Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czym jest dla was malzenstwo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
nie rozumieć można matematyki. jak ktoś pisze "nie rozumiem ludzi, którzy są niedojrzali, a biegną przed ołtarz" to słuszna uwaga, ale "nie rozumiem jak 20latka może myśleć o ślubie" znaczy tyle niemal samo co "jesteście za młode i nie wiecie w co się pakujecie, bo macie raptem 20lat". i to zastanawianie się "co 20latka mogła przeżyć do tej pory w zyciu skoro 90% czasu zajmowała dotad szkołapytajnik". wybaczcie, ale jeśli ktoś tak na to patrzy to mi ręce opadają.

Sadie, przeczytałam posty i Iwi, i violonist, ale to z Twojego postu najbardziej wynika, ze 20latka to takie trochę starsze dziecko Rolling Eyes mam nadzieję, że jednak nie chodziło Ci o kwestię wieku, ale dojrzałości i doświadczeń. bo tak jak Ty masz już dość słuchania, ze małżonkowie powinni mieć dzieci, tak ja mi się ciśnienie podnosi jak słyszę "co 20latka wie o życiu?" czy "20latkajest za młoda na ślub".


ej spokojnie z suwaczka wynika ze ty dopiero za dwa lata sie hajtasz wiec luzik bedziesz starsza o te dwa lata język
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze suwaczka wynika jedno, ale o mały włos nie ślubowałabym w tym roku oczko i biorą pod uwagę, ze zaręczyłam się w wieku 20lat to nie jest miło słuchać takich uwag o tym, jakie to tak młode osoby są nie gotowe do małzeństwa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
ze suwaczka wynika jedno, ale o mały włos nie ślubowałabym w tym roku oczko i biorą pod uwagę, ze zaręczyłam się w wieku 20lat to nie jest miło słuchać takich uwag o tym, jakie to tak młode osoby są nie gotowe do małzeństwa.


ja się zaręczyłam na moją 18-stkę lol i powiem tak: naparwdę w zwiazku dużo doświadczyliśmy nawet wiele rzeyczy których przeszły pary które są starsze i nie nam ani nikomu oceniać kogos jeśli się nie zna bo są co mają 20 lat i są dzieciakami i ci co mają 20 i są już doświadczeni. nie nalezy mylic takich rzeczy. powiem na kogos ze jest dziecinny jesli wpadnie i nie znala wczesniej dobrze swojego partnera-to jest glupota i zal mi atkich ludzi.
ale juz wspomnialam w jakims poscie ze jakbym cofnela czas i miala sie hajtnac w wieku 19 lat to jak tak mysle to bylam dzieciakim jeszcze neiw iedzialm duzo o zyciu ale w wieku juz prawie 22 lat dojrzalam i jestem pewna swojej decyzji. moj partner ma juz prawei 26 lat -takze z zycia zartow sobie nie robi
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasuwa sie mi przyklad- moja kuzynka co am parwei 30 latek poznala tam chlopaka i sa ze soba no juz prawie rok i w ciagu kilku miesiecy sie zareczyli- czy na tyle dobrze sie znaja? za rok slub nie wiem to jej decyzja wczesniej nie miala chlopaka takze ja bym sie an jej miejscyu zastanowila ale to jej zycie
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lady87 napisał:
nie nam ani nikomu oceniać kogos jeśli się nie zna bo są co mają 20 lat i są dzieciakami i ci co mają 20 i są już doświadczeni. nie nalezy mylic takich rzeczy.

ano właśnie....tylko, że wciąż dla wielu osób wiek jest głównym kryterium oceny. w przeszłości 30latki określano starymi pannami, teraz jest na odwrót...30latki są wielce dojrzałe, a 20latka to duże dziecko. nie będę ubierać tego w ładne słówka, przedstawiam to tak jak to wygląda.

