Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

co zamiast kwiatów .?!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mari_cruz
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 18

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 16:57    Temat postu: co zamiast kwiatów .?! Odpowiedz z cytatem

No właśnie , Chcecie od gości dostać bukiety kwiatów , czy być może planujecie COŚ zamiast kwiatów ... ? My po ślubie idziemy na nasze mieszkanko potrzebujemy wszystkich rzeczy potrzebnych do mieszkanka .tzn. takie drobne rzeczy jak kubki , Nie wiem czy aby napewno jest to dobry pomysł .Kuzyn bierze ślub w czerwcu i zamiast kawiatów chcą kupony lotka uśmiech ciekawy pomysł ...

A my i tak nadal myślimy , Czekam na wasze odpowiedzi


P.S. Jeżeli był juz ten temat , Z góry przepraszam ,
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często bywając na ślubach spotykam się z informacją na zaproszeniu,że para młoda nie chce kwiatów tylko np słodycze.
Uważam że to bardzo dobry pomysł. WY możecie napisać na zaproszeniu,że szukacie ciekawych elementów wystroju mieszkania,lub coś w podobnym stylu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast kwiatów jakieś rzeczy dla dzieci z domu dziecka, albo ostatnio popularne jest dawanie kupona lotka uśmiech

Ale wiecie, może powiem teraz jak moja babcia czy mama ale kwiaty dostaje się w dniu ślubu oraz na swoim pogrzebie. Ja miałam kwiaty na ślubie, parę mam zasuszonych bo były i są naparwdę piękne.
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest zbiórka na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.
http://www.mhd.org.pl/

Goście są o tym informowaniu w zaproszeniu (Ci co są zaproszeni na ślub i wesele). Spodziewamy się, że i tak dostaniemy jakieś kwiaty, gdyż goście do samego kościoła nie są informowani o zbiórce. W razie czego część kwiatów weźmiemy a część pozostawimy w kościele.

Na początku myśleliśmy o kuponach totka ale chcemy się z kimś podzielić naszą radością.

(...) Kochani Goście!
Cieszymy się, że będziecie z nami w tym dniu.
Jeśli pragniecie podarować nam kwiaty
to zamiast nich prosimy o datek,
który przekażemy dla podopiecznych
Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci (...)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no zbieranie pieniędzy na jakąś organizację ejst bardzo fajne!
spotkałam się jeszcze z czyms takim że zamiast kwiatów miały być przybory szkolne wszelkiego rodzaju dla jakiegoś domu dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pablo&Aga bardzo ładna inicjatywa uśmiech Jestem za uśmiech

Natomiast jeśli chodzi o pluszaki, przybory szkolne itp dla dzieci z domów dziecka... Wiecie, ja mam kontakt z takimi dziećmi i oni wcale nie są z tego zadowoleni. Wiem, że możecie mi nie wierzyć, ale takie domy mają często bogatych sponsorów i dostają ładne rzeczy i to z wyższych półek, więc takie zwykłe piórniki czy misie nie są dla nich rewelacją.

Nie moge powiedzieć, że tak jest wszędzie. Ale tak jest w domach w mojej okolicy. Zanim zdecydujecie sie na wpis w zaproszeniach, skontaktujcie się z dyrekcją domu dziecka, czy tam ktoś w ogóle bedzie czekał na Wasze podarunki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 napisał:
Pablo&Aga bardzo ładna inicjatywa uśmiech Jestem za uśmiech

Natomiast jeśli chodzi o pluszaki, przybory szkolne itp dla dzieci z domów dziecka... Wiecie, ja mam kontakt z takimi dziećmi i oni wcale nie są z tego zadowoleni. Wiem, że możecie mi nie wierzyć, ale takie domy mają często bogatych sponsorów i dostają ładne rzeczy i to z wyższych półek, więc takie zwykłe piórniki czy misie nie są dla nich rewelacją.

Nie moge powiedzieć, że tak jest wszędzie. Ale tak jest w domach w mojej okolicy. Zanim zdecydujecie sie na wpis w zaproszeniach, skontaktujcie się z dyrekcją domu dziecka, czy tam ktoś w ogóle bedzie czekał na Wasze podarunki.


To prawda. Ja sama pracuję na codzień z dzieciakami z domów dziecka czy samotnej matki, rzeczywiście nic im tam nie brakuje, w magazynach się piętrzy od zabawek i przyborów szkolnych.
Słyszałam natomiast o zbieraniu karm i puszek dla Schronisk dla zwierząt. Były gdzieś w internecie nawet wierszyki na ten temat. Może w pierwszym odczuciu nie wygląda to estetycznie, to jednak jest bardziej praktyczne.

**********
Znalezione w internecie:

Kochani Goscie!
Cieszymy sie, że bedziecie z nami w tym dniu.
Jesli pragniecie podarowac nam kwiaty to zamiast nich prosimy o karme dla zwierzat,
które przekażemy do Schroniska dla Psów w Celestynowie.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza formułka jest przerobiona właśnie z prośby o karmę dla schroniska.

Mój kuzyn jak brał ślub to prosił o maskotki ale miał problem z ich podarowaniem. W szpitalu ponoć robili chcecie, że nie są sterylne czy jakoś tak.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, czasem warto wcześniej zrobić rozeznanie po okolicy co komu będzie potrzebne. Bardzo często firmy w ramach darowizn (i pewnie sposobów na uniknięcie jakiś tam podatków), sponsorują zakupy do szpitali i domów dziecka. Ale to inna bajka - wiadomo skąd, jeden rzut, nie od "różnych" ludzi. Te akcje były modne już kilka lat temu, więc się też "opatrzyły". Słyszałam już o kuponach Lotto, książkach, ale także bezceremonialnie - Prosimy nie kupować nam kwiatów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również w miarę możliwości prosiliśmy gości aby nie kupowali nam kwiatów a w zamian za to coś co przyda się nam do mieszkania. Pomysł z karmą dla zwierząt, jest naprawdę bardzo charytatywny. Fajna sprawa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group