Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mandragora napisał:
Kurcze, teraz to mnie nastraszyłyście hehe mieszkam ze swoim narzeczonym
żyjemy "po małżeńsku" i teraz co ? idąc do spowiedzi mam ściemniać bądz nie mówić tego o co nie pytają ? Wkurza mnie trochę rozbieżność co do podejścia księży w tej kwestii. I co to znaczy że nie da rozgrzeszenia [?] Pójde do innego kościoła i mi da bez problemu. No im to się już całkiem w tyłkach poprzewracało Exclamation


To ludziom się poprzewracało. Wszystko jest zapisane w Dekalogu. Jak ksiądz może rozgrzeszyć z czegoś, czego człowiek nie załuje? jednym z warunków spowiedzi jest żal za grzechy, inaczej spowiedź jest nieważna, a przyjęty sakrament - Komunia Św. - po świętokradzku. W katechizmie Kościoła Katolickiego jest zapisane, że życie z drugą osobą przed ślubem to ciężki grzech i człowiek jest wtedy wyłączony z mozliwości przyjmowania sakramentów. Nie ś małżeństwem, a żyją już jak małżeństwo...

Jeśli księża mają różne podejście to tylko ze względu na to, że mają też tak jak każdy człowiek różną wrażliwość serca, a poza tym samui indywidualnie muszą ocenić czy ktoś za grzech żałuje czy nie.

Jeśli komuś się takie zasady nie podobają to nie musi być wierzącym, nikt go do tego nie zmusza. Nie podoba mi się tylko, że tworzy się w dzisiejsztych czasach taka pseudo - wiara: komunię przyjmować TAK, Wigilię obchodzić TAK, ale już ZA aborcją, ZA eutanazją, ZA życiem przed ślubem... a do tego naprawdę nikt nie zmusza... można tylko zachęcać.
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
jak dla mnie na spowiedzi wyznaje sie to co cie gryzie,gnebi.Rzeczy ktore sie zle zrobilo i ma sie tego poczucie, ludzie ktorych sie skrzywdzilo i teraz sie zaluje.Czego na spowiedzi nie mowisz najwyrazniej cie w duszy nie boli. Jak dla mnie ksiadz nie powinien sie drobiazgowo wypytywac o inne rzeczy tylko porozmawiac ze mna o tym co mu wyznaje. Z reszta najwyrazniej dobrze sie czuje skoro tego nie wyznaje.Wpedzanie mnie w poczucie winy/grzechu nie jest dobrym pomyslem. No ale to tylko moje naiwne pojecie o spowiedzi. lol


Otóż mylisz się, bo zadaniem każdego chrześcijanina jest coraz dokładniejsze poznawanie swoich grzechów, ciągłe doskonalenie się, dążenie do świętości, ciągły rozwój...jeśli się tego nie czyni to jest też grzech. Postępując tak jak Ty to robisz człowiek "spłyca" poczucie winy, przyznaje się tylko do tego do czego mu wygodnie, a na inne zamyka oczy. A nie tego Jezus wymaga od swoich wiernych. Tylko Prawdy. Jak to zawsze mawiał, Prawda Was wyzwoli.
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Botica napisał:
Właśnie zaczełam się rozgladać za innym kościołem... To chyba najlepsze wyjście lol ale wbić się do spowiedzi przed bierzmowaniem w naszej parafii kiedy dzieciaki będą się spowiadały... Może jak bedzie dużo ludzi to będzie sie streszczałpytajnik? Kurcze boję się jak dziecko lol


A nie masz takiego poczucia, że spowiadasz się przed Bogiem, a to, że chcesz przejść przez spowiedź jak "najmniej boleśnie", poprzez wykrtęty, to wszystko Bóg widzi? przecież nie idziesz się spowiadać księdzu!wykrzyknik to nie jemu zależy na Twoim życiu, ale Bogu. A On i tak wszystko widzi z góry, zna każdą Twoją myśl uśmiech
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
Jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby się skupił na innych grzechach... Choćbym ich bardzo dużo wymieniła... Z antykoncepcji się nie spowiadałam więc to pomijam


Czyli zataiłaś grzech, który zgodnie z nauką Koscioła jest ciężkim grzechem... spowiedź jest wtedy nieważna.

