Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ważność dokumentów - proszę doprecyzujcie

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rakolada
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 40

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 12:31    Temat postu: ważność dokumentów - proszę doprecyzujcie Odpowiedz z cytatem

Mam kłopot z jedną rzeczą. Ślub mamy 15 stycznia, ja mam akt urodzenia i metrykę chrztu już załatwioną (data z 9 września). Wiem, że te dokumenty są ważne przez 3 miesiące, czy muszą być ważne do momentu pospisania protokołu u księdza, czy do momenty slubu, bo tego nie rozumiem. Pomóżcie...
_________________
;
;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rakolada z tego co się orientuję to mają 3 miesiące ważności do dnia ślubu, ale mogę się mylić oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 miesiące ważne jest zaświadczenie wydawane przez urząd stanu cywilnego o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego. Metryka chrztu i akt urodzenia jest ważny bezterminowo uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 nie mogę się z tobą zgodzić w kwestii metryki chrztu.. jest ona ważna maksymalnie 3 miesiące do dnia ślubu. ja poszłam po metrykę 9 lipca dokładnie 3 miesiące przed ślubem i ksiądz pierwsze co to spojrzał w kalendarz czy to nie za wcześnie. A ksiądz, który będzie nam udzielał ślub też pierwsze co spojrzał na datę wydania... Natomiast akt urodzenia jest ważny bezterminowo...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Ty mówisz? Shocked Naprawdę?
My sie z tym nie spotkaliśmy - ale pewnie masz rację uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas było tak - cytat ze strony kościoła w którym braliśmy ślub:
"Do zawarcia sakramentu małżeństwa potrzebne są następujące dokumenty:

* - świadectwo chrztu (nie starsze niż trzy miesiące od daty wystawienia)
* - świadectwo bierzmowania
* - świadectwo z oceną z religii (ostatnia klasa szkoły ponadgimnazjalnej)
* - zaświadczenie o ukończonej katechizacji przedmałżeńskiej
* - zaświadczenie o ukończonym kursie z poradnictwa rodzinnego
* - zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o wykluczeniu przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego ze strony prawa państwowego (ważne tylko 3 miesiące od daty wydania)"

3 miesiące do daty ślubu, a nie spisania protokołu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rakolada
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 40

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Archidiecezji Poznańskiej znalazłam taki zapis:

NajpóźŸniej trzy miesiące przed planowaną datą œślubu należy zgłosić się do ks. Proboszcza (w parafii narzeczonego lub narzeczonej), z kompletem wymaganych dokumentów, należą do nich:
Akt chrztu obojga narzeczonych (aktualny tzn. nie starszy niż trzy miesiące)
itd.....

Może mi ktoś wytłumaczyć ten paradoks? Trzeba mieć komplet tych dokumentów najpóźniej na 3 mies przed ślubem, to jak możliwe jest nieprzeterminowanie się do ślubu aktu chrztu?pytajnikpytajnik Moim zdaniem niewykonalne i wykluczające się... Jak to było z Wami? Kiedy podpisywaliście protokół no i ponaiwam pytanie "czy 3 miesiące to ważność dokumentu do dnia ślubu czy do momentu spisania protokołu?", może ktoś jeszcze coś napisze... uśmiech Dzięki tym z Was, które odpisały uśmiech
_________________
;
;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

! ! !

rakolada - wszystkie te informacje został juz podane na forum - nie trzeba specjalnie dlugo szukac, bo juz w przyklejonym wątku, w dziale, w ktorym zalozylas temat, sa odpowiedzi na Twoje pytania.
Prosze - korzystajcie z wyszukiwarki!

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=2926&start=0 - tu troszke inny, ale rowniez w kwestii formalnosci.

Moderatorke prosze o zamkniecie TEGO wątku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group