Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

APEL CYWILNYCH MŁODYCH PAR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią 24 Kwi 2009, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz, a u mnie wszystko poszlo nadwyraz gladko i bez zadnych, najmniejszych "ale". Dlatego dalej twierdzic bede, ze wszystko zalezy na kogo trafisz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Pią 24 Kwi 2009, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz ja coś napiszę, gdyż biorę z narzeczonym TYLKO cywilny ( ze względu na dziwnych księży, ale mniejsza z tym).
Otóż, kiedy my byliśmy w USC, żeby podpisać papiery Pani urzędniczka była bardzo miła. Zapytała czy chcemy mieć grajka i Panią rozlewającą szampana, która również po uroczystości pomyje kieliszki i ogólnie posprząta. Wszystko Nam wyjaśniła. Poinformowała Nas, że taka usługa będzie kosztowała dodatkowo 60 zł. Wszystko pięknie, ładnie wyjaśnione.
Co do samego budynku to jest wyjątkowo bardzo zadbany. Widziałam ratusze w naprawdę dużo gorszych standardach. Jeżeli chodzi o salę ceremonii to jest duża, przestrzenna, gdzie ludzie nie będą musieli się ściskać.
Co do księży to nie będe się wypowiadała.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madeleine Eve napisał:
Wybacz, moze zabrzmi to brutalnie, ale uwazam, ze - jak sobie poscielisz, tak sie wyspisz. To od Ciebie zalezy jak bedzie wygladal Twoj slub i gdzie sie odbedzie (oczywiscie w granicach rozsadku, bo urzednik tez czlowiek), a nie od kierownika USC, czy pani w okienku. Widac Twoje starania nie byly wystarczajace, skoro uwazasz, ze slub nie byl taki, jakiego chcialas. Dlaczego winisz za to urzednikow? Zapewne dlatego, ze ciazko sie przyznac do bledu, czy jakiejs formy lenistwa- odpuszczenia sobie wymarzonego celu. Pretensje mozesz miec wylacznie do siebie. Kazda rzecz mozna dogadac czy to z ksiedzem czy z urzednikiem i dojsc do jakiegos porozumienia/kompromisu.
Ja sie z takim podzialem nie spotkalam w obecnych czasach. Kiedys, owszem tak bylo. Cywilny=garsonka, koscielny= suknia, ale to bylo w czasach, kiedy nie bylo mozliwosci zawierania slubow konkordatowych, tylko trzeba bylo osobno cywilny i koscielny.




Zycze ci abys nigdy nie trafila na podobne ograniczenie ze wlasnie ktos ci powie w godz 9-14 kiedy chcesz miec slub o 17 na przyklad. A jak nie to moze w nastepnym roku.
Lenistwo?? Co za bzdura!!
Przylaczam sie do apelu ale nieco z innej strony. Tez uwazam ze urzady stanu cywilnego powinny bardziej niz zwylke placowki dbac o wystroj wewnetrzny.A nie ciemne male pokoiki gdzie nie mozna tak do konca pomiescic pary mlodej o gosciach nie wspominawszy. Dekoracje dodatkowe to rzeczywiscie kwestia pary mlodej ale w pewnych miejscach nawet swiatowej slawy dekorator polegnie.