Dziewczyny, naprawdę Was nikt nie zmusza do ślubu kościelnego uśmiech jak nie czujecie się dobrze w wierze katolickiej to możecie wziąć tylko ślub cywilny - po co tyle kłamstwa? i to okłamujecie same siebie, bo to jest życie w podwójnym świecie - wiem, że coś jest niedobre, ale i tak to robię, bo łatwiej mi się z tym żyję. A Bóg naprawdę wszystko widzi uśmiech przed Sądem Ostatecznym nie pójdziecie do "innego = lightowego księdza" uśmiech będzie tylko Jeden, Najwyższy Kapłan....
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

__Lara napisał:
Be@tka napisał:
Jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby się skupił na innych grzechach... Choćbym ich bardzo dużo wymieniła... Z antykoncepcji się nie spowiadałam więc to pomijam


Czyli zataiłaś grzech, który zgodnie z nauką Koscioła jest ciężkim grzechem... spowiedź jest wtedy nieważna.

Dziewczyny, naprawdę Was nikt nie zmusza do ślubu kościelnego uśmiech jak nie czujecie się dobrze w wierze katolickiej to możecie wziąć tylko ślub cywilny - po co tyle kłamstwa? i to okłamujecie same siebie, bo to jest życie w podwójnym świecie - wiem, że coś jest niedobre, ale i tak to robię, bo łatwiej mi się z tym żyję. A Bóg naprawdę wszystko widzi uśmiech przed Sądem Ostatecznym nie pójdziecie do "innego = lightowego księdza" uśmiech będzie tylko Jeden, Najwyższy Kapłan....


P.S. biała suknia też do czegoś zobowiązuje = to symbol czystości oczko
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Pią 12 Cze 2009, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara, mnie ta masowa biel w kościele też bawi język , ale nic nie poradzisz, że taka jest 'tradycja' Wink Wink
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 12 Cze 2009, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie biel do niczego nie zobowiazuje, a stan mojego dziewictwa to ostatecznie sprawa tylko mojego sumienia.

ludzie wierzący w Boga chcą wziać ślub koscielny i ślubowac przed Bogiem. a to, ze nam się pewne sprawy w kosciele nie podobają to zwykła ludzka rzecz. jeśli dziewczyny chcą rzeczywiście coś zataić to sprawa ich sumienia. ja z tego czy chcę mieć dzieci czy nie, kiedy i w jaki sposób będę ciaży unikać też się nikomu spowiadać nie bedę i też biorę to na własne sumienie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pią 12 Cze 2009, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że kolejny wątek się rozwija, gdzie sprawa spowiedzi i kościoła wywołuje mocną dyskusję Smile

Ja się przed spowiedzią też bardzo denerwowałam, z kibla nie wychodziłam, ale w końcu się udało Smile

Ciekawe jak tam Twoja spowiedź- Botica ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Pią 12 Cze 2009, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
mnie biel do niczego nie zobowiazuje, a stan mojego dziewictwa to ostatecznie sprawa tylko mojego sumienia.

ludzie wierzący w Boga chcą wziać ślub koscielny i ślubowac przed Bogiem. a to, ze nam się pewne sprawy w kosciele nie podobają to zwykła ludzka rzecz. jeśli dziewczyny chcą rzeczywiście coś zataić to sprawa ich sumienia. ja z tego czy chcę mieć dzieci czy nie, kiedy i w jaki sposób będę ciaży unikać też się nikomu spowiadać nie bedę i też biorę to na własne sumienie.


Nie zobowiązuje, ale to symbol, a symbol niesie określone wartości oczko

Oczywiście, że to sprawa Twojego sumienia, ale biel zawsze była symbolem niewinności i dziewictwa, tak jak czerń jest symbole ( w naszym kręgu kulturowym) symbolem żałoby oczko

Nie podobają się pewne sprawy w kościele - bo pewnie jest tak jak wyczytałam w książce ks. Knotza ostatnio - każdy jest na innym poziomie rozwoju duchowego uśmiech krok naprzód robimy wtedy gdy nauka Kościoła to dla nas autorytet moralny, a jeszcze następny to kierowanie się nauką Kościoła jako zasadami moralnymi w życiu uśmiech każdy musi do tego widocznie dojrzeć w swoim czasie...

Wiem, że to sprawa ich sumienia... tylko przykre jest to, że podchodzą w ten sposób do spowiedzi, a potem ślubują przed Bogiem...
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Pią 12 Cze 2009, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korek napisał:
Lara, mnie ta masowa biel w kościele też bawi język , ale nic nie poradzisz, że taka jest 'tradycja' Wink Wink


Nom... oczko widzisz uśmiech ale tradycją było też kiedyś "brak seksu przed ślubem: uśmiech a ludzie sobie poszli na skróty.. tzn. wybrali wszystko to co jest przyjemne i ładne: seks + biała suknia... szkoda.
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 7 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group