Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis urodzenia?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 9:11    Temat postu: odpis urodzenia? Odpowiedz z cytatem

hej, nie mogę zrozumieć formalności. Biorę ślub konkordatowy i kiedy mam wybrac odpis aktu urodzenia z jakim wyprzedzeniem?! nie mam pojecia jak to wygląda?pomożcie....smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może najpierw zapytaj proboszcza parafii, w której planujesz ślub?? dokumenty takie jak odpis nie są ważne dłużej niż przez 3 miesiace od daty ich wystawienia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpis aktu urodzenia jest potrzebny w USC, zeby dostac papier o braku przeciwwskazan do zawarcia malzenstwa- taki papier jest wazny 3 miesiace, tak samo jak wlasnie odpis aktu. Tak wiec, nie wyciagaj aktu wczesniej niz ok 3 miesiace przed slubem, bo ten papier dostaje sie od reki w USC.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak to jest ja ide do USC i od reki mi to wydaja czy sie czeka ilesc dni zanim mi to wydadza
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eedytka napisał:
a jak to jest ja ide do USC i od reki mi to wydaja czy sie czeka ilesc dni zanim mi to wydadza


dostajesz od ręki.

ale my np wcale nie braliśmy tych odpisów urodzenia.poszlismy odrazu po papier o braku przeciwwskazan do zawarcia malzenstwa,a pani w urzedzie juz sobie sama zamowila nasze katy urodzenia.tyle ze wtedy ona musiala na to czekac 3 dni az jej przysla wiec my tylko wszystko podpisalismy,potem jak ona je dostala to uzupelnila dane i po tygodniu moglismy odebrac ten papier.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie trzeba na wlasna reke zdobyc cala dokumentacje potrzebna do wydania/wypisania nawet najglupszej, najprostszej sprawy- calkowita biurokracja. Nawet nie sprawdza sobie danych w bazie, tylko trzeba biegac od pokoju do pokoju po kolejne papierki.
Odpisy aktow wydaja od reki, tak samo jak ten papier o braku przeciwwskazan.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Sob 7 Mar 2009, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a więc. przykłądowo urodziłam się w Przeworsku a jestem zameldowana w innej gminie. Z którego USC mam to wybrać? A i jeszcze jedno do ślubu potrzebny jest mi odpis aktu urodzenia czy też papier że nie ma przecieskazań do zawarcia związku małżeńskiego?Czy też te dwa papiery?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob 7 Mar 2009, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz miec skrocony odpis aktu urodzenia z USC z miejscowosci gdzie sie urodzilas. Z tym odpisem idziesz razem z narzeczonym i jego odpisem do USC, wlasciwego dla miejsca zameldowania i tam dostajecie papier o braku przeciwwskazan, z ktorym idziecie do kosciola.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sob 7 Mar 2009, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo idziesz odrazu z narzeczonym do USC,tam mowisz gdzie sie urodzilas i oni juz sobie sami te akta urodzenia Wasze biorą.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie 8 Mar 2009, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotti1984 nie wszedzie tak jest. Trzeba najpierw sie dowiedziec, czy nalezy samemu przyniesc odpis, czy urzad sie sam o to troszczy. Jak juz pisalam- u mnie trzeba samemu przyniesc, a nie mieszkam w jakiejs dziurze, tylko w sporym miescie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group