Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czym jest dla was malzenstwo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj posty Iwi i violonist. One zrozumialy o czym ja pisze. Mnie to ryba co kto robi i w jakim wieku. Mowie tylko ze tego nie rozumiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prada napisał:
Moja córka ma 17 lat ...gdyby mi teraz powiedziała, że chce wyjść za mąż ..... Shocked Evil or Very Mad Rolling Eyes Crying or Very sad Surprised Question Exclamation Arrow Mad

ja też. ale 17lat a 20-22 to różnica.[/quote]
Tak, z pewnością jest różnica...ale ten czas tak leci ..nie wiem czy będę gotowa na Jej taką decyzję..hmmm ważne aby Ona była.. ale póki co się nie zanosi nawet więc oddycham spokojniej oczko
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Czw 14 Maj 2009, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam dla wszystkich stron "konfliktu" oczko

http://www.wychowawca.pl/miesiecznik_nowy/2007/01-2007/09a.htm
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 15 Maj 2009, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amen, Prada.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to dziwne z powodu mojego młodego wieku, ale uważam, ze Sadie ma rację w tym co pisze, jedyny aspekt w jakim nie ma racji to wrzucanie wszystkich do jednego wora, bo wiadomo, że niektórzy mimo młodego wieku są już tak doświadczeni przez życie jakby mieli przynajmniej 5 lat więcej. Ale co do procentowego "ogółu" się zgadzam, sama to obserwuję, młodzi nieznający kompletnie życia, prawdziwe problemy to widzieli tylko na obrazku... aktualnie mieszkają z rodzicami i nie muszą nawet palcem kiwnąć, bez żadnego zabezpieczenia na przyszłość Rolling Eyes A do ślubu się szykują, dlaczego ? np. wiele kuzynów mojego P. (i jego brat młodszy przede wszystkim ) jeszcze młodszych od nas nagle się zerwali do przygotowań do ślubu jak usłyszeli, że my bierzemy ślub... Rolling Eyes bez głębszego zastanowienia...żadnego Confused my się z rok zastanawialiśmy i każde za i przeciw omawialiśmy. Ja się nie czuję na takim poziomie jak oni, nie wiem dlaczego... może się mylę, ale czuję się do tego kroku w pełni gotowa. Z resztą gdybym nie była, to na pewno bym usłyszała o tym od rodziców, moja siostra była dwa lata starsza jak się do ślubu przygotowywała (taki sam staż związku miała 5 letni jak i my) , rodzice nie chcieli się zgodzić, twierdzili, że jest jeszcze zbyt niedojrzała na ten krok, ja jednak tego nie usłyszałam, a uważam, ze rodzice bardzo dobrze mnie znają uśmiech
Więc wszystko jest względne, ale faktycznie ogół wczesnych 20 latków bierze ślub, dla samego "brania ślubu".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Castia napisał:
Może to dziwne z powodu mojego młodego wieku, ale uważam, ze Sadie ma rację w tym co pisze, jedyny aspekt w jakim nie ma racji to wrzucanie wszystkich do jednego wora

no właśnie w tym rzecz. wybaczcie, ale ja nie mam zamiaru odpowiadać za wszystkie swoje rówieśnice, które biorą ślub dla białej sukienki i weseliska albo tych, które żyją wświecie złudzeń co do partnera i instytucji małżeństwa Rolling Eyes no bo jak mam zrozumieć "nie rozumiem 20latek, które tak wcześnie wychodzą za mąż"pytajnik a co ma do tego wiek?? jest jakaś dolna granica, jaką koniecznie trzeba przekroczyć, by móc w spokoju wyjść za mążpytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co zlego w tym ze ja tego nie rozumiem? Nie mowie ze "potepiam". Mowie ze nie rozumiem.Roznica jest dla mnie jak niebo i ziemia wiec nie wiem o co tyle szumu. Ktos moze nie rozumiec na co komu welon a ktos moze nie rozumiec na co komu malzenstwo w wieku 20 lat.Nic zlego w nierozumieniu. Nie uzylam slowa "potepiam" " to jest be" i tym podobne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie, wiadomo, tylko 20-ścia 20-stu nierówne uśmiech chodzi chyba raczej o niedojrzałość.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja doskonale rozumiem co Sadie chciała powiedzieć, rozumiem, że Ona nie rozumie, bo ja też podobnie myslę....choć też rozumiem, że są dojrzałe dziewczyny w wieku 20 lat niemniej mając swój rozum i wiedzę jaką teraz mam, nie wyszłabym za mąż w młodym wieku. I jest to moje subiektywne zdanie.
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumieć można matematyki. jak ktoś pisze "nie rozumiem ludzi, którzy są niedojrzali, a biegną przed ołtarz" to słuszna uwaga, ale "nie rozumiem jak 20latka może myśleć o ślubie" znaczy tyle niemal samo co "jesteście za młode i nie wiecie w co się pakujecie, bo macie raptem 20lat". i to zastanawianie się "co 20latka mogła przeżyć do tej pory w zyciu skoro 90% czasu zajmowała dotad szkołapytajnik". wybaczcie, ale jeśli ktoś tak na to patrzy to mi ręce opadają.

Sadie, przeczytałam posty i Iwi, i violonist, ale to z Twojego postu najbardziej wynika, ze 20latka to takie trochę starsze dziecko Rolling Eyes mam nadzieję, że jednak nie chodziło Ci o kwestię wieku, ale dojrzałości i doświadczeń. bo tak jak Ty masz już dość słuchania, ze małżonkowie powinni mieć dzieci, tak ja mi się ciśnienie podnosi jak słyszę "co 20latka wie o życiu?" czy "20latkajest za młoda na ślub".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group