Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

spowiedź przedślubna - karteczki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
jak się kocha swoją rodzinę to ciężko tez ich zawieść w tej sprawie ...

a jak się nie zwraca uwagi naich zdanie to się ich nie kocha?? Cool moim zdaniem po prostu żyje się własnym życiem i podejmuje decyzje biorąc pod uwage to czego samemu się chce. ale albo ma się cukierek, albo ma się pięć groszy.... żeby potem się tylko nie okazało, że dla spokoju rodziny podejmujemy coraz wiecej decyzji dla nich, a nie dla siebie.... nasi mają szczęście, ze dla nas ślub kościelny jest czymś naturalnym i sam cywilny nam nie wystarczy Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o wszystkim należy dyskutować i przy tym nie dać się stłamsić, to prawda Wink
trzeba jednak też pamiętać, że na świecie nie jest się samotną, samowystarczalną wyspą Wink Wszystko jest dobre, ale w rozsądnych dawkach i czasem potrzebny jest kompromis... i w małżeństwie i z rodziną. Kompromis jest naprawdę dobry, kiedy w czymś ustępujesz ale w gruncie rzeczy nie tracisz w nim siebie.
A kościelny dla nas osobiście też ma znaczenie, więc tak czy inaczej byśmy wzięli Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla nas znaczenie ma po prostu ślub. Czy w USC czy w kościele, czy w cerkwii, whatever. Więc mogłam spokojnie nie smucić mojej Rodziny, a K swojej. Zresztą, że zacytuję: "o ile to możliwe/bez wyrzekania się siebie/bądź na dobrej stopie ze wszystkimi" (desiderata). I o to chodzi:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja lubię kompromisy (z Jackiem, z nikim wiecej) i lubię żyć ludźmi w zgodzie, ale jak Boga kocham - zapowiedziałam, że w kwestii ślubu nikogo sluchać nie będziemy Smile nasze rodziny są takie, ze jak dasz im palec będą chcieli całą rękę. więc lepiej niech nie mają złudzeń. ślub to dla mnie zbyt poważna sprawa, by tak bardzo przejmowac się tym czego rodzice by oczekiwali. i tak są trochę źli odkad dowiedzieli się, ze mamy zamiar pobrać się u Jacka, a nie u mnie. dla nich to nie do pomyślenia Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
nasze rodziny są takie, ze jak dasz im palec będą chcieli całą rękę

Nasze na szczęście nie:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

melassa napisał:
MissIndependent napisał:
nasze rodziny są takie, ze jak dasz im palec będą chcieli całą rękę

Nasze na szczęście nie:)


u mnie jest tak jak u Miss lol
ale ślub jest zbyt ważną rzeczą żeby miały decydować postronne osoby (patrz: ktoś inny niż ja i On język ) więc będzie batalia o kilka spraw język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, u mnie też. batalia o kościół (z Jackiem, bo mój mi się jednak bardziej podoba i nie mamy cennika, a z rodzicami tak dla zasady, bo za bardzo próbują się wtrącić, a to powinna być NASZA decyzja), o dj'a, o czerwone róże (moja mama sądzi, zesąstaromodne i ogólnie passe, a ja je uwielbiam), o suknię (mama i teściowa nie uznają dekoltów)... ale jako, że my płacimy za wesele to rodzice mogą sobie tylko pogadać, i tak nic nie wskórają Cool oni sobie pogadają, a my nasłuchamy się jak świnie grzmotu Rolling Eyes

dobra, dobra, to nie o tym temat, no! faja sio do tematu o rodzicach albo tym podobnych Twisted Evil
_________________



Ostatnio zmieniony przez MissIndependent dnia Czw 9 Lip 2009, 21:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
więc będzie batalia o kilka spraw język

U nas na szczęście wiadomo, kto ma ostatnie słowo: MY (czyli, zgodnie z Jego słowami "tak będzie jak zechcesz"- ja:P). I jak ktoś spróbuje to podważyć to już ja się nie dam:P
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Sob 25 Lip 2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie pisałam, nie mam czasu na forum, ale chciałam napisać, że już po 1 spowiedzi Very Happy, Odbyła się ona zaraz po daniu na zapowiedzi, tak jak pisało na karteczce, nie było wcale strasznie, normalna spowiedź, tylko , że ksiądz trochę rozmawiał, a że byłam u spowiedzi dwa tygodnie wcześniej to za dużo grzechów nie miałam uśmiech , tyle, że ksiądz przy spisywaniu protokołu wspomniał, że to ma być taka generalna jednak spowiedź, przygotowałam się solidniej niż zawsze i se pogadaliśmy z księdzem, bardzo ładną naukę mi powiedział Smile . Mój T. nie był 3 miesiące u spowiedzi, i ze względu na swą pracę opuszczał kilka niedzielnych mszy, i ksiądz też ładnie mu pogadał, że Bóg go potrzebuje, że będzie mężem, potem ojcem,ma dawać przykład ogólnie jesteśmy ze spowiedzi bardzo zadowoleni Smile . A z seksu się spowiadałam, a T. z seksu i stosowania antykoncepcji, no co on używa nie ja Very Happy haha Very Happy to taka sprytność, ale prawda i chyba nie zatajenie Very Happy .

Przed 2 przedślubną spowiedzią na pewno jeszcze raz , do spowiedzi pójdę, dla mnie to normalne, że się chodzi do spowiedzi, do kościoła itd. Nie bulwersują mnie karteczki, pewnie gdyby ich nie było połowa ludzi by nie poszła, choć powinni iść co chcą i dla których Bóg, KK, i ksiądz to coś w życiu ważnego i szanowanego, a nie wyłączanie Bóg tak , ksiądz nie. Wierzący niepraktykujący-nie ma takiego czegoś! Nikt się pewnie ze mną nie zgodzi, ale takie jet moje zdanie. Wiem, że są księża okropni, miałam jednego takiego proboszcza przez 2 lata, który mnie strasznie zraził, ale chodziłam wtedy do innego kościoła, dla chcącego nic trudnego.

Zgadzam z Wami że głupie jest, że antykoncepcja jest dla Kościoła czymś złym, fakt, jest to zabijanie życia, póki co nie stosuje,tylko gumki, ale to T. oczko ) ale wiem, że pewnie po pierwszym czy drugim dziecku będę z hormonków korzystać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob 25 Lip 2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale nie każda antykoncepcja to zabijanie. Gumki- nie. Tabletki też nie, one nie dopuszczają do połączenia jajeczka i plemnika. I tyle. Moim zdaniem nie ma o co robić rabanu...
A karteczki mnie wkurzają. Nie mam siedmiu lat, żeby trzeba było mnie pilnowaćwykrzyknik!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group