Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Slub z Anglikiem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 15 Cze 2009, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałam o tym że w rzymskokatolickim nieważny wtedy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 15 Cze 2009, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korek pewnie ma racje. Jeden Bog, podobny kosciol, niewielka roznica w tym kto jest glowa i juz slub niewazny. czyli z punktu widzenia jednego kosciola jest ok a z punktu drugiego juz grzech. I teraz badz tu madry i wiedz kiedy zle robisz zwlaszcza jak sumienie ci mowi ze wcale zle nie robisz lol
Coraz bardziej dochodze do wniosku ze kosciol to jedna wielka bzdura. Sensu za grosz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 15 Cze 2009, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz to księżom to już burę byś dostała
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agangua
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: UK

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Czytam Wasze wypowiedzi ale i tak jestem zagubiona i przerazona uśmiech

Moj narzeczony jest Anglikiem. Nie zostal wychowany w zadnej wierze i nie byl chrzczony. Oboje mieszkamy w UK, ale chcemy wziac slub mieszany w Polsce.

Na razie jestem przerazona iloscia dokumentow, tlumaczen itp. Dodatkowo mam wrazenie, ze kilka razy bede musiala przyjezdzac osobiscie do Polski przed i po slubie by pozalatwiac wszystkie dokumenty!

Czy ktoras z Was ma doswiadczenia w organizowaniu slubu na odleglosc? Do tego z nieochrzczonym obcokrajowcem uśmiech ? Bede wdzieczna za kazda wskazowke.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doświadczenia może nie mam w załatwianiu ślubu z obcokrajowcem, ale na moje oko powinniście zacząć od załatwienia chrztu i bierzmowania na samym początku, a dopiero później zabierać się za załatwianie ślubu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jeżeli chcą wziąć ślub mieszany, to ani chrzest ani bierzmowanie w przypadku partnera nie będą konieczne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi8_9 napisał:
Doświadczenia może nie mam w załatwianiu ślubu z obcokrajowcem, ale na moje oko powinniście zacząć od załatwienia chrztu i bierzmowania na samym początku, a dopiero później zabierać się za załatwianie ślubu uśmiech

ale po cóż, skoro do żadnego Kościoła pan młody nie należy i wychowywany w wierze nie był? Że niby taka łaska wiary na niego z sufitu spłynęła? Załatwiać dla załatwienia papierka? Nawet mnie mdli od takiego zakłamania, a nawet wierząca nie jestem.

Jedna z osób może do KK nie należać, i w niczym to slubowi kościelnemu przeszkadzać nie będzie, są na to odpowiednie procedury oczko
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o chrzest to tylko wypadku gdyby chcieli wziąć ślub kościelny, bo nigdzie nie była mowa jaki ślub planują , ale w wypowiedzi agangua
pojawia się nacisk na to że narzeczony jest nie ochrzczony Rolling Eyes
Więc kto wie czego oni chcą?

A co do tych procedur to jestem ciekawa jakie one są ?bo pierwszy raz o czymś takim słyszę Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi8_9 napisał:
Jeśli chodzi o chrzest to tylko wypadku gdyby chcieli wziąć ślub kościelny, bo nigdzie nie była mowa jaki ślub planują , ale w wypowiedzi agangua
pojawia się nacisk na to że narzeczony jest nie ochrzczony Rolling Eyes
Więc kto wie czego oni chcą?

A co do tych procedur to jestem ciekawa jakie one są ?bo pierwszy raz o czymś takim słyszę Rolling Eyes

To własnie to o czym pisze agangua, i co wielokrotnie przewijało się w tym wątku: ślub "mieszany" czyli ślub w którym jedna osoba należy do Kościoła Katolickiego, a druga jest innej wiary lub w ogóle niewierząca.

Nikt wtedy nie zmusza niewierzącego do "załatwiania" chrztu czy innych sakramentów. Wystarczy zobowiązanie, że taka osoba nie będzie odwodziła wierzącej od życia w wierze, dzieci zostaną ochrzczone i wychowane zgodnie z KK, etc. Ślub odbywa się w kościele i wygląda zupełnie jak "normalny", po prostu strona niewierząca nie wypowiada przysięgi do końca, pomija się ten fragment o boskiej pomocy.
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli co mówi w przysiędze osoba niewierząca? Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group