Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

magdaberbec
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Nie 15 Mar 2009, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie imiona pasują do polskich nazwisk. My oboje nazwisk polskich nie mamy, więc nie ma problemu. Mam tez nadzieję, że za kilka lat na stałe wyprowadzimy się do Stanów, więc nie mam zamiaru polskich imion dzieciom dawać. Mój kolega np. zmienił sobie imię jak miał 20 lat, a ja używam mojego drugiego imienia, nie pierwszego. Nie ma to jak wybieranie dzieciom typowych imion, a potem to 8 Anek i 6 Marcinów jest w jednej klasie.
Ja nie znosiłam swojego imienia, bo jest takie popularne. Tato chciał mi dać na imię Angelika, ale pozwolili tylko jakby była pisownia spolszczona, i się nie zgodził. Tak mam więc na drugie, i takiego imienia używam.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angunn
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 15 Mar 2009, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też myślę, że mamy w czym wybierać.
Moim typem dla chłopca jest Wiktor a dla córki Nina.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Nie 15 Mar 2009, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nina, to chyba nie jest typowo polskie imię?
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Hania to sliczne imię uśmiech Nie wiem jeszcze jakie imiona będa nosiły moje dzieci, ale z pewnością będa to proste imiona.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też ostatnio myślałam o malutkiej Hani, jak wszystko pzrebiegło i czekam z niecierpliwościa na relację z porodu Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 napisał:
Nina, to chyba nie jest typowo polskie imię?


nawet nie wiedziałam że jest samo Nina.Jak już słyszałam to imię to zwykle był to skrót od Antoniny albo Janiny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angunn
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, jest imię Nina, to nie skrót od Antoniny czy Janiny. Znam parę dziewczyn, które noszą takie imię.
Janina albo Anna pochodzą z hebrajskiego, a niby polskie. trudno dociec.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabka20sc
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 1596

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z toba Botica uśmiech tez bede wybierac proste piekne imiona uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja stane w obronie imienia Oliwia! dla mnie jest to sliczne imie i wcale nie jest polskie! nie dam tak dziecku na imie tylko dlatego, ze zbyt modne jest ostatnio a ja nie lubie sie powtarzac szczegolnie, ze moja chrzesnica ma na imie Oliwka:) Za zbyt wymyslanymi imionami tez nie jestem bo jest wiele imion ktore spokojnie mozna przetlumaczyc i nie lamac sobie jezyka. I nawet jesli myslimy o pozostaniu w Anglii nie mamy zamiaru nadawac czysto angielskiego imienia dziecku a takie ktore jest swietne do przetlumaczania... POza tym babcie moglyby miec problemy z mowieniem do dziecka ktore ma jakies zwymyslane imie... nam nie odbija co do imion ...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mnie zaskoczyłyście Very Happy Very Happy Very Happy
to bardzo miło zobaczyć temat o sobie. jesteście kochane że pamiętałyście o mnie i zauważyłyście że zniknęłam z forum na jakiś czas. już opowiadam co się działo.
termin miałam wyznaczony na 6 marca. w ciągu dnia nic się nie działo, ale w nocy z 6 na 7 marca poczułam skurcze. spodziewałam się bólu podobnego do okresu a to co odczuwałam było całkiem inne. zaczekałam godzinę zanim obudziłam narzeczonego. zanim uznaliśmy że jedziemy do szpitala to weszłam pod prysznic aby się zrelaksować (zalecania ze szkoły rodzenia Wink ). skurcze jednak nie przeszły a tylko troszkę osłabły więc postanowiliśmy jechać. w szpitalu pierwszą część porodu przechodziłam i kładłam się na łóżko tylko na KTG (ok.4 godz). następnie zbadał mnie lekarz i zapytał się czy zgadzam się na oksytocynę. czemu nie... tak więc po jej podaniu poród przyśpieszył błyskawicznie. po 2 godz. czyli o 10.10 urodziła się Hania ważąca 4280g. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy kawał dobrej roboty hi hi

już dawno byłybyśmy w domu ale w trzeciej dobie okazało się że Hania ma infekcję w płucach i została zabrana na oddział patologii noworodków. trzeba było podawać jej antybiotyk. pierwsze kilka dni leżała w inkubatorze i nawet nie mogłam jej dotknąć. gdy już pierwszy raz ją dostałam aby podać jej jedzonko to czułam się jakbym dostała ją po raz drugi jak po porodzie. tak więc nadal nie mogłam z nią być razem ale co kilka godzin chodziłam na karmienie jej. od poniedziałku znowu byłyśmy razem a dziś zostałyśmy nareszcie wypisane. strasznie tęskniłam za Darkiem i nie mogłam się doczekać powrotu do domu. Młody tata doskonale się spisywał i nadal świetnie radzi sobie w naszej nowej sytuacji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group