Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile kosztuje substytucja (zgoda na ślub w innej parafii)?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 19:25    Temat postu: Ile kosztuje substytucja (zgoda na ślub w innej parafii)? Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny,

czy próbowałyście zdobyć zgodę na ślub w innej parafii niż Wasza? Postanowiliśmy z narzeczonym wziąć ślub w parafii, która nie jest ani moją parafią ani narzeczonego. Kiedyś ja do niej należałam i czuję się najbardziej z nią związana stąd nasza decyzja o ślubie właśnie tam. Wiemy już na pewno, że z mojej parafii licencji nie dostaniemy. Za radą księdza idziemy do parafii narzeczonego. Nie orientujecie się może ile taka zgoda może kosztować? Brałyście kiedyś taki papier?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aska00704
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 289
Skąd: Wilków

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do pytania bo też bierzemy w innej parafi niż Nasza i ode mnie też pewnie licencji nie dostane bo niestety mój ksiądz jest... delikatnie mówiąc nie da się z nim normalne pogadać... Wystarczy licencja z jednej parafi??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?

To nie jest kwestia pieniędzy uśmiech
Poza tym, ktoś Wam chyba źle powiedział, bo musisz mieć zgodę ze swojej parafii, w parafii Twojego Narzeczonego nie będzie tego 'papierka'...
Musisz się dobrze dogadać z proboszczem Twojej parafii. Powiedzieć, jakie są Wasze pobudki, że bardzo Wam na tym zależy itd.
No. I dać mu ofiarę za to, że Ci to wypisze i na zapowiedzi też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zgoda proboszcza z jednej z Waszych parafii - obojętne czy panny młodej, czy pana młodego.
My za licencje płaciliśmy 200zł.
Nie mam pojęcia jak by było, gdybysmy brali tylko zgodę, bo w naszym docelowym kościele wymagali licencji, nie zgody.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aska00704
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 289
Skąd: Wilków

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba źle zrozumiałam bo mi ksiądz powiedział że mamy załatwiać z parafią z którą się lepiej dogadujemy i wtedy tam wypełniamy wszystkie papierki i z tamtąd dostaje jakiś papier który mam dostarczyć do swojej parafi w celu zamówienia tych zapowiedzi u siebie. To ja już nie wiem Rolling Eyes Embarassed

EDIT....

Smużka napisał:
Wystarczy zgoda proboszcza z jednej z Waszych parafii - obojętne czy panny młodej, czy pana młodego.
My za licencje płaciliśmy 200zł.
Nie mam pojęcia jak by było, gdybysmy brali tylko zgodę, bo w naszym docelowym kościele wymagali licencji, nie zgody.


Smużka mnie ubiegła. Czyli jednak dobrze zrozumiałam uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest różnica między licencją a zgodą? Zgłupiałam oczko
Nam ksiądz mówił o substytucji. Powiedział, że z mojej parafii ksiądz nie da ale wystarczy mu z parafii narzeczonego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas na naukach mówili, że przy substytucji można wszystko inne załatwiać już w parafii, w której będzie się brało ślub.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Formalnie rzecz biorąc: Narzeczonemu nie jest żadna zgoda na ślub potrzebna, wywodzi się to z tradycji, że ślub brało się w parafii Młodej. A zatem, w parafii Narzeczonego nie ma żadnych Twoich dokumentów, ani chrztu, ani bierzmowania, ani komunii itd. No i nie jest Twoją macierzystą parafią, a więc nie ma możliwości Tobie udzielić zgody.
Zgoda to jest to samo co licencja, substycośtam i te inne określenia.
Spełnia tę samą rolę: poświadcza, że jesteś wierząca, że praktykujesz itd.


Swoją drogą, też musimy się za to zabrać niebawem Rolling Eyes

A, tu masz cały temat:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=2338
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aśś
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 254

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja się orientowałam to zgoda może być z parafii Młodej bądź Młodego. Też mam taką sytuację, że ksiądz robi problemy, to wcale nie będziemy się zastanawiać tylko jedziemy do parafii Młodego. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
A zatem, w parafii Narzeczonego nie ma żadnych Twoich dokumentów, ani chrztu, ani bierzmowania, ani komunii itd. No i nie jest Twoją macierzystą parafią, a więc nie ma możliwości Tobie udzielić zgody.
Zgoda to jest to samo co licencja, substycośtam i te inne określenia.
Spełnia tę samą rolę: poświadcza, że jesteś wierząca, że praktykujesz itd.

W mojej parafii też nie było moich dokumentów chrztu, komunii i bierzmowania, bo miałam je w zupełnie innych parafiach.
Naszą parafią jest parafia, na której terenie mieszkamy powyżej 3 miesięcy! Nie jest to parafia naszego chrztu, komunii itd. oczko

Zgoda to nie jest to samo co licencja.
Przy licencji protokół spisujesz w tej parafii, która wystawia Ci licencję.
W przypadku zgody protokół spisuje się w parafii, w której będzie się brało ślub. To są dwie zupełnie różne rzeczy.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group