Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby coś poszło nie tak to na początku bym żałowała, że poszło nie tak. Ale z drugiej strony gdyby dopiero po ślubie miało pójść coś nie tak w kwestii wspólnego mieszkanie, i miałoby się okazać, że to nie tak sobie wyobrażałam, że jednak 24h pod jednym dachem nie umiem z nim wytrzymać... Chyba jednak lepiej to sprawdzić przed ślubem...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a trzeba miec jakies pokwitowanie tego ze sie bylo u spowiedzi przedslubnej? (zarowno tej pierwszej jak i tej drugiej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rita131
bywalec
bywalec


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jak pójdziemy spisywać protokół przedślubny dostaniemy od księdza karteczke. Przed spowiedzia trzeba powiedziec księdzu że to spowiedź przedslubna i on się podpisuje a tej karteczce.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
a trzeba miec jakies pokwitowanie tego ze sie bylo u spowiedzi przedslubnej? (zarowno tej pierwszej jak i tej drugiej)


trzeba.jest tam data i podpis,czasem pieczątka.my akurat mamy na to miejsce na karteczkach z naum i poradni, ale czesto tak jak napisała rita131 karteczki dostaje sie przy protokole.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandragora
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Rumia k/Gdyni

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, teraz to mnie nastraszyłyście hehe mieszkam ze swoim narzeczonym
żyjemy "po małżeńsku" i teraz co ? idąc do spowiedzi mam ściemniać bądz nie mówić tego o co nie pytają ? Wkurza mnie trochę rozbieżność co do podejścia księży w tej kwestii. I co to znaczy że nie da rozgrzeszenia [?] Pójde do innego kościoła i mi da bez problemu. No im to się już całkiem w tyłkach poprzewracało Exclamation
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja karteczkę dostałam jak protokół spisywałąm. Teraz na dniach wybieram się do pierwszej spowiedzi... Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy pierwsza spowiedz polaczona ze spowiedzia przed moim bierzmowaniem- G. jest moim swiadkiem, wiec ksiadz (z innej parafii, tam gdzie mam bierzmowanie) nam podpowiedzial, zeby zrobic 2w1 i przy spowiedzi przed bierzmowaniem podsunac od razu karteczke na przedslubna uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mandragora zawsze możesz 9jak już pisałyśmy) miec jedną spowiedź przedślubną. Bo ja też mieszkam z narzeczonym i jak byliśmy u spowiedzi przed świętami (w różnych miejscach) to mi ksiądz tłumaczył że nie możemy razem mieszkać i żeby to jak najszybciej zakończyć (rozgrzeszenie dostałam oczko ) a jego w ogóle o nic nie pytał... Więc ja mówię. A jak trafię na takiego co mi rozgrzeszenia nie da to poczekam do spowiedzi przedślubnej i wtedy dostanę.
nie mam zamiaru płacić za dwa mieszkania z tego powodu że kościół nie pozwala razem mieszkać...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh ja na księży nie mogę narzekać, u mnie ksiądz przy spisywaniu protokołu dał nam karteczki do spowiedzi i od razu wypisał zaliczoną jedną spowiedź bez spowiedzi Very Happy to została tylko jedna uśmiech
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandragora
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Rumia k/Gdyni

PostWysłany: Czw 7 Maj 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh a wyprowadzenie sie od narzeczonego było w ramach pokuty pytajnik język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 80, 81, 82  Następny
Strona 2 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group