Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

spowiedź przedślubna - karteczki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
w takim przypadku weźmiesz cudowny ślub cywilny!

taaaak... ja bym chciała, on by chciał. Ale nie zapominajmy o naszych rodzinach. Ja ślub kościelny biorę tylko i wyłącznie dla nich- nie chcę łamać im serca. I tyle.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie boisz się, że najbardziej będzie zadowolona rodzina, a nie wy??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ja tak czy owak bardzo chcę tego ślubu. Gdzie on się odbędzie- jest mi za jedno. Wesele jest po naszemu, samochód, muzyka, żarcie i cała reszta- niech chociaż kościół mająjęzyk
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest w sumie niesamowite, kiedy mówisz przysięgę w kościele... jak ktoś wierzy, to wtedy jest przed bogiem i to jest niesamowite Very Happy
chociaż tak naprawdę, skoro sypiamy ze sobą to po co ślub pytajnik ciężko to wyjaśnić, trochę to tradycja a trochę wyznanie miłości przed całym światem ... Very Happy
mimo że w gruncie rzeczy nie przestrzegasz przed ślubem tego co mówi kościół lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz:D Ja naprzykład wierzę w Boga. W KK jakby mniej, bo wydaje mi się, że gdzieś po drodze się pogubił. Ale Bóg istnieje- dowodów na to jest miliony, choćby to, w jaki sposób poluje wataha wilków. I ja w tym kościele powiem K "tak" zapraszając do tego także Boga. Nie wiem, kim On jest, gdzie jest, i tak dalej: ale może akurat w tym kościele będzie? Nie na zasadzie "to jest jedyny możliwy kościół, a reszta won do piekła", raczej "o, tu tez jesteście dzieciaki". Rozumiecie?uśmiech

A wiecie co jest dla mnie najfajniejsze w tym ślubie? To, że potem na legalu będziemy mogli mieszkać razem, żyć razem i nie będzie trzeba się nikomu tłumaczyć.

Poza tym ja CHCĘuśmiech i on chce:D
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatecznie to ślubu nie bierzesz dla tego co mówi kościół tylko dla siebie. i to nieważne czy to cywilny, czy kościelny. nie bierzesz go też dlatego by móc ze soba sypiać czy mieszkać, to nie jest jakaś furtka Rolling Eyes jeśli to ma być dopełnienie tradycji czy chęć zadowolenia rodziny.... Rolling Eyes trzeba być świadomym po co się bierze ślub i jakie są tego konsekwencje, nie chodzi o to czy zgadzacie się z kościołem w kwestii dzieci czy antykoncepcji, ale o to czym jest ślub dla dwojga ludzi i co on oznacza Smile

no ale to temat o spowiedzi....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 8 Lip 2009, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, ale offtop:)
Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam: w wyrażeniu "najfajniejsze" chcialam podkreślić, że nikt nie będzie się juz mógł czepiaćjęzyk To nie to samo co "najważniejsze"- najważniejsze w ślubie jest dla mnie to, że przyrzeknę mojemu K miłość, wierność- aż do śmieci- i on mi też- a potem tego przyrzeczenia oboje dotrzymamy:) Bo to przecież o to chodzi, nie o słowa, ale o czyny:D Przecież ślub to raptem początek:D

A co do spowiedzi... czytam blogi ślubne, różne fora i wynika jasno, że nie należy przesadzać ze stresem.
Ale karteczki nadal uważam za głupie Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie od kścioła skutecznie zniechęciło bierzmowanie, a dokładniej przygotowania do bierzmowania, gdzie to na msze chodziło się na "karteczki", do spowiedzi na"karteczki" a potem jeszcze Cie z tego rozliczali. Jaki to ma sens. Jak tylko się obierzmowałam moje wiizyty w kościele stały się bardzo żadkie.
Ślub kościelny biorę bo chcę, przysięga przed Bogiem jest dla mnie znacznie ważniejsza niż w USC.

Oprócz tego jakoś nie mam ochoty na późniejsze wytykanie nas palcami, wizyt księdza, który przekonuje nas do małżeństwa a przedewszystkim widoku moich babć jak im oświadczam, że nie wezme ślubu kościelnego. Może to nie są powody, którymi powinnam się kierować, ale dla mnie naprawdę ważne, kocham moje babcie i nie chcę ich tak zawieść.

A w ogóle to widzę, że mam podobne poglądy jak melassa
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak się kocha swoją rodzinę to ciężko tez ich zawieść w tej sprawie ... jasne, że ślub się bierze przede wszystkim dla siebie, ale widok np. rodziców, dla których sam ślub cywilny byłby ciosem, też byłby nie do zniesienia Sad Jasne, że gdyby mój Andrzej był buddystą czy muzłumaninem to byśmy wzięli tylko cywilny i tak byśmy żyli, bo miłość jest najważniejsza... ale skoro oboje możemy, to chcemy w kościele

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
jak się kocha swoją rodzinę to ciężko tez ich zawieść w tej sprawie...

O! Dokładnie:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group