Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis urodzenia?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 7 Kwi 2010, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula8910, a może w parafii Twojego narzeczonego poproście tylko o POZWOLENIE, a nie LICENCJĘ, bo jeśli licencję to protokół itp są spisywane w parafii Twojego narzeczonego, a jeśli chcecie pozwolenie, to ksiądz daje Wam tylko jeden świstek, którego wypełnienie zajmuje mu 5 minut, a reszta już w parafii gdzie jest ślub uśmiech Bo jak rozumiem miejsce ślubu nie jest Twoją parafia?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 7 Kwi 2010, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula8910 napisał:
no i mamy jeszcze jeden problem u mojego K w parafii, proboszcz nie chce mu dac licencji na slub w innym kosciele bo niby tego juz nie potrzebuja... i jak tu sie nie wkurzyc??

licencja jest potrzebna, jeśli ślub odbywa się w innym kosciele niż parafia Panny Młodej i Panna Młodego. jeśli ślub odbywa się u Ciebie to żadna licencja nie wchodzi w grę. po prostu idziecie i załatwiacie. nie martw się, mnie też sprawy urzedowe i wyciąganie świstków zawsze idzie jak krew z nosa Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Paula8910
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 211
Skąd: K-ce

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slub jest w mojej parafii(narzeczony nalezy do innej), a moj K musi przyniesc pozwolenie/licencje/zaswiadczenie na slub w mojej parafii, wczoraj dzwonilam do proboszcza z jego parafii(wyjasnilam mu co chce po co i dlaczego) i powiedzial mi ze za 2 dni mamy przyjsc po ten dokument(dlugo mu zajmnie napisanie para slow;/)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten proboszcz coś kręci Rolling Eyes być może chodzi mu o zgodę (choć wcale jej nie potrzebujecie), ale ten dokument, który Wam wyda, to nie jest licencja. licencję się wydaje wtedy, jak chcecie się pobrać w kompletnie innej parafii niż Wasze i możecie ją wziąć albo u Twojego proboszcza, albo proboszcza w parafii narzeczonego. nie jest wymagana z obu. nie wiem, o co chodzi temu księdzu, ale nie zaszkodzi Wam isć i wziąć ten świstek Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od tego księdza jest potrzebny tylko papierek że wygłosił on zapowiedzi i nikt się nie zgłosił nic więcej nie jest potrzebne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Kwi 2010, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta_ges napisał:
Paula8910, a może w parafii Twojego narzeczonego poproście tylko o POZWOLENIE, a nie LICENCJĘ, bo jeśli licencję to protokół itp są spisywane w parafii Twojego narzeczonego, a jeśli chcecie pozwolenie, to ksiądz daje Wam tylko jeden świstek, którego wypełnienie zajmuje mu 5 minut, a reszta już w parafii gdzie jest ślub uśmiech


Właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania spraw kościelno-prawnych.
Bierzemy konkordatowy w zupełnie innej parafii...

Wczoraj ksiądz z kościoła gdzie będzie ślub powiedział nam, że protokół mamy spisać w jednej z naszych parafii. Po spisaniu dokumentu otrzymamy licencję, z którą mamy się do niego zgłosić. Tuż przed ślubem (2 lub tydzień przed) już tam na miejscu spisujemy resztę dokumentów.

Szczerze przyznam, że strasznie mieszają nam w głowach... W necie tak to wszystko było opisane, jakby trzeba było iść do swojej parafii po licencję i tam gdzie się bierze ślub spisuje się te wszystkie protokoły Rolling Eyes
MASAKRA wykrzyknik

Będę pisać jak to wyglądało u nas po kolei:

Dziś wyjęłam świadectwo chrztu św. i bierzmowania (w parafii gdzie był chrzest; dodam, że bierzmowanie miałam w innej parafii - kościoły między sobą przesyłają takie dokumenty...)

Jutro może uda nam się spisać protokół uśmiech
3majcie kciuki;)
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś wyjęliśmy świadectwo chrztu i bierzmowania mojego Narzeczonego ( w parafii gdzie był chrzczony). Opłata co łaska - daliśmy 20zł.

Podpisaliśmy też dokumenty w USC (wniosek o Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa).
Potrzebne do tego były
- nasze odpisy skrócone aktu urodzenia
- dowody osobiste
- na miejscu jest opłata 84 zł.

Akurat teraz jest długi weekend majowy więc czekamy aż do 5 maja na odbiór dokumentów Rolling Eyes
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WAŻNE wykrzyknik

Odpis skrócony aktu urodzenia nie ma żadnej daty ważności wykrzyknik

Ja miałam swój odpis wydany kilka dni po moich narodzinach, z 83 roku wykrzyknik
i normalnie na ten dokument załatwiliśmy zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki violinist83 - takie info jest bardzo cenne uśmiech uśmiech uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę pisać na bieżąco co i jak po kolei uśmiech

Na koniec stworzę taką listę w oddzielnym temacie - to łatwiej będzie można na to trafić... (jeszcze tutaj poszperam czy już takiego nie było, że by się nie powtarzać oczko )
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group