Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie, wierz mi... ja już to wszystko słyszałam i się spierałam swego czasu na ten temat na forum typowo chrześcijanskim. nie wygrasz. nawet nie zaczynaj. nie do wszystkich dociera, że jeśli do owulacji nie dojdzie - nie dojdze do zapłodnienia; jeśli nie dojdzie do zapłodnienia - nie ma poronienia. inna sprawa, że dla Koscioła pigułka ma działanie wczesnoporonne, bo nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej. ale znowu...nie ma owulacji - nie ma co zapładniać. a przy odpowiednio stosowanej antykoncepcji, braniu pigułek wtedy kiedy trzeba - owulacja nie występuje. a broń Boże, powiedzieć coś o tym, ze pigułka hormonalna ma swoje zalety, broń Boże powiedzieć, ze człowiek stosujący antykoncepcję nie jest tak zły i zepsuty jak to przedstawia KK. ja wiem, ze są zwolennicy NPRu, dobrze, jest spoko i jest bardzo przydatny i rzeczywiscie naturalny, ale nie dla każdego jest dobrą metodą. Kosciół tego nie widzi albo nie chce zobaczyć. bo nie może być inaczej niż to KK przedstawia. nie nabijam się, dziewczyny, I paint it like I see it.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze są i będą zdania na ten temat podzielone. Mi się tylko nie podoba to że jeśli coś jest wbrew naukom Kościoła - to od razu jest złe. Na temat Kościoła mam swoje zdanie i nie jest zwolenniczką wielu jego głoszonym 'tezom'. Ja sama chciałam stosować tabletki anty. ale mój narzeczony nie chce- ja jednak widzę w tym również plusy- i tak po ślubie pójde do gina po tabletki. A od 4 lat nie zabezpieczamy się - kalendarzyk małżenski.

Człowiek ma zawsze jakieś opory dopóki czegoś nie spróbuje. Mi też na naukach mówili jakie to tabletki są złe- a teraz proszę pomyśleć z drugiej strony. Ktoś nie stosuje żadnej antykoncepcji a nie zna organizmu itp. to ilez on by miał dzieci jużpytajnik I co dalej aborcja czy oddanie dziecka?? hępytajnik
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja sama chciałam stosować tabletki anty. ale mój narzeczony nie chce


A dlaczego nie chce? Zresztą to nie on będzie w ciązy w razie czego Rolling Eyes w takiej kwestii to wg mnie powinna być Twoja decyzja. Inna sprawa jeśli o gumki chodzi... No chyba że chcecie już dziecka i się nie zabezpieczacie oczko A i jeszcze jedno? Co za sens się nie zabezpieczać przed ślubem i zacząc po ślubie? Nie pytam złośliwie tylko się tak nad tym zastanawiam.
A co do Twojej spowiedzi to jakbym zauważyła, że ksiądz jest taki a nie inny i by mnie zaczął jechać to chyba bym wyszła. Bo co innego tłumaczyć, a co innego od razu uważać za k***
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
Cytat:
Ja sama chciałam stosować tabletki anty. ale mój narzeczony nie chce


A dlaczego nie chce? Zresztą to nie on będzie w ciązy w razie czego Rolling Eyes w takiej kwestii to wg mnie powinna być Twoja decyzja. Inna sprawa jeśli o gumki chodzi... No chyba że chcecie już dziecka i się nie zabezpieczacie oczko A i jeszcze jedno? Co za sens się nie zabezpieczać przed ślubem i zacząc po ślubie? Nie pytam złośliwie tylko się tak nad tym zastanawiam.
A co do Twojej spowiedzi to jakbym zauważyła, że ksiądz jest taki a nie inny i by mnie zaczął jechać to chyba bym wyszła. Bo co innego tłumaczyć, a co innego od razu uważać za k***



Mój narzeczony nie chce żebym stosowała anty bo boi się że potem będę mieć problemy z zajściem w ciąże, no i to co wyżej dziewczyny pisały. W tej kwestii uważam ze on jak i ja mamy coś do powiedzenia- to wspólna decyzja. Moim największym argumentem żeby brać tabletki to są moje problemy z cerą. No ale zobaczymy teraz może tak piszę a kto to wie co będzie po ślubie



A co do spowiedzi nie wiem czy bym potrafiła od tak odejść od konfesjonału... Trudno stało się. Nigdy więcej klasztor nigdy więcej stary ksiądz nigdy więcej I spowiedź przedślubna.
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No myślę, że już więcej pierwszej przedślubnej spowiedzi nie będziesz miała język

U nas w parafii (tzn tam gdzie będziemy brać ślub) ma być nowy wikary, który z tego co mówili ma 27 lat Very Happy to może się do niego wybiorę? Pewnie ma całkiem inne podejście do tych spraw...