Ci przyjaciele, na których weselu byłam ostatnio...ona ma 29lat, on 40. znali się rok zanim się zaręczyli. przygotowania do ślubu trwały ok. pół roku. przed ślubem razem nie mieszkali ani nie sypiali. jak dla mnie to tryb ekspresowy, trochę szybko, ale jakoś nie stanełam z otwartymi oczami i nie powtarzałam cały czas "nie rozumiem jak oni mogli to zrobić" tylko dlatego, ze ja wolałam dać sobie trochę więcej czasu. tak samo nie staję i nie mówię cały czas, ze nie rozumiem osób, które ze ślubem czekają np. 10lat czy do 30, bo wydaje im się, ze wtedy ich decyzja bedzie lepiej przemyślana. jedyne czego nie rozumiem to założenia, że jak ktoś ma tyle i tyle lat to na pewno jest taki i taki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Nie 17 Maj 2009, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Wloszech czesto jest, ze ze slubem czeka sie 10 albo wiecej lat, czesc tych ludzi bierze slub z przyzwyczajenia i po pierwszych klopotach sie rozstaja albo zrywaja, bo zwiazek staje sie rutyna. Zdarza sie (nie mowie, ze zawsze tak jest, ale zdarza sie), ze kobiety, ktore skonczyly 35lat zaczynaja zdawac sobie sprawe, ze sa SAME ( w pewnym momencie przyjaciele nie wystarczaja, albo sie "parza") i na gwaltu rety szukaja partnera. I w tym przypadku takie pary trwaja krotko, nie wszystkie oczywiscie.
Wg. mnie problem w tym ze wiele dziewczyn nie zna siebie na tyle dobrze w wieku 20lat, aby moc podjac tak wazna zyciowo decyzje jaka jest slub. Dla wielu osob (dla mezczyzn tez) po slubie zaczyna sie "dlugo i szczesliwie"...tylko, ze to szczescie jest jakies takie malo pogodne.
Co do starych panien, to o mnie tak mowiona zaraz jak skonczylam 18 lat, moja babcia szukala mi narzeczonych (nawet o 20 lat starszych), bo jakos samej mi sie do tego nie spieszylo.
Dygresja: czy pamietacie kiedy po raz pierwszy czytalyscie "malego ksiecia"?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 17 Maj 2009, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'Mały Książę' jedna z moich ulubionych lektur Very Happy
Pierwszy raz jak tylko nauczyłam się czytać uśmiech później za każdym razem odnajdywałam w tej historii zupełnie nowe rzeczy...ostatni raz był parę miesięcy temu uśmiech

...a skąd takie pytanie? uśmiech


Wg. mnie problem w tym ze wiele dziewczyn nie zna siebie na tyle dobrze w wieku 20lat, aby moc podjac tak wazna zyciowo decyzje jaka jest slub.
zgadzam się Very Happy Poza tym 20 lat to początek życia. Człowiek przechodzi wtedy wiele przemian, szukając własnej drogi...
Miss Nie atakuj starszych koleżanek Very Happy My po prostu same trochę przeszłyśmy i wiemy, że nie warto się spieszyć oczko To, że mamy więcej lat nie daje nam upoważnienia do całkowitej racji, ale jednak przyznaj sama, że większość Twoich rówieśnic raczej "poleci" na tą białą suknię z welonem Rolling Eyes


I jeszcze jedno: Wyjątki potwierdzają regułę.
a Ty może jesteś właśnie takim WYJĄTKIEM oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 17 Maj 2009, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam ochotę was po prostu zadusić Twisted Evil tym bardziej, że tych wyjątków znam coraz więcej, więc nie powiedziałabym, ze teraz większość moich rówieśnic leci na białą suknię i tekst jak z bajki "a potem żyli długo i szczęśliwie...". wiekszość 18latek tak, ale nie np. 22latek... powiedziałabym, że coraz poważniej do tego podchodzą i jeśli nie są pewne czego chcą to o ślubie nie myślą. moze po prostu czasy się zmieniają i dziewczyny mądrzejąpytajnik Rolling Eyes warto wziąć to pod uwagę.

co do 'Małego Księcia'... ja nie wiem czy go w ogóle przeczytałam Embarassed lol zawsze miałam awersję do lektur Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 17 Maj 2009, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi hi hi lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 17 Maj 2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss Nie sądzę, że by coś z mądrością się zmieniło...
Miałam niedawno praktyki w liceum i nie powiedziałabym, że zaszły jakieś wielkie zmiany...tak więc u 20-latek pewnie jest podobnie jak u nas parę lat temu Rolling Eyes

... a 'Małego Księcia" polecam Cool
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group