Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

spowiedź przedślubna - karteczki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 15:08    Temat postu: spowiedź przedślubna - karteczki Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.




Ostatnio zmieniony przez Your_princess dnia Pon 31 Sie 2009, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rita131
bywalec
bywalec


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie bylam w spowiedzi przedslubnej ale rozmawiałam na ten temat z koleżankami. Faktycznie trzeba powiedzieć przed spowiedzią, ale niczym się ona nie różni od normalnej. Przynajmniej w mojej parafii
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 17:09    Temat postu: Re: spowiedź przedślubna - karteczki Odpowiedz z cytatem

Your_princess napisał:
Cześć dziewczynki,
Wczoraj byliśmy na zapowiedziach u księdza, dostaliśmy karteczki do spowiedzi... no i trzeba oczywiście iść 2 razy. Ksiądz podkreślił, że przystępując do spowiedzi musimy wcześniej uprzedzić księdza, że to jest spowiedź przedślubna.
Moje pytanie brzmi: czy jakbym go nie uprzedziła, to tej karteczki by mi nie podpisał? przecież to chyba normalna spowiedź jak każda będzie, prawda? nie wiem jak ja mam mu to powiedzieć, od wczoraj tylko o tym myślę, co ja będę mówiła... znowu takich grzechów ciężkich nie mam, a jeśli mi nie da rozgrzeszenia, jakie pytania może mi zadać... jeśli one nie pokryją się z tym co mówił narzeczony? obawiam się tego wszystkiego...
Może któraś z Was już taką wizytę odbyła?
Doradźcie mi coś, bo zielona jestem


wogóle sie tym nie przejmuj.Ja pierwszą mam już za sobą.Wyglądało to tak że po powiedzeniu kiedy byłam ostatnio uspowiedzi itp,powiedziałam że to jest moja pierwsza spowiedź przedślubna i przeszłam do wyznawania grzechów.To normalna spowiedź.A mówisz to księdzu głównie po to,że on potem tłumaczy Ci po krótce że teraz zaczniesz nowe życie,żeby obecny rozdział zamkinąc i starac się do małżeństwa starych grzechów niewnosić itp itd.Więc tak jak mówie ta spowiedx niczym sie nie różńi.a mowisz normalnie na początku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeśli one nie pokryją się z tym co mówił narzeczony?

jeśli oboje będzie mówili prawdę, całą prawdę i tylko prawdę to nie powinno być takiego problemu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2009, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli spowiedź przedślubna to jest normalna spowiedź? Hahaha, ale ja głupol jestem, ja myślałam, że to jest jakaś ważniejsza z całego życia czy coś uśmiech. Jak tak normalna, to luz. Ja chodzę do spowiedzi regularnie więc spoko uśmiech . Czyli na początku po prostu mówię, że do pierwsza spowiedź przedślubna. Aha i ja i narzeczony musimy iść do tego samego księdza tak? Jeden po drugim. I obojętnie do jakiego, czy muszę do takiego z mojej parafii? Wiecie może?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2009, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że nie musicie iśc do tego samego księdza. I nie musi to być ksiądz z żadnej konkretnej parafii. Możecie, jeśli chcecie. się na drugi koniec Polski wybrać do spowiedzi językjęzyk Nie no żartuję oczko ale tutaj żadnych ograniczeń, przynajmniej z tego co ja wiem, nie ma uśmiech
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
Cytat:
jeśli one nie pokryją się z tym co mówił narzeczony?

jeśli oboje będzie mówili prawdę, całą prawdę i tylko prawdę to nie powinno być takiego problemu uśmiech


no własnie to to juz wogóle jest nie do sprawdzenia.my bylismy u innego ksiedza,w innym kościele,nawet w innych dniach byliśmy.nie trzeba do tej spowiedzi isc razem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny. Pewnie i tak razem pójdziemy, bo to tak fajniej i milej, ale byłam ciekawa jak to właściwie jest Very Happy .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdziuniaaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Tomaszów Maz

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko:
Ile czasu przed ślubem jest pierwsza spowiedź, bo my jeszcze nie byliśmy zanieść dokumentów do kościoła i nie mam pojęcia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rita131
bywalec
bywalec


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdziuniaaa napisał:
Ja mam pytanko:
Ile czasu przed ślubem jest pierwsza spowiedź, bo my jeszcze nie byliśmy zanieść dokumentów do kościoła i nie mam pojęcia.


Z tego co się orientuję nie ma określonego czasu do kiedy trzeba iść na pierwszą spowiedź przedślubną
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group