Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Slub z Anglikiem
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanka
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Harlington

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 9:11    Temat postu: Slub z Anglikiem Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktos na forum kto poslubil Anglika ;D jesli tak to chcialabym sie dowiedziec jakich potrzebujemy dokumentow itd. Moj narzeczony byl chrzczony ale nie mial komunii ani bierzmowania-czy trzeba i mozna to jakos uzupelnic? Chcemy sie pobrac w Polsce, mieszkamy w Anglii-bardzo mi na tym zalezy! Pomozcie , z gory dzieki Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja poslubiam Anglika i w glowe zachodze czemu slub w Polsce chcecie..? Jak przez nauki przedmalzenskie przejdziecie?Czy ksiadz wam je zaliczy jesli on nie rozumie slowa po polsku?Chyba ze rozumie to wtedy nie ma problemu.W Anglii nie potrzebujecie zadnych dokumentow.Tylko chyba 3 razy na mszy byc w kosciele i to wszystko.Czyz nie byloby latwiej?Cywilny czy koscielny bierzesz?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joanka
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Harlington

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi byc w Polsce ;DDD i to koscielny a nauki to mozna jakos przetlumaczyc?? Bede tlumaczyla hahah albo znajde polskiego ksiedza, ktory mowi po angielsku xxx co wy na to? czy to zly pomysl?pytajnik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze mozesz mniec trudno, poza tym nauki nie sa indywidualne tylko dla kilku, a czasami kilkunastu par. Kiedy chcecie sie pobrac? Uwzgledniacie fakt ze moze troche potrwac zalatwianie tych wszytskich formalnosci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to faktycznie troche potrwa ponieważ ksiądz nie da mu ślubu bez komuni i bierzmowania, a to niestety trochę trwa nic więcej nie potrafię pomóc
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanka napisał:
Musi byc w Polsce ;DDD i to koscielny a nauki to mozna jakos przetlumaczyc?? Bede tlumaczyla hahah albo znajde polskiego ksiedza, ktory mowi po angielsku xxx co wy na to? czy to zly pomysl?pytajnik


Pomysl dobry tylko dlugotrwaly.Zapytajcie o nauki tylko dla was.Indywidualnie.Wietrze duze problemy biorac pod uwage trudnosci jakie ksieza robia czysto polskim parom Rolling Eyes
Dlaczego ma byc koscielny w Polsce?Zwyczajnie ciekawa jestem.W Anglii tez moglbyscie miec koscielny z wielka pompa jesli byscie chcieli bez tych wszystkich klopotow.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joanka
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Harlington

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musi byc w Polsce juz ustalonexx nie przejmuje sie zbytnio formalnosciami bo przez to jakos przebrne uśmiech mam tylko nadzieje ze moj narzeczony bedzie mogl uzupelnic brak bierzmowania i komunii-nie wiecie czy musi to zrobic w Polsce czy w moze w Anglii? a nauki to wiem ze mozna indywidualnie zalatwiac bo siostra chodzila x dam znac jak bede wiedziec wiecej moze ulatwi to innym parom x
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 25 Mar 2009, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy w kosciele anglikanskim jest sakrament bierzmowania..?Wiem ze jest pierwsza komunia ale jak sie pytalam A o bierzmowanie to oczy robil i nie wiedzial o co mi chodzilo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 25 Mar 2009, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

on jest w ogóle katolikiem?? bo jeśli nie to możecie wziąc śłub jednostronny, w ten sposób on raczej nie bedzie musiał uzupełniać wielu rzeczy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Joanka
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Harlington

PostWysłany: Sro 25 Mar 2009, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byl chrzczony ale to tyle teraz jest niewierzacy...juz mam metlik w glowie... Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group