Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czy trudno i jak długo czekać?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 9 Paź 2009, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj maz jest po anulowaniu poprzedniego zwiazku. Trwalo to ponad dwa lata, bylo bardzo kosztowne, ale sie oplacilo.
Nie jest tak latwo anulowac slub koscielny, moj mial dobrego adwokata (adwokat z Sacra Rota- nie wiem , jak to sie nazywa w Pl) , anulowano mu zwiazek, poniewaz powiedzial, ze z osoba , ktora byl w zwiazku nie chcial i nie czul sie gotowy miec dzieci.
Ale anulowanie malzenstwa to tylko czesc procedury. Poniewaz po tym , jak zostaje anulowany zwiazek malzenski dostaje sie zakaz wchodzenia w nowy zwiazek. Dopiero nalezy podejsc do adwokata, lub jak w naszym przypadku , bezposrednio do Wikariatu, i po rozmowie, przedstawieniu odpowiedniej dokumentacji, uiszczeniu odpowiedniej oplaty, spisaniu czegos w rodzaju "protokolu" z osoba, z ktora zamierza sie znowu wstapic w zwiazek malzenski (wymieniona tam z imienia i nazwiska), uzyskuje sie odwolanie zakazu wstepowania w ponowny zwiazek malzenski. I dopiero wowczas mozna zaczac klasyczne praktyki przez slubem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 10 Paź 2009, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale podobno nie zawsze się ten zakaz dostaje?? tak syszałam, że można go dostać albo i nie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bonsay
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Mazury

PostWysłany: Wto 29 Gru 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj kolega stara się o rozwód już ponad 3 lata.. dużo nerwów. pieniędzy i cierpliwości potrzeba i przede wszystkim dobry powód - zdrada malżonka, choroba psychiczna, zatajona bezpłodność itp..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 29 Gru 2009, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy zdrada małżonka jako taka, sama w sobie, jest aby na pewno wystarczającym powodem do stwierdzenia niewaznosci małżeństwa??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 29 Gru 2009, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to nie jest wystarczający powód.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 30 Gru 2009, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale chyba ułatwia sprawę, bo wiadomo z czyjej winy nastąpił rozkład małżeństwa. Kto zdradził to jego wina i powinien zachowac chociaż resztki godności i nie wykłócać się w sądzie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 30 Gru 2009, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ułatwić sprawę może, ale nie można iść do księdza i stwierdzić "on/ona mnie zdradziła, wiec ja chcę unieważnienia małżeństwa". to nie powód. ale być może notoryczne zdrady mogą świadczyć o tym, że współmałzonek nie był i niejest w stanie wypełniać obowiązków małżeńskich albo obiecał coś, czego dotrzymać wcale nie miał zamiaru i wtedy jest już podstawa do wystąpienia o stwierdzenie nieważnosci małzeństwa. tak przynajmniej gdzieś czytałam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 30 Gru 2009, 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są wszystko bardzo indywidualne i bardzo delikatne kwestie, a samo unieważnienie małżeństwa ciągnie się długi czas, to są straszne procedury. W wypadku nawet notorycznych zdrad zawsze szuka się ich przyczyn, co jest bolesne dla tej drugiej osoby. Bo temu co zdradzał najczęściej to "wisi".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 30 Gru 2009, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jestem czepialska, ale nie ma "unieważnienia małżeństwa" tylko jest "stwierdzenie nieważności". oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 30 Gru 2009, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszystkie o tym samym myślałyśmy, a dobór słów tu nie ma znaczenia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group