Oki rozumiem. A czy te tabletki chcesz rzeczywiście brać żeby poprawić cerę czy między innymi dlatego? Cool
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
No myślę, że już więcej pierwszej przedślubnej spowiedzi nie będziesz miała język

U nas w parafii (tzn tam gdzie będziemy brać ślub) ma być nowy wikary, który z tego co mówili ma 27 lat Very Happy to może się do niego wybiorę? Pewnie ma całkiem inne podejście do tych spraw...

Oki rozumiem. A czy te tabletki chcesz rzeczywiście brać żeby poprawić cerę czy między innymi dlatego? Cool


Jeśli mam być szczera to zależy mi na poprawie cery. Nic innego mnie do tabletek nie ciągnie.
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lady87 napisał:
Mi się tylko nie podoba to że jeśli coś jest wbrew naukom Kościoła - to od razu jest złe.

mi się nie podoba dokładnie to samo....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
Sadie, wierz mi... ja już to wszystko słyszałam i się spierałam swego czasu na ten temat na forum typowo chrześcijanskim. nie wygrasz. nawet nie zaczynaj. nie do wszystkich dociera, że jeśli do owulacji nie dojdzie - nie dojdze do zapłodnienia; jeśli nie dojdzie do zapłodnienia - nie ma poronienia. inna sprawa, że dla Koscioła pigułka ma działanie wczesnoporonne, bo nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej. ale znowu...nie ma owulacji - nie ma co zapładniać. a przy odpowiednio stosowanej antykoncepcji, braniu pigułek wtedy kiedy trzeba - owulacja nie występuje. a broń Boże, powiedzieć coś o tym, ze pigułka hormonalna ma swoje zalety, broń Boże powiedzieć, ze człowiek stosujący antykoncepcję nie jest tak zły i zepsuty jak to przedstawia KK. ja wiem, ze są zwolennicy NPRu, dobrze, jest spoko i jest bardzo przydatny i rzeczywiscie naturalny, ale nie dla każdego jest dobrą metodą. Kosciół tego nie widzi albo nie chce zobaczyć. bo nie może być inaczej niż to KK przedstawia. nie nabijam się, dziewczyny, I paint it like I see it.




ja wiem ze nie wygram ale w moich oczach jest 1:0 dla mnie bo strona KK nie jest w stanie przedstawic mi naukowych dowodow na poparcie swoich wypowiedzi Very Happy a czyjegos prywatnego zdania za wyrocznie nie wezme. Fajnie jest tak naukowo sprowadzic do parteru Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 30 Cze 2009, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko szkoda, ze to wszystko jest jak walenie grochem o ścianę. to powoli staje się nudne...

kupiłam ostatnio ksiażke o antykoncepcji. nie wychwala antykoncepcji pod niebiosa, żeby nikt nie zarzucił nie wiadomo czego, przedstawia plusy i minusy tak antykoncepcji jak i NPRu (i jest to obiektywna ocena) i jak co stosować. co napisali o NPRze?? m.in. "Nie jest to metoda przeznaczona dla kobiet przepracowanych czy żyjących w ciażgłym stresie - jak wspomniano wcześniej, są to czynniki, które mogą zafałszować pomiar temperatury." oraz "Nie powinny jej stosować kobiety, które mają skłonność do częstych infekcji dróg rodnych - towarzyszące chorobom upłąwy moga zastać odebrane jako śluz płodny." więc co, nie chcę mieć dziecka (teraz), z jakichś powodów nie mogę stosować NPRu, nie czuję sie z tym pewnie i co mam zrobićpytajnik stosuję np. gumki, z tego samego powodu co ludzie, którzy stosują NPR, efekt ten sam i czemu mam taki kłopot z rozgrzeszeniem??

hmm... czy to aby na pewno o tym temat?? faja

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto 30 Cze 2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lady87, moje współczucie Shocked trzymaj się na następnej spowiedzi!
Sadie, dzięki za cudny artykuł język powinnam go pokazać tym, którzy w imieniu KK głupoty gadali i za co dostałam 'ochrzan' od jakiegoś nawiedzonego gostka na tym forum Evil or Very Mad
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 10 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group