Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ksiądz specjalnie sprowadzony....
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 23:09    Temat postu: ksiądz specjalnie sprowadzony.... Odpowiedz z cytatem

no więc... sytuacja jest taka. mam pewien kaprys, odkąd się zaręczyłam... mam znajomego księdza, prowadził scholke, w której śpiewałam, nauczał mnie religii przez kilka lat... po prosu świetna osoba, którą wspominam bardzo miło. jest teraz we Wrocławiu, bo tam akurat go przenieśli... a ja chcę, zeby przyjechał i udzielił mi ślubu uśmiech czy ktoś wie jak to załatwić? był ktoś w takiej sytuacji?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sob 7 Mar 2009, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniej wiecej wygląda to tak że najpierw musiscie spytać o pozwolenie na to w parafii w której bedzie ślub,a ten ksiadz który ma udzielac slubu musi miec na to pozwolenie chyba z kurii.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 12 Mar 2009, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolenie trzeba mieć z parafii, w której bierze się ślub, i zgodę tego drugiego księdza. Na mszy jest wtedy 2 księży, ślubu udziela ten wybrany. To nie jest ciężko załatwić, wystarczy zgoda i już, o pismach do kurii nic nie słyszałam. Jak porozmawiasz z księdzem, co chcesz, żeby ci udzielał tego ślubu, to on powinien wiedzieć, jak to załatwić.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Czw 12 Mar 2009, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No najlepiej to zapytac własnie jego i niech sam załatwia.BO u nas jest to inaczej.Bo wtedy jest tylko ten jeden ksiądz-nie ma dwóch,nie ma nikogo z parafii.i napewno z kurii u nas pozwolenie musi miec bo jak spisywalismy protokół to nam ksiądz mówił.ale może każda parafia mieć inne zasady-zależy od ich przychylności pewnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 13 Mar 2009, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno u mnie też musi być pozwolenie z kurii i pozwolenie proboszcza parafii, gdzie będziemy brali ślub Rolling Eyes i na bank będzie wtedy dwóch księży. tylko narzeczony mnie ostrzegł, ze jego proboszcz może mieć zastrzeżenia co do tego pomysłu Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 13 Mar 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak.opró0cz kurii jeszcze proboszcz parafii musi sie zgodzić.u nas nawet z tym problemów nie robia z tego co słyszałam,ale oczywiście trzeba dać więcej pieniązków Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 13 Mar 2009, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płacić księdzu jeszcze więcej niż zwykle, za to że się go odciąży i nie będzie musiał sprawować mszy?? paranoja.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, hm... jesteśmy w PL Wink wszystko jest możliwe lol ale moja siostra też chce takiego sprowadzanego księdza znajomego na ślub i bez problemów jej powiedzieli na parafii lol powodzenia, Miss lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
płacić księdzu jeszcze więcej niż zwykle, za to że się go odciąży i nie będzie musiał sprawować mszy?? paranoja.


W niektórych kościołach są nawet cenniki! Nie ma żadnego 'co łaska' za ślub! a sumki potrafią być też niezłe Confused
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miya
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 101
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też chcemy mieć znajomego ale z mojej parafii a ślub bierzemy w Krakowie. Ksiądz będzie gościem na weselu(jest przyjacielem rodziny) i też nam mówili, że tylko zgoda parafii w której będziemy brać ślub jest potrzebna. Very Happy
_________________
Zapowiedź filmu ślubnego/Coming soon
Nasz motylkowy ślub - prezentacja zdjęciowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group