Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Komis ślubny - uważajcie na oszustów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneta_and
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob 21 Sie 2010, 18:18    Temat postu: Komis ślubny - uważajcie na oszustów Odpowiedz z cytatem

Witam chciałam ostrzec nieostrożnych sprzedawców, którzy chcą sprzedać swoją suknię ślubną przez komis internetowy... Dostałam ostatnio e-maila od pewnego mężczyzny z zagranicy, który napisał, że jest zainteresowany moją suknią, zaoferował nawet więcej pieniążków niż oczekiwałam. Pisał, że potrzebuje dla syna, który mieszka w ... Nigerii. Poprosił o numer konta, dane i zaoferował się, że wpłaci pieniądze. W tym czasie zadzwoniłam na inforlinie poczty polskiej z zapytaniem o cene przesylki do Nigerii i pani powiedziała, ze maja obowiazek informowac klientów, ze na serwisie allegro (ale nie tylko tam) pojawili sie falszywi sprzedawcy z Nigerii, którzy oferuja zakup, prosza o dane a naiwni ludzie widzac jakiej fikcyjne potwierdzenie przelewu na swoim e-mailu wysylaja przeylke poczta nawet nie sprawdzajac na koncie w swoim banku czy rzeczywiscie te pieniadze wplynely. W efekcie produktu nie ma, bo juz zostal wyslany a pieniedzy na koncie za ten zakup tez nie.... Ja z ciekawosci pisalam z tym oszustem jeszcze troche zobaczyc jak daleko sie posunie, oczywiscie nie wyslalam sukni... i oczywiscie pieniedzy na koncie tez nie ma. Wyslal mi wczoraj e-maila z banku ICICI Bank. Tzn. to niby bank mi napisal, ze pan. R.S. juz przesyla mi pieniadze, oni juz je zatwierdzili , tylko w celu weryfikacji mnie jako sprzedawcy potrzebuja ode mnie numeru przesylki transportowej i jak ja jmuz im przesle ten numer to pieniadze pojawia sie na moim koncie. Oczywiscie, zeby miec ten numer musze wyslac przesylke Smile. Dzis napisal, że prosi o potwierdzenie bo nie moze dluzej czekac. a ja mu napisalm ,ze jest oszustem i jesli pieniadze pojawia sie na moim koncie, to wtedy oczywiscie wysle. ale tylko wtedy. Co ciekawsze oni chyba wysylaja seryjnie takie maile bo po tamtym dostalam jeszcze 2. I nawet sa tak malo sprytni, że zmieniaja tylko imie i nazwisko i wszyscy maja corke lub syna w Nigerii Smile Nie dajcie się nabrac!wykrzyknik Pozdrawiam NATEA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agawawa
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 22 Sie 2010, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łał niezłe oszustwo mam nadziej że nikt sie nie da nabrać
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 407
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym tygodniu dokładnie ten koleś do mnie pisałwykrzyknik! Pan Fred Lee... Pisał, że chce suknię dla swojej przyjaciółki w Nigerii a on sam jest z USA. Podałam nr konta i dostałam tą samą informację z banku Wachovia , że jak prześlę potwierdzenie nadania to bank prześle mi pieniądze.Oferował 550 euro. Spławiłam go tak samo jak Ty oczko UWAŻAJCIE DZIEWCZYNY!wykrzyknik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja siostra cioteczna miała podobny przypadek, też od razu spławiła oszusta
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałaby się odważna osoba, która zgłosiłabym sprawę policji. Ciekawe ile naiwnych daje się na to nabrać Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesamowite co ludzie nie wymyślą ! Dziewczyny jestem z Was dumna , ze nie dałyście się nabrać.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia11
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto 4 Sty 2011, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam maila od Jessica Morta z UK chciała kupić moja sukienkę ślubną dla córki, miałam wysłać sukienkę do Nigerii.
Dostałam potwierdzenie z niby city banku.
However this is the shipment address below...
Name:John Obrien
Address:NO 3 oba adesida road
State:Ondo State
City :Akure
Country:Nigeria
Zip Code:23434
Tel...2348163070188
Nie dałam się nabrać.
UWAŻAJCIE BO ONI NADAL GRASUJĄ W INTERNECIE!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciapa
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 18

PostWysłany: Sro 5 Sty 2011, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko tak oszukują! O tych z Nigerii jest głośno bo to na masową skalę. Mnie chiała oszukać Polka bo wysłałąm mi suknię tak zniszczoną i brudną, ze wstyd by mi było to wystawić na aukcji. Zagroziłam jej policją i po 2 tygodniach odesłała pieniadze. ALE UWAGA! Dziś trzeba wszędzie być czujnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciapa napisał:
Nie tylko tak oszukują! O tych z Nigerii jest głośno bo to na masową skalę. Mnie chiała oszukać Polka bo wysłałąm mi suknię tak zniszczoną i brudną, ze wstyd by mi było to wystawić na aukcji. Zagroziłam jej policją i po 2 tygodniach odesłała pieniadze. ALE UWAGA! Dziś trzeba wszędzie być czujnym.

Hah no to piekna przygoda... Jak się to mówi Polak Polakowi wilkiem.
Tzw. przekręt Nigeryjski to już klasyka uśmiech
Ale Ciapa ma zdecydowanie rację. Trzeba uważać. Bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jejek
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 19

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wątek, nie miałem pojęcia, że tak można oszukiwać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group