Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czym jest dla was malzenstwo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lady87 napisał:
Sadie napisał:
nie da sie zaprzeczyc ze jedno jest z drugim zwiazane.Zyciowe doswiadczenia sa jednym z czynnikow ktore nas ksztaltuja.Jesli ma sie ich niewiele to tak jakby nie do konca sie jest gotowym, w pelni uksztaltowanym.Nie podaje kiedy sie jest dojrzalym bo to zalezy od wieku.Uwazam jednak ze w wieku 20 lat jest mala szansa na bycie dojrzalym do czegos takiego jak malzenstwo.Mozna byc dojrzalym do innych rzeczy ale niekoniecznie do tej.


Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.


Ja też się zgadzam, ale nie do końca. Sama mam dopiero 21 lat i jak wiadomo wkrótce wychodze za mąż. Jednak uważam się za osobę dojrzałą. Patrząc na moich rówieśników widzę jak bardzo się od nich różnię. Wyjatek potwierdza regułę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to co?! Zrealizuję sówj plan/cel i będą następne , które również będzie się w mniejszym bądź większym stopniu realizować. Małżenstwo to tylko jeden schodek a potem trzeba przejsć przecież następne Very Happy RAZEM[/quote]


Teraz ja sie z toba zgadzam. uśmiech
Ale Iwi miala na mysli to zeby po slubie mimo wszystko pozostac tez soba.Ze to nie koniec.Zeby zycia nie podporzadkowac tylko temu jednemu celowi, ze sa tez inne ktore mozna realizowac w tym samym czasie co malzenstwo.Niekoniecznie razem bo nic w tym zlego. Zeby nie mowic jak w Japonii "Kim chcesz zostac w przyszlosci?" "Panna Mloda". (to jest fakt z japonskiego zycia.Kto nie wierzy niech zlapie jakas osobe z dalekiego wschodu i zapyta)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie uwazam za gotowa do malzenstwa, ale takiego jakie ono ma byc w moim przekonaniu. Nie do garow, sprzatania, prania, siedzenia w domu z dziecmi, tylko do dojrzalego, swiadomego tworzenia rodziny,partnerstwa. Nie wychodze za maz z takiego powodu jak niestety wiekszosc osob w moim wieku- bo ciaza. W ciazy nie jestem i nie planuje w najblizszym czasie. Chcemy stworzyc rodzine we 2, a potem dojrzec w pelni do rodzicielstwa, pragnac dziecka z calych sil.
Poprzednie doswiadczenia moje i G. pozwalaja nam na swiadome podejmowanie decyzji o naszej przyszlosci. Nie bierzemy slubu, bo mamy taki kaprys i juz, nie chcemy sie bawic w dom. Czujemy sie gotowi wziac pelna odpowiedzialnosc za siebie i druga osobe, a w przyszlosci za nasze dzieci. Do tego nie trzeba miec 30 czy wiecej lat. Moje i Botici 21 lat w zupelnosci wystarcza, a jak wiemy sa tu rowniez mlodsze osoby, ktore tez czuja sie na to gotowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodzi tu o to ze ktos sie bawi w dom i zwiazek. Chodzi mi o to ze jetsecie obie w takim wieku ze sie ciagle jeszcze zmieniacie umyslowo. Uczycie, zdobywacie doswiadczenie. To was ksztaltuje. Co jesli okaze sie ze po kilku latach jestescie dla siebie jak obcy..? No i caly czas mnie zastanawia za co wy sie utrzymujecie? Pracujecie juz..? Zwyczajnie ciekawa jestem...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oboje pracujemy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój facet był wymarzony, idealny BÓG ! Tylko ja się rozwijałam dale,j po ślubie poszerzałam horyzonty, czytałam, uczyłam się, poznawałam ludzi...
Mój zatrzymał się na tym etapie, na jakim był, w dniu ślubu...
Okazało się, że coraz mniej jest tematów, na które możemy rozmawiać (polityka, książki, tematy społeczne), bo nic Jego nie interesowało, nic potrzebne nie było..coraz mniej wspólnych znajomych...rozminęliśmy sie intelektualnie...zupełnie...

Nie wiem czemu wtedy nie widziałam nic, może nie miałam planów dalszego rozwoju samej siebie, może chciałam tylko uciec z domu w "dorosłość"..nie mam pojęcia i nie wiem czemu to zrobiłam, nie umiem sobie przypomnieć o czym myślałam i czemu byłam taka ślepa.
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie dzieje sie bez powodu. Tych powodow nie zawsze jestesmy w stanie ogarnac umyslem. To juz przeszlosc.Zyje sie do przodu a nie do tylu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie oczko dlatego nie poddaję się staram się być uważniejsza ...hmm na ile obejmuje rozumem oczko
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwlaszcza z ta uwazniejsza sie zgodze
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Wto 12 Maj 2009, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........ale życie różnie się układa, dlatego to co człowiek by chciał a to co los Jemu daje często sie mija. Niemniej nie można się poddawać i należy się starać o to aby życie było takie jakie chcemy. Upaść, wyciągnąć wnioski, wstać i iść dalej.
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group