Z tego powodu zdecydowalam sie na cywilny za granica.Wieksza elstycznosc urzednikow, lepsze miejsca i wysoki standart sal jest podstawa za ktora nikt nie kaze sie wyklocac. Spotkania z urzednikiem mamy dwa zebysmy sobie na spokojnie przebrneli przez tekst i moge wlaczac do ceremoni czytania prywatnych tekstow lub poezji. Uzgadniamy muzyke, nazwiska i kazdy detal. Musze tylko zapytac czy na rzecz moich gosci z Polski urzednik nauczylby sie jednego zdania po polsku. To jest podejscie do pary mlodej jakiego sobie zycze w tym dniu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozno zaczelismy zalatwiac sale, kosciol itp, ale z zadnymi ograniczeniami ze strony czy to urzednikow, czy tez ksiezy sie nie spotkalam. A tez sie troche nabiegalismy, zeby wszystko dograc i skompletowac dokumenty- fakt, ze wszystkie musielismy dowiezc we wlasnym zakresie, nie robil za nas tego urzad. Z innych miast metryki chrztu, bierzmowania i tego typu sprawy. Ale zalatwilismy wszystko w ciagu 2 tygodni i dlatego uwazam, ze jak sie chce, to sie zrobi. Zdania nie zmienie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko czy byłabyś zadowolona gdybyś była w takiej sytuacji, w jakiej znalazła się np. Angelpytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadowolenie to kwestia wzgledna. Ja jestem zadowolona z tego, ze udalo mi sie zalatwic wszystkie sprawy, czy osiagnac jakis cel, a nie ma juz dla mnie takiego znaczenia czy jego osiagniecie wiazalo sie z wieloma trudnosciami, czy tez przyszlo latwo. Kazdy z nas ma inne podejscie do danej sprawy, co innego go zadowala, czy tez zniecheca. Apel apelem, zadowolenie zadowoleniem- kazdy z nas ma wlasne zdanie, ktore ma prawo wypowiedziec. Dyskusja dyskusja, ale nie rozumiem po co tyle moich cytatow i pewnego rodzaju podjezdzania. Napisalam jak ja do tego mam. Kazdy ma inne doswiadczenia, ktore sa podstawa takiej a nie innej opinii.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano właśnie... zgadzam się z tym, że jeśli nie wymaga się wiele od urzedników, ot by udzielili nam ślub wtedy i wtedy to na ogół problemu nie robią i jest się zadowolonym. udzielenie słubu t UM to standardowa obsługa. ale jakby Ci zależało, by ślub odbył się gdzies indziej niż w ratuszu czy urzedzie miejskim tobyś pewnie dostała szału, bo urzednikowi by się zwyczajcie tyłka nie chciało ruszyć i by się zasłaniał przepisami. myślę, że ten apel jest jak najbardziej na miejscu. nie rozumiesz czemu tak odnosimy się do Twojej wypowiedzi...wybacz, ale stwierdziłaś, że wszystko jest kwestią dogadania....chyba jednak nie wszystko. Ty nie masz problemu, bo nie przeszkadza Ci fakt, że musisz wziąć slub cywilny w jakiejś salce, nie masz marzeń by był to na przykład jakiś ogród. innym to przeszkadza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie biore cywilnego to po 1. Po 2. u nas sala slubow jest w przepieknym zabytkowym palacyku, a nie gmachu USC, wiec moze dlatego nie ma takiego problemu z niczym. I wcale nie powiedzialam, ze nic nie wymagam, wiec jestem zadowolona z tego co mi oferuja. Slub bede miala taki jaki ja chcialam, a nie taki jaki ma w ofercie nasz proboszcz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ważne czy bierzesz kościleny czy cywilny. nie wszystko da się dogadać. jako, że bierzesz kościelny to masz większe pole manewru, bo dużo prędzej dogadasz się z księdzem niż z urzednikiem. nikt nie potraktuje tego ślubu jak jakiegoś niepełnego czy drugiej kategorii. nikt nie będzie się dziwił, gdy zechcesz iść w strojnej sukni i mieć wesele z wielką fetą. nikt nie puknie się czółko, gdy stwierdzisz, ze zależy Ci na dekoracjach i oprawie ślubu. a niestety ludzie, którzy biorą sam ślub cywilny nie spotykają się z tym rzadko. wiele rzeczy mi się zagranicą nie podoba, natomiast tam przynajmniej ludzie nie mają tego problemu w kwestii ślubu. tam ślub to ślub, zasługuje na szczegóną oprawę w każdej sytuacji, Państwo Młodzi są panami sytuacji. a czy to jest ślub wyznaniowy czy tylko cywilny nikogo nie interesuje. wcale się nie dziwię, ze ludzie w Polsce coraz częściej na poziom ślubu cywilnego narzekają.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss, masz 100% rację. Nic nie muszę dodawać.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group