcia i nie chce zeby moja mam zostala sama w Polsce. I jak tu wybrac?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 14 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group